Vilnius
5 (100%) 1 vote

Vilnius

Miestas alsuojantis romantika

Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009. Tikriausiai kiekvienas vilnietis žino šį teiginį ir su nekantrumu laukia tam tikrų pokyčių mieste. Verta pasidžiaugti šiuo pasiekimu ir smagu matyti,kad pažadai virsta darbais. Siūlau trumpai peržvelgti tam tikrus istorinius faktus, kurių dėka sostinė tapo žinoma visai Europai ir pasauliui.

Kaip žinome 2009 metų data pasirinkta neatsitiktinai. 2009-aisiais sukanka tūkstantis metų nuo pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Taigi minėjimas turėtų būti itin įsimintinas.Galime sau iškelti klausimą:kuo gi tokia nedidelė sostinė kaip Vilnius galėtų sužavėti turistus?

Senovėje atvykstantieji į Vilnių turėdavo susimokėti už įėjimą – kiekvienas žmogus po akmenį. Iš tų akmenų buvo statoma Vilniaus siena ir klojamas grindinys.Gal būt dėl šios priežasties Vilniaus senamiestis – tai vieta, kur beveik kiekvienas gerai jaučiasi. Vilnius – autentiškas Lietuvos portretas.Šio miesto architektūra byloja apie svetingumą kitataučiams ir kitoms kultūroms. Prieš Antrąjį pasaulinį karą tarp Europos žydų sklandė posakis: „Uždirbti reikia važiuoti į Lodzę, išminties – į Vilnių.“ Apie gerus tarpusavio santykius su kitomis tautomis liudija tai, jog kitos religijos žmonės turėjo ir turi galimybę gyventi pagal savo normas ir įsitikinimus. Vilniuje šiuo metu belikę vieni žydų maldos namai, tačiau dar ne taip seniai sostinę buvo galima vadinti „šimto sinagogų miestu“. Lietuvos Jeruzale pramintame Vilniuje Antrojo pasaulinio karo išvakarėse veikė per 110 žydų maldos namų.

Vilnius, kaip joks kitas Lietuvos miestas, gausus architektūrinių paminklų. Vilniaus Užupis turi įstabią undinėlę, kuri nenusileidžia Kopenhagos undinei.Lietuvos architektai išrado naują stilių brutalizmą, kurio pavyzdys – Vilniaus koncertų ir sporto rūmai – dar viena priežastis diždiuotis Vilniumi.Vienas gražiausių maldos namų pavyzdys, Lietuvos gotikos perlas – Šv. Onos bažnyčia.

Vilnius autentiškas ir tuo, kad Vilniaus Užupis pavadintas Vilniaus Monmartru – jaukus rajonas prie Vilnios upės. Šiais metais vyks Monmartrų suvažiavimas Užupyje – festivalis skirtas pagerbti senajam Paryžiaus Monmartrui.

Negalima pamiršti jau visam pasauliui žinomo Europos parko, kuris išties įdomus, jeigu mėstate modernųjį meną. Daugiau kaip šimtas skulptūrų, kalvotame, gražiame miške. 2002 m. parkas buvo įrašytas į Guinnesso rekordų knygą už didžiausią pasaulyje skulptūrą iš tūkstančių televizorių.

Šiuo metu Jūs matote 57% šio straipsnio.
Matomi 379 žodžiai iš 664 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.