Vyro sveikata
5 (100%) 1 vote

Vyro sveikata

Turinys

1. Įvadas…………………………………………………………………..1

2. Vyrų seksualinio gyvenimo sutrikimai……………………………2

3. Vytų nevaisingumo priežastys……………………………………..3

4. Lytinių organų susirgimų priežastys ir eiga……………………..4

5. Alkoholio poveikis vyro organizmui……………………………….6

6. Rūkymo žala organizmui…………………………………………….7

7. Išvados………………………………………………………………….9

8. Naudota literatūra……………………………………………………10

Įvadas

Vyrai gyvena vidutiniškai devyniais metais trumpiau už moteris . Sklandus lytinis gyvenimas sulėtina senėjimo procesus . Viena iš senėjimą skatinančių priežasčių yra ta , kad vyrai pernelyg retai patiria teigiamai veikiančių hormonų išsiskyrimą , kurį užtikrina švelnus ir malonus intymus bendravimas .

Daugelio vyrų seksualinių problemų priežasčių reikia ieškoti labai netoli , dažnai juose pačiuose. Tai pat galima tvirtinti , kad dėl pusės šeimų , neturinčių vaikų ne savo noru , nevaisingumo kaltė tenka vyrams . Nors priežasčių , neleidžiančių vyrui susilaukti palikuonių , yra labai daug , dauguma jų įmanoma sėkmingai pašalinti , o keletą apskritai išvengti .

Be daugelio seksualinių problemų vyrai turi ir tik juos tykančių ligų sąrašą. Dažniausiai iš jų pasitaikantis lėtinis prostatitas , prostatos hiperplazija , sėklidžių navikai ir kitos . Taigi kiekvienas vyras turėtų reguliariai tikrintis sveikatą .

Nikotinas ir alkoholis pažeidžia daugelio vyro organizmo sistemų darbą , slopina imunitetą , sukelia lemtingus širdies ir kraujagyslių , kvėpavimo , virškinimo sistemų , onkologines ligas . Žalojami šių įpročių pavergtų vyrų palikuonys ir jų intelektas .

Šio referato tikslas :

Paanalizuoti vyro sveikatos būklę .

Keliami uždaviniai :

1. Panagrinėti vyrų seksualinius sutrikimus .

2. Pasiaiškinti vyrų nevaisingumo priežastis .

3. Paanalizuoti vyro lytinių organų susirgimų priežastis ir eigą .

4. Apžvelgti alkoholio poveikį vyro organizmui .

5. Pasiaiškinti rūkymo žalą vyro organizmui .

Vyrų seksualinio gyvenimo sutrikimai

Daugumos vyrų lyties organas metų metais atlieka dvigubas , nors ir atskiras funkcijas , ir dėl to nekyla jokių problemų . Nusisekęs lytinis gyvenimas sužadina paties organizmo gyvybines galias , tiksliau jo imuninį pasipriešinimą susirgimams. Seksualinės problemos yra bene viena iš tų bėdų , nuo kurių kenčia daugiausia vyrų . Nuo to kenčiantiems vyrams tai tikrai skaudi tema . Neretai yra ir tokie atvejai , kai pakanka vienos tabletės ar injekcijos , tačiau prieš tai reikia pasitarti su gydytoju , gerai išmanančiu seksualinę mediciną . Tačiau daugeliui žmonių , o neretai ir gydytojams , sunkiai suprantamas ligonio noras ir toliau tęsti normalų lytinį gyvenimą . Nors nuo seno žinoma , kad normalus lytinis gyvenimas apsaugo nuo galvos ir nugaros skausmų , nuo kraujotakos sutrikimų , nuo nerimo , skrandžio opų ir daugelio pačių įvairiausių ligų , netgi nuo vėžio . Kam tai teikia laimės , to kraujyje yra daugiau antikūnų , saugančių nuo ligas sukeliančių virusų , bakterijų ir kenksmingų pašalinių medžiagų maiste ir aplinkoje . Nėra tokios ligos , kuria sergant lytiniai santykiai negalimi . Joks vyras tam reikalui nėra per silpnas , net ir tuomet kai liga organizmą gerokai nualino . Ne mažiau svarbi už seksualinių sutrikimų gydymą vaistais yra psichologinė pagalba , nes kaip tik tokiais atvejais smarkiai nukenčia ir paciento psichika . Seksualinius sutrikimus sukelia dažniausiai organinės priežastys ir visus juos galima gydyti . O tipiška priežastis mūsų laikams tai seksualiniai sutrikimai dėl medikamentų vartojimo . Gali net apskritai sumažėti lytinis potraukis . Taigi kai vyras netikėtai susiduria su tokiomis problemomis , visada reikia pagalvoti , ar tai tik nebus vartojamų vaistų šalutinis poveikis . Tokį neigiamą medikamentų poveikį patiria kas penkioliktas vyras . Pastebėta , kad tarp besigydančių antihipertenziniais vaistais žmonių , erekcijos sutrikimų skaičius padidėja 50 proc. Sumažėjęs kraujospūdis gali būti svarbi priežastis , nes jo gali nebepakakti varpos akydkūniams pakankamai užpildyti , tačiau didžiausios įtakos jie turi sujaudrinimo nervams ir galvos smegenyse esančiam seksualiniam centrui . Vis dažniau vartojami antidepresantai gali kuriam laikui sumažinti lytinį potraukį , smarkiai padidinti varpos galvutės jautrumą ir sukelti nemažus erekcijos sutrikimus . Kai vyrai susiruošia mesti svorį , tai jiems išrašomi ir tokie vaistai , kurie slopina ne tik apetitą , bet ir fizinę meilę . Kartais panašų nepageidaujamą poveikį padaro ir nuo skrandžio gleivinės uždegimų ir opų skiriami medikamentai . Anaboliniai steroidai , kuriuos vartoja norintys prisiauginti raumenų vyrai , sumažina testosterono koncentraciją vyro organizme . Padauginus testosterono , kurį gana dažnai išrašo gydytojai , kai sumažėja lytinis potraukis , kartais gali
susilpnėti erekcija . Tokį patį rezultatą gali duoti ir estrogenų skyrimas .

Pagal profesoriaus Aryeho Abramovo tyrimus nenusisekęs lytinis gyvenimas yra svarbi širdies infarkto priežastis . Tik su nauja partnere ir nepalankiomis , net pavojingomis sąlygomis lytinio akto metu išsiskiria daug streso ir baimės hormonų , kurie gali sukelti vainikinių širdies arterijų mėšlungišką susitraukimą .

Lytinio potraukio išnykimas ypač būdingas sergantiems depresijomis , o menkas lytinis potraukis būdingas ir epileptikams . Prie to dar prisideda erekcijos susilpnėjimas ir orgazmo nebuvimas . O vyrams , kurie dar vaikystėje sirgo epilepsija , gali išsivystyti ir lytinių santykių baimė , nes lytinio brendimo metu lytinis susijaudinimas jiems dažnai sutapdavo su artėjančio priepuolio požymiais .

Išsėtinės sklerozės atveju tai pat gali būti sutrikimų . Tačiau ligai neleidus įsisenėti beveik visus vyrus galima išgydyti . Bet po to daugelis vyrų patys atsisako lytinio gyvenimo , nes yra baimė , kad lytinis aktas gali nenusisekti .

Diabetas sukelia pakitimų smulkiuosiuose nervuose , kurie reguliuoja varpos aprūpinimą krauju ir jo raumenų darbą . Dėl to atsiranda įvairiausių seksualinių problemų .Tačiau daugelį erekcijos sutrikimų diabetikams sukelia jų vartojami medikamentai , alkoholis ar aplinkos sukelti stresai .Su nemažais sunkumais , norėdami patenkinti savo seksualinius norus , susiduria reumatizmu sergantys vyrai .Ribotą sąnarių lankstumą lydi ir dideli skausmai . Tačiau lytinio aktyvumo reumatikams riboti nereikia . Jis kaip tik turėtų būti aktyvus , tik reikia kad jis teiktų kuo daugiau malonumo .(4;5).Vyrų nevaisingumo priežastys

Net ir šiais laikais vyro negalėjimas turėti palikuonių dažnai tapatinamas su vyriškumo stoka . Vyro vaisingumas priklauso nuo jo sėklos . Todėl sėklos mėginys yra svarbi priemonė nevaisingumui nustatyti . 20-30 metų vyrų spermos mililitre būna nuo 50 iki 100 milijonų spermatozoidų , vėliau jų skaičius pamažu mažėja . Spermatozoidų skaičių mažina bloga sveikata , lytinių organų uždegimai , stresai ir ypač didelį neigiamą poveikį daro su karščiavimu susijusios infekcijos . Labai svarbu yra ir spermatozoidų judrumas . Smarkiai piktnaudžiaujant alkoholiu spermatozoidai gali iš viso nesubręsti tiek , kad taptų judrūs .

Vyrų nevaisingumą gali sukelti ir lyties organų uždegimai . Gonorėjos atveju pažeidžiamas sėklidės prielipas ir šios ligos pasekmės ilgalaikės . Prostatitas smarkiai sumažina spermatozoidų judrumą . Sėklidės uždegimas visam laikui gali pakenkti sėkliniams kanalėliams , dėl to stipriai mažėja spermatozoidų skaičius spermoje .

Ypač vyrų vaisingumui kenkia ir vartojami medikamentai . Dažnai spermatozoidų kokybę blogina preparatai nuo vėžio . O medikų skiriamas testosteronas vyrų nevaisingumui gydyti iš tiesų trukdo spermatozoidams susidaryti . Tai pat veikia ir anaboliniai preparatai . Piktnaudžiavimas kava ar narkotikais tai pat gali sukelti vyro nevaisingumą . Rūkymas stabdo spermatozoidų brendimą . toks negalavimas lydi ir tuos vyrus , kurie dirba su įvairiais chemikalais , kurių aplinkoje yra švino (spaustuvės , lydyklose ) arba kadmio ( plieno pramonėje , prie šiukšlių deginimo ) . Spermatozoidams susidaryti trukdo ir rentgeno spinduliai .

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1167 žodžiai iš 3769 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.