Viesoforas su mikrovaldikliu
5 (100%) 1 vote

Viesoforas su mikrovaldikliu

ANOTACIJA Lietuvių

Šio kursinio projekto tema yra “Šviesoforas su mikrovaldikliu”. Šviesoforas nėra toks paprastas prietaisas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiame kursiniame darbe aš išnalizuosiu duotąją šviesoforo principinę – elektros schemą,apžvelgsiu panašios paskirties prietaisus, sudarysiu programą asemblerio kalba mikrovaldikliui, pateiksiu įvairius pasiūlymus, kaip patobulinti šią schemą.

Šis prietaisas yra naudojamas padidintos rizikos vietose saugumui užtikrinti, pavyzdžiui, gatvių eismo reguliavimui, geležinkelių pervažose, oro uostuose ir t.t. Taip pat šio prietaiso maketas gali būti naudojamas kaip vaizdinė priemonė mokyklose, kur mokoma kelių eismo taisyklių

ANATATION Anglų

The name of this course project is “light”. In this project we inspect the gear, wich is used to recive the signals wich passed through net.The “Light”is not simple ass we thinking.In this soures i traverese light principal scheme –and electrical scheme. This gear are used spurt to be at risk places to seciurity safeguard example in streets traffic controler ,in trackagle,in airport ,and somfing.else .Also this gear can be used in scooles like means where learning itinearly rules of the road.

ĮVADAS

Reikšmingiausias mikroelektronikos pasiekimas yra mikroprocesorių sukūrimas. Mikroprocesorius – tai programa valdomas duomenų apdorojimo įtaisas, sudarytas iš vieno arba kelių DIMS, susidedančių iš keliasdešimties tūkstančių elementų, pagamintų vienoje silicio plokštelėje, kurios plotas – keliasdešimt kvadratinių milimetrų. Mikroprocesoriai naudojami universaliose elektroninėse skaičiavimo mašinose, specialios paskirties skaičiavimo ir automatikos įrenginiuose staklėms, robotams, matavimo aparatūrai valdyti, o taip pat buityje – skalbimo mašinose, magnetofonuose, žaidimų automatuose, siuvimo mašinose, fotoaparatuose, elekrtoniniuose laikrodžiuose ir t.t.

Šiuolaikinėje aparatūroje mikrovaldikliai užima labai svarbią vietą. Tobulėjant technikai tobulėja ir signalo apdorojimo būdai, o tai reiškia, kad visi apdorojimo procesai turi būti labai greiti ir tikslūs. Visame pasaulyje yra naudojamos automatizuotos gamybinės linijos. Prižiūrėti automatizuotą liniją yra daug kartų lengviau, bet darbo personalas turi turėti atitinkamą kvalifikaciją. Galime padaryti išvadą, kad mikrovaldikliai ir jų vystymasis gerina žmogaus gyvenimą.

Šis darbas yra baigiamasis automatikos ir valdiklių kurso darbas. Taigi, mano kursinis darbas “Šviesoforas su mikrovaldikliu” pilnai paaiškins mikrovaldiklių darbą. Šviesoforai yra sutinkami daugelyje vietų. Šis prietaisas yra naudojamas padidintos rizikos vietose saugumui užtikrinti, pavyzdžiui gatvių eismo reguliavimui, geležinkelių pervažose, oro uostuose ir t.t. Jei jų nebūtų, mieste būtų netvarka, įvyktų daug avarijų ir be abejo , nukentėtų labai daug žmonių. Šviesoforai buvo sukurti tam, kad reguliuotų eismą gatvėse, bet juos pritaikė ir kitose srityse. Šviesoforai naudojami traukinių keliuose, lėktuvų pakilimo – nusileidimo takuose, bei laivų uostuose (švyturys – taipogi vykdo šviesoforo funkciją). Yra įvairių šviesoforų tipų: vienos sekcijos, dviejų, trijų, keturių ir t.t. Mes nagrinėsime trijų sekcijų šviesaforą.

Taip pat šio prietaiso maketas gali būti naudojamas kaip vaizdinė priemonė mokyklose, kur mokoma kelių eismo taisyklių arba mikrovaldiklių laboratorijoje, kaip vaizdinė ar mokomoji priemonė.

Šiame kursiniame darbe aš išanalizavau šviesoforo principinę – elektros schemą, išnagrinėjau jos veikimo principą ir pagal moduliavimo rezultatus sudarysiu galutinę veikiančią prietaiso principinę – elektros schemą.

UŽDUOTIES ANALIZĖ

Mano kursinis darbas vadinasi “Šviesoforas su mikrovaldikliu ”. Šis mano projektas negalėtų būti įgyvendintas be mikrovaldiklio, todėl aš pasirinkau mikrovaldiklį PIC16F84,nes jo visi parametrai mane pilnai tenkina, užtenka įėjimo ir išėjimo prievadų. Šis mikrovaldiklis negali dirbti be būtinai jam parašytos programos asemblerio kalba. Prie mikrovaldiklio turi būti generatorius. Aš pasirinkau 4MHz kvarcinį rezonatorių. Jį pasirinkau todėl, kad būtų lengviau skaičiuoti vėlinimo laikus ir todėl, kad jo vienos komandos vykdymas vyksta 1s. Taip yra daug patogiau apskaičiuoti vėlinimą.

Taip pat yra 4 indikaciniai spinduoliai (raudonas, geltonas, žalias ir dar vienas raudonas indikatorius, kuris parodo, kokiu režimu dirba mano sukonstruotas prietaisas), iš kurių galima spręsti, kokia šviesoforo spalva dega. Ir galiausiai, specialiai tam skirti mygtukai ir jungtukas. Jungtukas įjungia šviesoforą. Keturi mygtukai, iš kurių vienas skirtas automatino arba rankinio režimų perjungimui,o kiti trys šviesoforą leidžia valdyti rankiniu būdu.

Mano tiriamasis šviesoforas yra trijų sekcijų ir turi tris spalvas: raudona, geltona, žalia. Tokia šviesoforų konfigūracija yra labiausia paplitusi pasaulyje. Tikruose šviesoforuose raudona ir žalia šviesos dega ilgiau negu geltona. Mano suprojektuoto šviesoforo maketas dirba lygiai tokiu pat principu kaip ir tikras, bet mano maketo šviesos diodai dega trumpesnį laiką, nei originalaus įrenginio lempos.

Mikrovaldiklio programa dirba dviem režimais :automatiniu, rankiniu ir išjungto šviesoforo. Įjungus automatinį režimą –
lemputės mirksi pačios, pagal mikrovaldiklio programos algoritmą,o pereinant į rankinį rėžimą – lemputės valdomos mygtukais. Iškart įjungus prietaisą įsijungia “išjungto šviesoforo režimas ir mirksi geltonos spalvos indikatorius.

Taigi šis šviesoforas veikia pagal programą parašyta programų paketu “MP Lab” ir įrašyta į mikrovaldiklį PIC 16F84, prie kurio yra prijungti šviesos diodai (trijų spalvų), šešios varžos, trys kondensatoriai, penki mygtukai. Penki mygtukai šioje schemoje panaudoti tam, kad: S1:1 yra duomenų ištrynimas, S5:1 perjungia programą į rankinį režimą, o S2:1, S3:1 ir S4:1 mygtukai rankiniu būdu valdo tris šviesoforo spalvas (raudoną ,geltoną,ir žalią). Paspaudus vieną, kurį nors iš šių mygtukų užsidega tam tikra spalva. Paspaudus visus tris mygtukus švies visi trys šviesoforo indikatoriai.

2.2 PANAŠIOS PASKIRTIES GAMINIŲ APŽVALGA

1. Šviesoforas su loginiais elementais.

Prietaiso įėjimo signalai yra tikslūs stačiakampiai impulsai (+5V). Aparatas veikia beveik savarankiškai tik įjungus įtampą, tik yra nulio nustatymo jungiklis. Jį įjungus ir išjungus skaitiklis pradeda skaičiuoti nuo nulio. Tai padaryta dėl to, kad įjungus skaitiklis pradeda skaičiuoti nuo atsitiktinio skaičiaus, tai yra labai nepatogu ir nenuspėjama, tam reikalui ir yra padarytas nulio nustatymo jungiklis. Jis į skaitiklio CLR paduoda vienetą (+5V) ir skaitiklis tokiu būdu nustoja skaičiuoti, laukdamas, kol į įėjimą nebus paduotas nulis, tada jis pradeda skaičiuoti nuo nulio ir šviesoforas pradeda skaičiuoti gražiai ir tvarkingai. Šviesoforo įėjimo signalai yra stačiakampiai(F=1HZ, U=5V). Prie išėjimo jungiame tris skirtingų spalvų spinduolius ir jie mirksi tiksliai pagal šviesoforo nustatytą programą. Mirksėjimo trukmė ir dažnis priklauso nuo dešifratoriaus išėjimų skaičiaus, o šie, savo ruožtu, nuo skaitiklio. Iš skaitiklio impulsai eina į dešifratorių. Skaitiklis taip pat yra valdomas signalais iš trigerio. Trigeris siunčia signalus į skaitiklį ir nuo to į kurį jo įėjimą trigeris pasiųs impulsus, skaitiklis skaičiuos arba nuo nulio iki devynių , arba atvirkščiai. Dešifratorius taip pat gauna kelis impulsus iš trigerio, kad žinotų, kada pradėti antrą ciklo dalį. Iš dešifratoriaus signalai eina į sumatorių, kurie yra sukomutuoti specialia tvarka ir sudėdami signalus tam tikra tvarka siunčia signalus į išėjimo signalų lemputes. Jos savo ruožtu mirkčioja pagal pilną šviesoforo programą.

2. Atsitiktinių signalų generatorius

Šiuo metu Jūs matote 60% šio straipsnio.
Matomi 1127 žodžiai iš 1874 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.