Vilnos ab drobė
5 (100%) 1 vote

Vilnos ab drobėVilnos akcinė bendrovė “Drobė” gamina vilnonius, pusvilnonius kostiuminius audinius vyriškiems ir moteriškiems rūbams bei trikotažinius verpalus. Šiuo metu įmonę sudaro Kaune esantys audimo – taurinimo fabrikas ir verpimo gamyba. Audinių gamybos pajėgumai – apie 5 mln. metrų per metus. Pagrindinės produkcijos pardavimo rinkos: Vakarų valstybės (Vokietija, Olandija, Italija, Prancūzija, Ispanija, D.Britanija, Kanada, Skandinavijos šalys ir kt.), Rytų valstybės ( Rusija, Ukraina, Baltarusija, Estija, Latvija) bei Lietuva.

GAMYBA

PROCESAS:

1. Verpalų gamyba

Drobėje verpiami įvairios pluoštinės sudėties (100% vilna, 65/35, 45/55, 20/80 – vilna/ poliesteris) nuo 24 iki 64 numerio verpalai. Verpalai gaminami žiediniais verptuvais, naudojant klasikinę ir Siro technologijas. Šiomis technologijomis gaminami ir verpalai su elastano siūlais (Lycra).

Per metus pagaminama vidutiniškai 1600 tonų verpalų.

2000 metais verpalų gamyboje sumontuoti ir įsisavinti nauji bei modernizuoti esami įrengimai. Naujai poliesterio žiužio pjaustymo (štapeliavimo) technologinei linijai įsisavinta mašina SEYDEL Mod 911(2000) ir firmos Sant ANDREA NOVARA temptuvės.

2. Verpalų ir sluoksnos dažymas ir džiovinimas atnaujintas 1998 metais firmos KRANTZ dažymo aparatais bei aukšto dažnumo srovių džiovykla STALAM. Dažai ir receptūros ruošiamos specialioje dažų.

3. Vilnos šukavimui naudojamos 34 modernizuotos firmos TEKSTIMA šukavimo mašinos modelio 1603.

2001 metais knatelių gamybai įdiegta firmos Sant ANDREA NOVARA. priešverpimo įrengimų komplektas su nauja knatelių gamybos technologija.

paruošiVerpalų gamyboje dirba 58 verptuvai. 2001 metais sumontuoti firmos COGNETEX 4 verptuvai mode.

4. Verpti verpalai yra ričiuojami mašinomis AUTOCONER-138, kurios yra aprūpintos elektro-niniais verpalų defektų šalinimo įrenginiais.

Verpalų sukimui naudojamos 52 firmos ELITEX dvigubo sukimo mašinos mod. VTS-07/2.

Dažymui skirti verpalai perričiuojami į specialias dažymo pakuotes firmos SSM pervyniojimo mašina mod. DPI-W.lio IDEA-83, aprūpinti CORE SPUN ir DUO SPUN sistemomismo virtuvėje

5. Audinių gamyba

Gaminami grynavilniai ir pusvilnoniai audiniai kostiumams, švarkams, suknelėms, įvairios paskirties uniformoms. Gatavų audinių plotis 150±2cm, 1 metro svoris yra nuo 230 iki 460 gramų. Taip pat gaminami tampūs audiniai su elastano Lycra siūlais, bei tampūs grynavilniai audiniai be elastano. Pusvilnonių audinių gamybai yra naudojami lino ir viskozės, vilnos ir natūralaus šilko, medvilnės komponentai bei kompleksiniai tekstūruoti poliesterio siūlai.

Per metus išaudžiama apie 4,5 mln. metrų audinių.

Metmenų paruošimui dirba kompiuterizuotos firmos BENNINGER metimo mošinos BEN-ERGOTRONIC-2200(1998) ir BEN-TRONIC-2200(2000), firmos KARL MAYER pavyzdžių metimo mašina mod. MKS(1995), bei firmos VAMATEX rapyrines audimo staklės LEONARDO.

6. Audinių apdaila

Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus, taurinimo proceso metu audiniams gali būti suteikiamos šios apdailos:

– flanelės ir švaraus paviršiaus,

– natūralaus tampumo,

– skirtingo laipsnio fermentinio apdirbimo,

– “Teflon” ir “Repellan” neteplumo,

– minkšto grifo ir kt.

Apdaila atliekama naudojant naujausias technologijas ir modernius vakarų firmų įrengimus. Tai firmos ZONCO gniūžtinė plovimo mašina, kurioje plaunami vidutinio svorio audiniai. Sunkūs bei flaneles tipo audiniai yra plaunami firmos MAT gniūžtinėje plovimo-vėlimo mašinoje TURBOMAT. Taip pat yra naujai sumontuotos kompiuterizuota gniūžtinė plovimo mašina ROTORMAT ir firmos ZONCO audinių plovimo ištiestame būvyje linija AQUA. Audinių džiovinimas bei pluoštų fiksacija atliekama džiovinimo-termofiksavimo mašinomis HIRANO KIINZOKU ir TEXTIMA. Apdailoje taip pat naudojami periodinio ir nuolatinio veikimo dekatyrai MULTIDEKAT-2, audinių presavimo mašina CONTIPRESS, firmos SPIROTTO RIMAR audinių susodinimo mašina ZERO, audinių pūko kirpimo mašina LAFER ir kt.

PROCESAS:

VAB „DROBĖ“ perka žaliavą audinių gamybai:

Vilnos sluoksną 19.5, 20.5 mic, 21.5 mic, 22.5 mic.iš Australijos.

Poliesterio žiužį 0.33 dtex, 0.24 dtex. iš Vokietijos, Baltarusijos, Ispanijos.

Taip pat yra perkami kai kurie verpalai iš ES šalių:

“Lycra”,

Vilna/šilkas, 100% šilkas,

Viskozė/linas,

Poliesteris/viskozė ir kt.

KOKYBĖ:

Kokybės kontrolė

VAB “Drobėje” yra audinių kokybės kontrolės ir gamybinė laboratorijos. Kokybės kontrolės laboratorijoje tikrinami gaunamos žaliavos, savos produkcijos verpalų, o gamybinėje laboratorijoje – pirktinių verpalų, audinių pusfabrikačių bei gatavų audinių fizikiniai – mechaniniai ir cheminiai rodikliai pagal ISO, IWS TM, IWTO ir kitus standartus.

Sertifikatas pagal „Oeko-Tex 100“ standartą

Žymint produkciją „Oeko – Tex 100“ standarto ženklu „Pasitikėjimas tekstile – Patikrintas dėl kenksmingu medžiagų pagal „Oeko – Tex 100″ standartą“ patvirtinama, jog ji neturi žalingo poveikio žmogaus sveikatai ir aplinkai, atitinka minėto standarto reikalavimus, t.y.:

* audinyje nėra kancerogeninių arilaminų (MAK III Al ir A2 grupių), VI chromo, alergeninių dažų;

* audinyje ne didesnis, negu Europos įstatymų lei-džiamas, formaldehido, pesticidų, chlorfenolių, sunkiųjų metalų, chloroorganinių junginių kiekis;

* išlaikoma reikiamo dydžio pH reikšmė,
nudažymo atsparumas vandeniui, rūgštiniam ir šarminiam prakaitui, sausai ir šlapiai trinčiai;

* produktas neturi nemalonaus kvapo;

* įmonė garantuoja, jog produkcijos gamybos technologiniai parametrai pasto-viai bus tolygūs, panaudojant naujas medžiagas ar chemikalus produkcijos kokybė ekologiniu požiūriu bus išlaikyta ir stabili.

Šiuo sertifikatu gali naudotis siuvyklos savo gaminių, pasiūtų iš VAB „Drobė“ audinių, reklamai ir jų ekologiškumui pažymėti.

LYCRA® AKREDITUOTA ĮMONĖ patvirtina, kad:

1. Vilnos Akcinė Bendrovė „DROBĖ“ turi pirmumo teisę gauti informaciją apie naujo pluošto gaminius, audinio sukūrimo idėjas ir kitas DuPont naujoves.

2. DuPont aprūpina dalyvius pilna technine pagalba, kad nuolat užtikrinti aukštą gamybos ir kokybės kontrolės standartų audiniams, savo sudėtyje turintiems LYCRA® pluošto, atitikimą.

3. Gaminiai iš audinių, savo sudėtyje turinčių LYCRA® pluošto, atitinka DuPont kokybės standartus. Tokių audinių pirkėjai turi betarpišką galimybę kabinti etiketes ir kitas gaminio marketingui reikalingas medžiagas.

AUDINIŲ KOLEKCIJOS

Kiekvienais metais “Drobė” savo pirkėjams pateikia po dvi audinių kolekcijas – pavasario / vasaros ir rudens / žiemos, kurias pristato audinių mugėse Paryžiuje, Kiolne, Maskvoje, Milane.

Pristatomose kolekcijose yra platus pasirinkimas madingų spalvų, išvaizdos ir faktūros audinių, skirtų kelnių, kostiumų, švarkų ir moteriškų viršutinių gaminių siuvimui. Kelnių gamintojams “Drobė” pateikia plačias spalvines gamas spalviniuose albumuose su audinių struktūrų pavyzdžiais, išaustais grynoje vilnoje, bei įvairiuose pusvilnoniuose mišiniuose su poliesteriu.

PRODUKCIJA

GRYNAVILNIAI AUDINIAI

“Drobėje” gaminamų grynavilnių audinių svoris svyruoja nuo 240 g/m iki 460 g/m. Audžiami įvairių tipų ruoželiai, diagonalai, atlasai, drobinio bei sudėtinių pynimų audiniai. Šioje audinių grupėje galima rasti audinių kelnėms, kostiumams, švarkams ir moteriškiems gaminiams. Taip pat yra pasirinkimas audinių su elastanu (Lycra), lengvų bei gilesnių flanelių.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 1002 žodžiai iš 1995 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.