Vilhelmas šekspyras
5 (100%) 1 vote

Vilhelmas šekspyras

Vilhelmas Šekspyras

„Romeo ir Džiuljeta“

Dviejų jaunų žmonių meilės istorija prasidėjo Veronoje, po to pakrikštytu „meilės miestu“.

Kapulečių šeimos galva, senasis Kapuletis surengė didelį pokylį, kur pakvietė daugybę puikių damų ir kilmingų ponų. Atvyko garsiausios gražuolės iš visos Veronos, ir visi svečiai buvo mielai laukiami, jei tik jie- ne iš Montekių giminės. Kapulečių šeimos pokylyje dalyvavo ir senojo Montekio sūnaus Romeo mylimoji Rozalina. Toj draugijoj bet kuriam Montekiui buvo pasirodyti pavojinga, tačiau Romeo, įtikintas savo draugo Benvolijaus, sutiko nueiti į puotą prisidengęs kauke, kad niekas jo nepažintų. Romeo troško pamatyti savo mylimąją, apie kurią jis vienišas svajojo, tačiau Rozalina niekuo neatsakė į įsimylėjėlio jausmus. Benvolijus geidė išgydyti draugą nuo tos meilės, parodydamas, kokios įvairios būna moterys.

Prasidėjus pokyliui, visi leidosi šokti. Tik staiga Romeo buvo apakintas vienos šokančios merginos grožio iš Kapulečių šeimos- Džiuljetos…

Pasiklydęs savo jausmuose, Romeo iš pirmo žvilgsnio pamilo Kapulečių šeimos atstovę. Vis dar apsidengęs kauke, Montekis išdrįso pasikalbėti ir pabučiuoti ranką Kapulečių šeimos dukrai. Nuo to ir prasidėjo dviejų jaunų žmonių meilė…

Po pirmojo nakties pasimatymo, Romeo, negalėdamas užmigti, nuėjo pas vienuolį fra Lorencą. Vienuolis buvo įsitikinęs, kad jaunuolį kankina meilė. Jis nesuklydo. Tačiau vienuolis manė, kad Romeo kankina meilė Rozalinai. Montekis išsipasakojo viską, kas dedasi jo jausmuose. Jis paprašė tą pačią dieną sutuokti jį ir Džiuljetą! Fra Lorencas pabandė jį suprasti. Juk tai buvo puiki proga sutaikyti Kapulečių ir Montekių šeimas!

Tą pačią dieną, eidamas Romeo draugas Benvolijus su dar keliais pažįstamais sutiko Kaputį Tebaldą, kuris nekentė visų Montekių. Netrukus pasirodė ir pats Romeo. Tačiau jis nenorėjo veltis į konfliktą su Kapulečiu, kuris buvo labai brangus Džiuljetai. Tačiau Tebaldas susikibo su vienu iš Montekių, Merkuriju, jį mirtinai sužalodamas. Kapulečiui puolus ant kitų Romeo draugų, jam teliko nudurti Tebaldą.

Šiuo metu Jūs matote 54% šio straipsnio.
Matomi 336 žodžiai iš 618 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.