Vydūnas2
5 (100%) 1 vote

Vydūnas2

Kiekvienas žmogus, nesvarbu koks jis bebūtų, turi savo tėvynę – tai lyg didi paslaptis sielai ir nepaaiškinamas klausimas, kam žmogui ji reikalinga. Pasaulis be tėvynės yra bevertis, tai tarsi “lengvai ir greitai perskaitytas puslapis”. O norint suprasti tėvynės esmę, reikia pabūti tyloje, įsiklausyti į savo jausmus ir prigimtį. Tik tuomet bus galima atrasti atsakymą, kad “tėvynė yra mūsų minčių pradžia ir esmė, slaptinga palaima”. Tai kartais būna sudėtinga ir nesuvokiama. Tačiau tėvynė žmogui yra labai reikšminga, nes tik joje žmogus patiria gražiausias ir reikšmingiausias gyvenimo akimirkas. Tik joje pajunta neblėstančią ir amžiną motinos meilę, rūpestingą ir nuoširdų tėvo gerumą, išgirsta visą gyvenimą jį lydėsiančią gimtąją kalbą. Kūdikis savo tėvynėje išvysta taip daug naujo ir nepatirto: pirmąjį ir turbūt patį šilčiausią saulės spindulį, pirmąjį pavasarį ir jo teikiamą pakilią nuotaiką, pirmąjį lietingą ir niūrų rudenį, bet turbūt patį nuostabiausią iš visų kitų patirtų vėliau. Čia pirmą kartą jis savo silpna rankute gniaužia puraus sniego gniūžtę, pirmą kartą nuskina gaiviai kvepiančią pirmąją pavasarinę gėlę. Viskas jam nauja, nepatirta ir nuostabu, o tą laimę teikia tėvynė. Bet taip buvo tik kūdikystėje, paūgėjęs vaikas jau kitaip vertins pasaulį ir supras tėvynės sampratą. Tai buvo tik jo pirmoji patirtis. Kaip teigia Vydūnas” tik supratę, jog tėvynėje tesiskleidžia žmogaus gyvenimas ir pasiekia pilnatvę, priartėjam prie tėvynės paslapties. Tėvyne alsuoja žmogaus dvasia, ir tėvynė alsuoja žmogumi. Ji užtvindo jo sielą, o žmogus įsilieja į tėvynę ir ją įprasmina.”. Tėvynė yra augimo ir tapsmo pradžia. Ji padeda žmogui suvokti savo būties prasmę ir siekti sąmoningos būties, todėl ir privalu mylėti ir gerbti tėvynę, šį žodį tarti išdidžiai ir su pagarba.

Žmogus yra neatskiriama tėvynės dalis. Net būdamas svečioje šalyje, jis jos ilgisi ir negali pamiršti. Nes niekur nebus taip gerai ir nesijausi toks savas kaip savo gimtinėje. Tėvynė nuolat keičiasi, ją veikia ne tik gamtinės jėgos, bet ir žmogus savo mintimis ir rankomis. Tėvynės veidas nuolat kinta kaip ir pats žmogus, tačiau ji lieka tokia pat kiekvieno mūsų širdyse.

Dažnam žmogui iškyla klausimas, iš kur atsirado tėvynė? Tačiau į šį klausimą turi atsakyti pats žmogus, teisingą atsakymą turi jausti širdis. Vienam galbūt atrodo, kad tėvynę pagimdė jūra “debesimis ir lietum, rūku ir rasa, giliai po žeme gurgiančiais šaltiniais, upeliais ir upėmis jūra išsiliejus po visą šalį, įsiskverbus į visą, kas gyva tėvynės pasaulyje. Taip jūra palaiko tėvynės gyvybę”. Kitas galbūt mano, jog tėvynė – tai saulės palaiminta karalystė, tai dvasinė stiprybė, o ne materialinė vertybė.

Šiuo metu Jūs matote 60% šio straipsnio.
Matomi 499 žodžiai iš 829 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.