Viktoras hugo
5 (100%) 1 vote

Viktoras hugo

Prancūzų rašytojas Viktoras Hugo gimė Bezansono mieste. Savo kūrybinio kelio pradžioje simpatizavo klasicistams, bet greitai susižavėjo romantikų idėjomis. Tam turėjo įtakos A. Lamartino ir F. R. Šatobriano kūryba. Dienoraštyje V. Hugo yra įrašęs: “Norėčiau būti Šatobrianu ir niekuo daugiau”.

1827m. išleistos dramos “Kromvelis” pratarmėje V. Hugo išdėstė estetines pažiūras, vėliau tapusias prancūzų romantikų manifestu. V. Hugo kritikavo klasicistų trijų vienumų taisyklę, pasisakė už menininko kūrybinę laisvę. Rašytojo manymu, drama – tai tarsi koncentruojantis veidrodis, kuris, atspindėdamas realybę, surenka spalvotus spindulius ir jų blykstelėjimą paverčia žiburiu, o žiburį – liepsna. Tik tuomet dramą galima vadinti meno kūriniu. V. Hugo vertino kontrasto principą, siūlė jungti komiškumą ir tragiškumą, kaip ryškiausią pavyzdį iškeldamas V. Šekspyrą.

V. Hugo teigimu, pats tinkamiausias vaizdavimo būdas – groteskas, nes jis sugretina tai, kas buitiška ir fantastiška, kas pakilu ir žema. Grožis turi vieną pavidalą, o bjaurumas – tūkstančius, būtent groteskas ir padeda išryškinti grožį. Šios V. Hugo nuostatos atsiskleidžia jo romanuose “Paryžiaus katedra” (1831m.), “Žmogus, kuris juokiasi” (1869m.).

Prancūzų romanistas, dramaturgas ir poetas ypač domėjosi viduramžių kultūra. Romanas “Paryžiaus katedra” parodo ne tik tos epochos žmonių papročius, mąstyseną ir paliktą pėdsaką meno istorijoje. Ankstyvosios gotikos šedevras – Paryžiaus Dievo Motinos katedra – yra ta vieta, kur susipina daugelio personažų jausmai, viltys ir netektys.

V. Hugo sveikino 1830m. liepos revoliuciją, palaikė 1848m. vasario revoliucija. Buvo išrinktas Prancūzų Akademijos ir Nacionalinio susirinkimo nariu. Atėjus į valdžią Napoleonui III, V. Hugo teko emigruoti – jam grėsė mirtis. Rašytojas išvažiavo i Belgiją po to įsikūrė britų valdomose Džersio ir Gernsio salose. Emigracijoje parašė eilėraščių rinkinį “Bausmė” (1853m.), romaną “Vargdieniai” (1862m.).

Šiuo metu Jūs matote 59% šio straipsnio.
Matomi 315 žodžiai iš 530 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.