Vydūno draminės trilogijos amžina ugnis ištrauka namų ugnelė grožvydos paveikslas
5 (100%) 1 vote

Vydūno draminės trilogijos amžina ugnis ištrauka namų ugnelė grožvydos paveikslas

Vydūno draminės trilogijos „Amžina ugnis“ ištrauka „Namų ugnelė“ Grožvydos paveikslas

Vydūnas – žymus rašytojas, filosofas, kultūros veikėjas, formulavęs naujojo lietuvių tautiškumo idėjas, pagilindamas jas originalia religine filosofija, kurios centre iškyla senasis lietuvių tikėjimas. Šia tema vienas iš reikšmingiausių kūrinių yra draminė trilogija „Amžina ugnis“, o mūsų nagrinėjamoje ištraukoje „Namų ugnelė“ atsikleidžia pagrindinės veikėjos Goržvydos paveikslas.

Visų pirma atsiskleidžia Grožvydos minčių pasaulis. Tai matome iš jos monologo, kai Grožvyda negali apsispęsti ar sergėti Romuvos – senosios baltų šventovės – didybę – ugnį, apvalančia ir atnaujinančią jėgą, kurioje slypi visatos gyvybė, ar kurstyti namų ugnelę, kuri skleidė ne tik šviesą ir šilumą, bet ir simbolizavo nenutrūkstamą šeimos ir giminės gyvybę. Taigi matome, kad Grožvyda buvo dvejojanti, negalėjo apsispręsti kas jai svarbiau, mieliau ir garbingiau.

Toliau atsiskleidžia Grožvydos jausmai, tai matome, kai pasirodė Taira, iš jų dialogo. Grožvyda nustemba ir iš jos klausimo, ar bernelis jai atėjo ramybės suteikti, jaučiame, jog Grožvyda nėra abejinga Tairai. Tai mums parodo pagrindinės veikėjos jausmų pasaulį, o ją pačią dar labiau suklaidina, kurią ugnį eiti sergėti.

Po to kyla konfliktas tarp dviejų vyrų, besivaržančių dėl pagrindinės veikėjos, o į kovą galėjo pastūmėti nepaprastos merginos grožis. Mus į tai orientuoja Grožvydos vardas, reiškiantis išvysti grožį, tačiau konfliktas nepadarė žalos ar nuostolių, o priešingai davė naudos. Grožvyda apsisprendė kurią ugnį globos, tai matome iš jos monologo: „Iš skausmo ir iš baimės gimė man / ta priesaika… Tikrai į Romuvos romybę trauksiu.“ Taigi matome, kad Grožvyda nugalėjo kūno, jausmų potraukius Tairai ir nenorėdama, kad dėl jos būtų pralietas kraujas pasirinko garbingą, bet vienišą dalią.

Šiuo metu Jūs matote 61% šio straipsnio.
Matomi 318 žodžiai iš 522 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.