Windows o s versijos
5 (100%) 1 vote

Windows o s versijos

Turinys

1. Operacinė sistema Microsoft Window 2

2. Sistemos Microsoft Windows XP galimybės 3

3.”Windows Server 2003”: įvairūs patobulinimai 4

4. “Standart”; “Enterprise”; “Datacenter”; “Web” versijos 7

5. Apie LINUX operacinę sistemą 8

6. Linux privalumai palyginus su Windows 8

7. Linux trūkumai palyginus su Windows 8

8. Naudota literatūra 9


Operacinė sistema Microsoft Windows XP

Microsoft Windows XP – viena naujausių kompanijos Microsoft operacinių sistemų, sukurta tobulinant sistemas Microsoft Windows 2000 bei Microsoft Windows NT 4.0 ir pasižyminti dar didesniu stabilumu, efektyvumu, patikimumu ir saugumu.

Kai kurios „Windows XP“ ypatybės:

Ø Darbo našumas. XP sukurta Windows NT/2000 pagrindu ir valdo atmintį geriau nei Windows 95,98 ar Me, todėl kelioms programoms yra kur paprasčiau dirbti vienu metu. Nauja operacinė sistema yra kur kas atsparesnė „lūžimams“ nei ankstesnės „Windows“ versijos.

Ø Suderinamumas. Speciali „Compatibility Mode“ galimybė leidžia „apgauti“ programas, sukurtas darbui senesnėse Windows versijose. Programų diegimo ar vykdymo metu joms nurodoma, kad jos dirba „Windows 95, 98, Me ar 2000“ operacinėse sistemose.

Ø Geresnis tekstas. Naudojantiems LCD ekranus „ClearType“ technologija pateiks kur kas ryškesnį tekstą nei ankstesnės Windows versijos ar kitos operacinės sistemos.

Ø Kelios darbo aplinkos (desktop). „Windows XP“ leidžia keliems naudotojams vienu metu būti įsijungusiems į tą patį kompiuterį. Perėjimas nuo vieno vartotojo darbo aplinkos prie kito trunka kelias sekundes ir nenutraukia jokių darbo procesų.

1pav. Microsoft Windows XP langas

Ø Geresnės įrenginių tvarkyklės. „Microsoft“, kurdama naująją XP operacinę sistemą, techninės įrangos gamintojams kėlė griežtesnius reikalavimus, tokiu būdu siekdama padidinti sistemos stabilumą.

Ø Didesnis saugumas. Abiejose XP versijose yra integruotos tinklo užsklandos („firewall“) užtikrinančios pagrindinę apsaugą prisijungus prie Interneto. „Professional“ versijoje apsaugos priemonių yra daugiau – duomenų šifravimas, apribota prieiga ir t.t.

Ø Skaitmeniniai vaizdai. Windows XP versijoje skaitmeninių vaizdų apdorojimas yra žymiai paprastesnis, nei ankstesnėse versijose.

Ø Internetas. Naujoje versijoje paminėtinos teksto, balso bei video informacijos perdavimas internetu (Windows Messenger). Analitikų nuomone, būtent „Windows Messenger“ bus tas variklis, kuris paskatins įsigyti naująją „Windows XP“. Tai – ryšių centras, kuriame apjungti pranešimai, videokonferencijos, bendradarbiavimas realiame laike, darbas vienu metu su programomis bei kitos galimybės. Kita svarbi naujovė – „Smart Tags“. Jie įtraukti į kartu su „Windows XP“ pateikiamu „Internet Explorer 6“. „Smart Tags“ jau pasirodė su nauja „Office XP“ versija. Tai – „etiketės“, kurios prieinamos iš „Office“ programų ar interneto tinklalapių, o jose yra nuorodos į kitur (internete, įmonės tinkle) saugomą informaciją.

Ø Platindama naująją „Windows XP“ operacijų sistemą, „Microsoft“ didesnės komercinės sėkmės tikisi ne iš vienetinių „dėžučių“ pardavimų, tačiau iš darbo su stambiais klientais bei sistemos pardavimų kartu su naujais kompiuteriais. Čia „Microsoft“ viltis yra jos partneriai – sprendimų teikėjai (Solutions Providers) bei originalios įrangos gamintojai (OEM – original equipment manufacturers).

Ø Nors gana dažnai operacinės sistemos įsigyjamos vartotojui ar įmonei keičiant kompiuterį į naują, t.y. pasibaigus senos technikos eksploatavimo ciklui, tačiau nemažai būna ir tokių atvejų, kuomet naujos operacinės sistemos galimybės gali paskatinti įsigyti būtent tokią techniką, kurioje gali veikti nauja operacinė sistema.

Sistemos Microsoft Windows XP galimybės

Operacinėje sistemoje Microsoft Windows XP galimybės:

Ø Internet Explorer 6 – naujausia populiarios interneto informacinės sistemos WWW peržvalgos programos versija, pateikiama kartu su operacine sistema, dar labiau į ją integruota ir leidžianti vartotojui parinkti peržvalgos parametrus bei užtikrinti norimą slaptumo lygį.

Ø Plug and Play – principas „įdėk ir veiks“. Tai automatinė prijungtų įrenginių atpažinimo ir jų tvarkyklių (drivers) įdiegimo sistema, leidžianti lengvai prijungti ir atjungti išorinius įrenginius.

Ø USB (Universal serial Bus) – leidžia prijungti du, tris ar daugiau įrenginių prie nuosekliojo prievado naudojant tam skirtus skirstytuvus, neišjungus kompiuterinės sistemos. Galima didelė prijungiamų įrenginių įvairovė.

Ø ACPI v.2.0 (Advanced Configuration and Power Interface) – kompiuterinės sistemos maitinimo valdymo standartas, leidžiantis sumažinti suvartojamos energijos kiekį. Dėl geresnio akumuliatoriaus valdymo sistema gerai pritaikyta nešiojamiesiems kompiuteriams. Palaikomi du sistemos ekonominio darbo režimai: sistemos pristabdymo – mažina nenaudojamų sistemos dalių maitinimo įtampa, sistemos užmigdymo – palieka visus failus ir dokumentus tokios būsenos, kokios juos palikote, ir išjungia kompiuterio srovę.

Ø NTFS (New Technology File System) – saugesnė, patikimesnė ir efektyvesnė negu kitų operacinių sistemų failų sistema, leidžianti kiekvienam vartotojui išskirti tam
tikrą standžiojo disko dalį, šifruoti katalogus ir failus, apdoroti priėjimą prie jų. Be to, operacinė sistema Microsoft Windows XP palaiko ir FAT16 bei FAT32 failų sistemas.

Ø UDF (Universal Disk Format), universalus diskų formatas – nauja DVD ir kompaktinių diskų failų sistema.

Ø Auto Play priemonė nustato, kokio tipo informacija yra saugoma įrenginiuose arba kaupikliuose (pavyzdžiui, CD) ir parenka programą, tinkamą jai pateikti.

Ø Windows Media Player – populiari multimedijos failų peržiūros programa. Tai radijas, vaizdo ir CD grotuvas bei informacinė duomenų bazė vienoje programoje.

Ø Microsoft Windows XP saugo sėkmingos konfigūracijos parametrus. Iškilus kokiems nors trikdžiams, kompiuteris pradeda darbą naudodamas paskutinę sėkmingą konfigūracijos versiją.

§ Esant programos darbo sutrikimams, daugeliu atvejų užtikrinama galimybė atkurti atliktą darbą, jei jis ir nebuvo išsaugotas.

§ Įdiegta dinaminio arba automatinio sistemos atnaujinimo galimybė. Pastaruoju atveju atsiunčiamas atnaujinus (Windows Update) ir klausiama, ar norima ją įdiegti.

§ Operacinės sistemos Microsoft Windows XP diegimo metu įvertinamos sistemos galimybės ir pritaikomi vartotojo sąsajos parametrai.

§ Vykdoma Microsoft Windows XP sistemų failų apsauga.

§ Įdiegta galimybė dirbti belaidžio ryšio tinkle. Nešiojamas kompiuteris belaidžio ryšio zonoje gali automatiškai surasti ir prisijungti prie prieigos taškų.

§ Vartotojo autentiškumo nustatymas pagal protokolą Kerberos V5. Šiuo metu Kerberos yra galingiausias ir efektyviausias paskirstytų sistemų saugumą užtikrinantis protokolas.

Ø Windows Messenger – priemonė, leidžianti, jei jūsų kompiuteris yra kompiuterių tinkle, gauti informaciją apie tai, ar asmenys, nurodyti kontaktų sąraše, yra prisijungę prie tinklo, esamą jų būvį bei nurodyti, kokį jūsų būvį rodyti kitiems

Ø Optimizuotas mygtuko Start meniu. Pirmosios sąraše – penkios dažniausiai naudojamos programos. Visada prieinama įdiegta WWW peržvalgos programa.

Ø Patobulintos ir išplėstos informacijos paieškos priemonės.

Ø IP saugumo užtikrinimas – leidžia šifruoti tinklu perduodamą informaciją.

Ø Patobulinta pagalba ir žinynas (Help). Čia ne tik galima rasti lokaliai kompiuteryje saugomą informaciją, bet ir kreiptis į Microsoft svetainę ar prašyti nuotolinės pagalbos.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1012 žodžiai iš 3356 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.