Vilijamas sekspyras romeo ir dziuljeta1
5 (100%) 1 vote

Vilijamas sekspyras romeo ir dziuljeta1

Viljamas Šekspyras

„Romeo ir Džuljeta“

Ši knyga buvo parašyta (ir pirmą kartą suvaidinta) 1594 – 1595 metais.Pirmą kartą išspausdinta 1597 metais.

Tai istorija apie dviejų jaunuolių meilę iš pirmo žvilgsnio.

Romeo yra iš garsios Montekių šeimos,garsėjančios ne tik,kaip turtinga šeima,bet ir pagarsėjusi nesutarimais su Kapulečių šeima.

Romeo buvo įsimylėjas jauną,gražią,protingą merginą vardu Rozalina.Romeo beprotiškai ją mylėjo,bet Rozalina į jį nekreipė dėmesio,o tai Romeo buvo skaudžiausia.

Tarnas Romeo pranešė,kad Kapulečių šeima rengia puotą.Romeo nusprendžia eiti į puotą.Jis manė,jog ten susiras gražesnę merginą nei Rozalina.Puotoje Romeo sutinka Džuljeta ir jie vienas kitą įsimyli,tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio.Pasibaigus puotai Romeo išdrįsta nueiti prie Džuljetos lango ir prisipažinti jai,kad ją myli.Tuo tarpu Džuljeta buvo balkone,kalbėjosi su žvaigždėmis,pasakojo joms apie Romeo…Romeo išgirdęs Džuljetos pasakojimą apie jį jis iškart prabilo ir prisipažino,kad ją myli.Džuljeta taip pat prisipažino jam neabejinga.Tad jau kitą dieną jie suplanavo susituokti.

Kitą dieną jie slapta susituokė ir vestuvių naktį praleido kartu.Po vestuvių nakties,kitą dieną Romeo susikovė su Tebaldu,Sinjoros Kapuleti sūnėnu ir jį nužudė.Džuljetai Tebaldas buvo labai brangus,jis jai buvo kaip brolis.Kunigaikščio įsakymu Romeo buvo ištremtas iš Veronos.Prieš išvykdamas Romeo atsisveikono su Džuljeta ir prisiekė jai,kad jis sugrįš.

Fra Lorensas – vienuolis,kuris slapta juos sutuokė prižadėjo Romeo,kad jis pranešas jam visas naujienas,kurios vyksta Veronoje,bei prižadėjo ne tik rūpintis Džuljeta,bet ir perduoti Romeo jos laiškus.

Kapuletis,Džuljetos tėvas labai mylėjo savo dukrą ir ieškojo jai tinkamo jaunikio.Po Romeo ištremimo,tėvas praneša Džuljetai apie jos vestuves su jaunu,protingu ir gražiu jaunuoliu Pariu.Džuljeta susirūpinusi nubėgo pas vienuolį Fra Lorensą ir prašė,kad duotų jai tokių vaistų,kad ji jų išgėrusi atrodytu mirusi,ir po dviejų dienų pabustų.Tik prašė viską kuo greičiau pranešti Romeo.

Vestuvių dieną tėvai rado ją mirusę,bet su tuo susitaikė,Kapulečiai norėjo palaidoti savo vienintelę jų dukrą kaip pridera.Paguldė ją i karstą ir nunešė į požeminį rūsį ten kur buvo laidomi tik Kapulečių giminaičiai.

Romeo nepavyko nusiųsti žinutės nuo Fra Lorenso.Apie Džuljetos mirtį Romeo sužinojo iš savo tarno Baltasaro.Romeo liepė savo tarnui kinkyti arklius ir nuvežti jį pas miestelio vaistininką nuodų.Nusipirkęs iš vaistininko nuodų Romeo nuskubėjo prie požemio,ten kur buvo palaidota Džuljeta.Romeo požemyje susitiko Parį ir su juo suikovė.Paris kovoje pralaimėjo ir žuvo nuo Romeo kardo.Romeo priėjas prie Džuljetos karsto,pabučiavo ją paskutinį kartą ir išgėrė nuodus.

Šiuo metu Jūs matote 60% šio straipsnio.
Matomi 493 žodžiai iš 818 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.