Virtualus pasaulis bilietas1
5 (100%) 1 vote

Virtualus pasaulis bilietas1

Virtualus pasaulis

.Šių dienų žmogui vis labiau darosi sunku įsivaizduoti gyvenimą be kompiuterio. Kompiuteris namuose anksčiau buvo laikomas prestižo ženklu, dabar tai įprasta ir normalu.Daugelį senų išradimų nukonkuravęs kompiuteris, užkariavo žmoniją. Daugelyje imonių kompiuteriai ir internetas yra neatskiriama dalis… Įvairios kompiuterio programos leidžia daryti viską pvz. nuotraukų ryškinimas anksčiau buvęs ilgu ir varginančiu darbu arba laikraščių ir žurnalų leidyba, kur tekdavo iš atskirų raidžių surinkti visą teksta, kompiuterio pagalba tampa tik kelių mygtukų paspaudimu.Viską pakeitęs kompiuteris neretai ir dabar yra laikomas prestižo ženklu nors jau būtų pats laikas šio kvailo mąstymo atsikratyti. Vyriausybė stengiasi kiekvienam piliečiui leisti kuo pigiau nusipirkti kompiuterį o atskiros bendrovės siulo vis palankesnius interneto ryšio planus. Yra žmonių kurie neišgali nusipirkti kompiuterio ar įsivesti interneto. Tai tikrai nėra bėda, yra įstaigų pvz mūsų mokykla kur kompiuteriais galima naudotis nemokamai.

Apie pasaulio kompiuterio tinklą Internet šiandien Lietuvoje jau žino daugelis. Ir susidomëjimas juo sparčiai auga. Vieniems – tai didžiulis informacijos lobynas, kitiems – pigi ir greita ryšio priemonë, tretiems – pramoga. Visos bedrovės, parduotuvės ir kito įžymios įstaigos stengiasi internete sukurti savo puslapi kuriame butų svarbiausia informacija apie to objekto teikiamas paslaugas ir veiklą.

Internet – šį žodį šiandien žino beveik visi. Internetas – tai ištisas pasaulis, jo protevis 1969 m. sukurtas ARPANET tinklas. Iš pradžių buvo sujungti tik 4 kompiuteriai bet laikui bėgant visas pasaulis galėjo naudotis internetu, kuris draugiškai priima ir naujoką, ir senbuvį. Kiekvienas čia suranda kažką naudingo: nuo kompiuterinio žaidimo ar profesionalios programos iki populiarių dainų tekstų ir grožinës literatūros. Internetas – pasaulio kompiuterinių tinklų sistema, kurios žinioje yra didžiulis duomenų, programų, dokumentų ir kitokios informacijos kiekis, ir kuris leidžia asmeninį kompiuterį naudoti tos informacijos paieškai, tiesiogiai bendrauti su daugiau nei 35 milijonais šio milžiniško tinklo vartotojų. Internete yra kompiuterių, kurie pateiks Jums naujausią orų prognozę ar kelionių tvarkaraštį, papasakos apie žemës drebëjimų aktyvumą ar padës išsirinkti labiausiai tinkamą šuns veislę. Internete galite pakeliauti po pasaulio meno ir mokslo muziejus, aplankyti įvairius miestus. Interneto aukcionai, kuriuose bet kuris prie interneto prisijungęs vartotojas gali tiek pirkti, tiek parduoti beveik viską, ko dar nesusiprasta uždrausti, toliau stebina prekių orginalumu. Neseniai už kelis tūkstančius dolerių buvo parduota juvelyrinio dirbinio fotografija(pirkëjas pamanë, kad parduodamas pats dirbinys).

Kompiuteris tai įrankis, pramoga ar gyvenimo būdas? Iš tiesu pasakius bet kurį iš šių teiginių nesuklystume.Nes yra tūkstančiai žmonių kurie vartoja kompiuterį visiems šiems trims poreikiams. Suaugusieji kompiuterį dažniausiai naudoja kaip darbo irankį. Šis įrenginys daug kartų supaprastina darbą ir padeda daug produktyviau dirbti. Dėl tokio kompiuterio paprastumo, darbą kompiuteriu renkasi gan daug žmonių. Tai nesunkus daug mokslų ir fizinių jėgų nereiklaujantis darbas. Deja tokio darbo pasekmės dažnai pasirodo tik po ilgesnio laiko. Tai visokiausi stuburo iškrypimai, nusilpusios akys, bet darant viską teisingai šis darbas tikrai sutaupo laiko ir pinigų. Taip pat kompiuteris daugeliui asocijuojasi su pramogomis. Įvairiausi veiksmo, strateginiai ar labai trumpi internetiniai žaidimai traukia jaunimą. Mano manymu žaizdamas kompiuterinius žaidimus žmogus tikrai atsiriboja nuo jį supančios aplinkos ir pasineria į žaidimų pasaulį. Toks atsipaklaidavimo būdas populiarus ne tik jaunuolių rate, dažnas suauges taip pat neatsisako valandą kita pažaisti su kompiuteriu. Klausimas kodėlgi tie kompiuteriniai žaidimai taip traukia žmones. Aš manyčiau kad yra kelios priežastys. Viena iš tai kad nereikia niekur eiti nieko daryti, tiesiog patogiai atsisėdęs ant kėdės spaudai mygtukus, o antra kaip ir minėjau tai kad atsiriboji nuo pasaulio ir pasineri visai kitur, ten gyvenimas verda visai kitaip. Pralaimėjas gali vėl žaisti iš naujo ir bandyti nors šimtus kartus. Toks nereališkumas manau viena svariausių priežaščiu kodėl kompiuteriniai žaidimai tokie populiarūs. Kompiuteris šiais laikais neretai tampa žmogaus gyvenimo būdu, jo gyvenimo tikslu. Būtent šis kompiuterio naudojimo būdas , mano manymu, yra pats pavojingiausias. Besaikis kompiuterio naudojimas gali privfesti pire to, kad kompiuteris taps gyvenimo būdu, ir žmogus taps kompiuterių manjaku.

Manjakai neretai naudojamas žodis, vis dažniau naudojamas žmonėms kuriems kompiuteris atstoja viską, kuriems kompiuteris vienintelis dalykas apsaulyje, apibūdinti. Būtų galima priskirti 2 tokių manjakų rūšis: kompiuterių ir interneto manjakai. kompiuterinių manjakų bendravimas internetu nedomina. Jie kuria įvairiausias programas tiesiog savo malonumui arba , kad parodyti kitiems ka gali. Šie žmonės neretai yra įvairiausių kompiuterinių virusų autoriai. Šie virusai interneto pagalba pasklinda po visą pasaulį ir kenkia atskirų žmonių ar bendrovių kompiuteriams. Tokie manjakai gali
būti tiek suagę žmonės tiek vaikai Interneto manjakų dažniausias užsiėmimas yra bendravimas internetu. Toks bendravimas yra pigus ir paprastas. Susirašinėjant internetu tu nematai kito žmogaus veido, jo emocijų ar judesių. Matai tik tai ka jis parašo . tai sukialia drąsos pojutį, todėl net ir nedrąsiausieji mėgsta šią bendravimo rūšį. Taip galima šnekėti apie bet ką nebijant kad tai nepatiks tavo pašnekovui. Būtent dėl šių priežasčių toks bendravimas tapo labai mėgiamas. Deja tai tampa problema. Nuo nekalto bendravimo pereinama prie manjakiško susirašinėjimo naktimis ir netgi paromis, tai gali patapti psichologinės ar fizinės ligos pradžia. Toks manjakiškumas pamažu tampa gyvenimo būdu ir tada jau nerūpi ar už lango lietus lyja ar saulė šviečia Interneto manjakai dažniausiai mokiniai nuo 10 iki 18 metų. Bet kaip ir visada būna išimčių, nors asmeniškai aš dar niekada neesu matęs septyniasdešimtmečio dieduko kuris naktimis sėdėtų internete. Bet tai nereiškia kad kiekvienas prisėdęs prie kompiuterio taps manjaku kuriam visiškai nerūpi aplinka.Tai netiesa, pvz aš pats turiu namuose kompiuterį tiesa, mėgstu prie jo pasėdėt bet turiu saiką ir esant svarbesniems reikalams kompiuterį nustumiu į žemesnę vietą. Kartais tas manjakiškumas įgauna kita prasmę. Internete susirandi tikrų draugų su kuriais vėliau susitinki ir benderauji, taigi internetas savotiškas pažinčių klubas, deja kartais virtualūs draugai ir lieka tokiais, bet už tad labai smagu kai vakare sėdi vienas kambarį ir gali pašnekėt su savo pažystamais.

Šiuo metu Jūs matote 71% šio straipsnio.
Matomi 1042 žodžiai iš 1469 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.