Viljamas goldingas musiu valdovas
5 (100%) 1 vote

Viljamas goldingas musiu valdovas

Kur riba tarp žmogaus ir gyvulio?

Viljamas Goldingas gyveno 1911 – 1993m. Jis rašė poemas, noveles ir romanus. Viljamas 1983m gavo Nobelio premiją už indėlį į literatūrą. Jis yra parašęs ne vieną romaną, tačiau pirmasis jo romanas „Musių valdovas“, parašytas 1945m, išgarsino jį visame pasaulyje. Šios knygos autorius gyvenime buvo ne kartą sukrėstas ir pritrenktas, suvokęs ko tik mes, žmonės, negalime vieni kitiem padaryti. Stebėdamas pasaulio gyvenimą, žmones, įvykius, V. Goldingas vis labiau įsitikina, kad žmonės serga. Jo manymu, rašytojo uždavinys – nustatyti diagnozę ir gydyti.

Romanas yra apie grupelę miesto berniukų, skridusių lėktuvu, kuris, nepasiekęs savo tikslo, sudužo kažkur Ramiojo vandenyno saloje. Grupelė berniukų liko gyvi. Galima tik spėlioti, kodėl vaikai lėktuve buvo susodinti vieni ir kur jie skrido. Berniukai atsidūrė negyvenamoje saloje. Vyriausiajam iš jų buvo vos dvylika metų. Nepaisant to, vaikai neišsigando, jiem tai netgi patiko. Čia puikus šiltas klimatas, neaprėpiama laisvė, daugybė vaisių ir nė vieno suaugusio! Niekas jų neglobos, nenurodinės, nebars, neaiškins, kaip reikia gyventi, nevers laikytis taisyklių. Gyvenimas saloje grupelei berniukų atrodė toks nerūpestingas ir paprastas, tačiau neilgai tai tęsėsi.

Neilgai trukus berniukai saloje atrado vieni kitus ir pirmiausia surengė susirinkimą, kuriame pasiskirstė į grupes ir išsirinko vadus. Berniukų choras vadu paskyrė Džeką, o kita grupė – Ralfą. Berniukai pradeda statyti palapines, ant kalno viršūnės užkuria laužą, kad dūmus pastebėtų praplaukiantys laivai. Laužas ant kalno viršūnės buvo vienintelė viltis, kad juos kas užtiks ir išgelbės. Laikui bėgant viskas nebuvo taip gerai, kaip atrodė. Vaikus ėmė gazdinti paslaptingas žvėris. Visi jo labai bijojo, bet nežinojo kas jis. Kol degė berniukų laužas, viskas buvo gerai, jam užgesus viskas ėmė griūti.

Pagrindiniai romano „Musių valdovas“ veikėjai: Ralfas ir Džekas. Jie buvo geri draugai, tačiau giliai širdyje jautė vienas kitam neapykantą, kuri dėl valdžios troškimo po truputį kilo į paviršių. Ralfas – gėrio ir tvarkos saugotojas. Jam svarbiausia grįžti į civilizaciją. Padedamas Kriuksiaus, jis puikiai valdė savo grupę. Ralfas turėjo autoritetą tarp berniukų, juo visi pasitikėjo. Džekas – garbėtroška, peštukas iš prigimties. Jis mėgsta laisvę, kuri, laikui bėgant, pažadino jo inkstinktus. Jis mėgsta medžioklę, kuri jam net svarbesnė už išsigelbėjimą. Džekas vadovavosi ne protu, o jausmais, norais. Jo grupės nariai klausė jo ne dėl išminties, o todėl kad jis turėjo valdžią savo rankose.

Šiuo metu Jūs matote 65% šio straipsnio.
Matomi 432 žodžiai iš 662 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.