Vytauto mačernio septintosios vizijos analizė
5 (100%) 1 vote

Vytauto mačernio septintosios vizijos analizė

„Vizijos” (Septintoji) interpretacija

V.Mačernis- poetas „žemininkas”. Jo kūrybos žmogui būdinga ypatinga žemės, savo protėvių jausena. Glaudus santykis su protėviais bei gimtąja kalba itin ryškus „Septintoje” vizijoje.

„Vizija” pradedama erdvės pristatymu: tai „pavasario laukų ir žemės laiminimo” šventė. Laiminimo motyvas sakralizuoja erdvę. Tikriausiai protėviai nedalyvautų šventėj, jeigu jų maitintoja- žemė- nebūtų laiminama. Protėviai sugrįžta tik sakralioje erdvėje. Jų sugrįžimą paženklina džiaugsmas, laimė, šviesa. Šioje šviesoje namai atgyja:„pro langus pasipylė smagios šviesos,/ Ir pasigirdo juokas įstabus”. Lyrinis subjektas idealizuoja protėvius: „Ir jų gražuolės moterys, grakščiai palenkę galvas,/ Šypsojos vėl slaptinga šypsena”. Didžiausia vertybė senolių namuose- tėvų tarmė. Ja didžiuojamasi, o ji atėjusi iš praeities todėl galime numanyti, jog didžiuojamasi tuo, kas atėję iš praeities.

Tamsaus vyno ir šviesių gėlių kontrastas( „Tąvakar vynas buvo toks tamsus, ir šviesios gėlės”) išryškina vakaro jausmingumą, užplūdusią pakilią nuotaikos bangą. Emocijos tarytum liejasi upe. Personifikuota upė murma apie „laimės stebuklus”. Akivaizdu, jog lyrinis subjektas džiaugiasi senolių sugrįžimu.

Tačiau vidurnaktį puota pasibaigia. Vidurnaktis- neįprastas metas, depresinių išgyvenimų valanda. Pasibaigus pokalbiui nurimsta ir džiaugsmingas namų šurmulys: namai paskęsta „miego ir sapnų rimty”. Tačiau lyrinis subjektas nemiega, jį kankina nežinomas nerimas. Ir jis tik vienas mėnulio atspindį( „Vien mano kambario baltų užuolaidų kuteliais bėginėjo mėnesienos spindulys…”). Mėnulio įvaizdis geriausiai išreiškia lyrinio subjekto vienišumą.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 264 žodžiai iš 500 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.