Zalingi įpročiai
5 (100%) 1 vote

Zalingi įpročiaiNARKOTIKAI- tai organinės ar neorganinės kilmės vaistinė medžiaga, vartojama gryna ar kaip sudėtinė preparatų dalis . Toks narkotikų apibrėžimas pateikiamas žodyne , tačiau jis dar ne visas. Narkotikai vadinama chemine medžiaga , veikianti jūsų organizmą , galinti keisti nuotaiką, elgesį, klausos ir regos pojūčius bei kitus jutimus. Medžiaga paprasta, bet jos poveikis tikrai nepaprastas !

Kokainas

Kokainas gaunamas iš kokamedžio, augančio Pietų Amerikos kalnuose, lapų. 1855 m. buvo sukurta kokaino ištraukimo iš lapu technologija. Kokainas . Medicinoje buvo vartojamas kaip vietinės nejautros priemonė. Aštuntame dešimtmetyje jis išpopuliarėjo tarp turtingųjų, nes yra labai brangus. Kokainas – stiprus nervų sistemos stimuliantas, panašus į amfetaminus. Tačiau poveikis trunka neilgai (apie 30min.).

Trakviliantai

Tai tokie, dar kitaip vadinami depresantais, narkotikai. Paprastai gydytojas juos skiria ligoniams, kuriuos kankina nemiga, kurie turi rimtų asmeninių problemų. Bet juos leidžiasi ir tie, kurie vartoja nelegalius narkotikus, tokius kaip heroinas. Šie narkotikai nuramina žmones. Ilgai juos vartodamas, žmogus jaučia depresiją, nenuspėjamai ir agresyviai elgiasi. Nustojus vartoti, atsiranda nuovargis, nerimas.

Krekas

Krekas – tai greičiau veikiančio kokaino atmaina. Jis maišomas su vandeniu ir cheminėmis medžiagomis, pvz., amoniako ar kepimo milteliais, po to vanduo išgarinamas. Gauta kieta medžiaga kaitinama ir gali būti rūkoma. Krekas parduodamas gelsvais vaškingais trupinėliais – „dozėmis“. Dar esti baltų granulių pavidalo kreko, panašaus į pieno miltelius. Dozės susukamos į popierių ar į lipnią plėvelę. Krekas per 10 sekundžių pasiekia smegenis. Vartotoją užplūsta neapsakomo malonumo ir susijaudinimo banga, trunkanti apie 10 minučių. Po to prasideda blogumas, nė kiek ne mažesnis.

Amfetaminas

Amfetaminai – sintetiniai stimuliantai, anksčiau juos skirdavo norintiems suliesėti ir nuo depresijos. Šiuo metu gydytojai juos išrašo retai ir tik ypatingais atvejais. Antrojo pasaulinio karo bei karo Vietname metu jų duodavo kareiviams, kad būtų aršesni. Nuo jų ilgai nenori miegoti ir valgyti. Jie stimuliuoja nervų sistemą, greitina širdies veiklą ir kvėpavimą. Vartotojai jaučiasi labai energingi, labai žvalūs ir labai susijaudinę.

Ecstazy

Populiariausias šokių narkotikas vartojamas apetitui slopinti. Dažniausiai pasitaiko rudų ar baltų tablečių, arba spalvotų kapsulių „Ecstazy“. Jų būna įvairių dydžių ir formų arba rūšių – gėlyčių, širdelių ar dar kokios nors formos. Niekada nežinai, kokia tabletės sudėtis. Tabletės dažnai sugrūdamos ir į jas pridedama kitų narkotikų pvz., heroino. Problemų atsiranda išgėrus „Ecstazy“ ir pradėjus šokti. Darosi vis karščiau. Laikas atsivėsinti… „Ecstazy“ kelia kūno temperatūrą. Kai kurie šokėjai netenka kelių litrų skysčių per naktį. Jei taip atsitiko tau, turi išgerti mažiausiai 400 g. skysčio kas valandą ( tinka vanduo ).

Heroinas

Heroinas – opiatų grupei priklausantis narkotikas; opiatus gydytojai skiria ir skausmui numalšinti. Jie gaminami iš opijinių aguonų. Tiesą sakant, pirmą kartą heroinas buvo panaudotas morfinui pakeisti, nors morfinas gerai slopina skausmą, prie jo labai priprantama. Heroinas pasirodė esąs dar geresnė skausmo malšinimo priemonė, bet prie jo tik dar greičiau priprantama. Nuo gryno heroino mirštama per kelias minutes. Jis maišomas su kitais milteliais – kofeinu, talku, gliukoze, miltais bei kreida ir tampa rusvas. Parduodamas mažais popieriaus paketėliais. Heroiną galima uostyti kaip ir kokainą arba maišyti su tabaku ir rūkyti.

Kanapės

Kanapės – tai vešlus dilgėlių ir apynių šeimos augalas. Europoje kanapės buvo vartojamos galvos skausmui, nemigai ir mėnesinių skausmams gydyti. Kanapės parduodamos įvairios formos ir pavidalo. Pirmiausia marihuana, toliau derva, hašišas: kieti rudi, juodi grumsteliai ir kanapių aliejus (lipnus, panašus į sirupo skystį) stipriausia kanapių forma. Nuo mažos kanapių dozės pasijusite ramus, patenkinti arba mieguisti. Galite kikenti nesustodami ar pajusti alkį. Spalvos tampa ryškesnės, garsai skambesni. Arba apsvaigsite (kaip nuo alkoholio). Įvairūs tyrimai parodė, kad rūkant kanapės pavojus susirgti plaučių vėžiu 5-10 kartų didesnis negu rūkant cigaretes.

„Uostalai“

Mūsų laikais uostomosios medžiagos skiediklių ir kitų kasdieninių gaminių pavidalu naudojamos buityje. Geriausiai žinomos: klijai, aerozolis, dujos, degalai, dažai, nagų lako valkas, korektorius. Dažniausiai klijus uosto 12 – 16 metų paaugliai. Tačiau pasitaiko klijus uostančių net ir septynmečių vaikų. Praradę sąmonę, galite užspringti savo vėmalais. Laikui bėgant, organizmas pripranta prie „uostalų“ dozės, todėl jų reikia vis daugiau ir daugiau. Ilgai uostant visam laikui pažeidžiamos smegenys, inkstai ir kepenys.

Narkomano požymiai:

• Nenatūraliai siauri arba išsiplėtę vyzdžiai, sutinusios plaštakos, tamsūs, pažeisti dantys.

• Nepriklausomai nuo oro sąlygų apsivilkę drabužiais ilgom rankovėm.

• Nevikrus, gremėzdiškas, sunkiai kalbantis, nors iš jo burnos nesklinda alkoholio kvapas.

• Dažnai keičiasi jo nuotaikos.
• Vengia suaugusių šeimos narių.

• Šiurkštus, nemandagus.

• Vagia tėvų pinigus, neša iš namų vertingus daiktus.

• Įsigyja naujų draugų, apie kuriuos nelinkęs kalbėti, ir kurie vengia jo tėvų.

• Nebevertina senųjų draugų.

• Niekada nepasakoja apie savo užsiėmimus.

Narkotikai jau LietuvojeVis dažniau išgirstame minint amfetaminus, LSD, “ekstazi “, heroiną, kokainą. Ir nors pastarieji narkotikai nėra kol kas labai populiarūs Lietuvoje, tačiau jie tokiais taps, jei žmonės, ypač jaunimas, laiku nesuvoks jų žalos.

Specialistai teigia, kad kiekvienais metais Lietuvoje nuo narkotikų miršta 250-300 žmonių.

Netolimoje ateityje prognozuojamas naujas narkotikų antplūdis..

Alkoholio poveikis oganizmui

Visų alkoholinių gėrimų pagrindinė sudedamoji dalis yra etilo alkoholis (C2H5OH – etanolis). Jis yra svarbiausias prisotintųjų angliavandenilių eilės alokoholis. Šiai eilei priklauso alkoholiai nuo CH3OH iki C15H31OH. Metilo alkoholis ir už etilo alkoholį daugiau anglies atomų turintys junginiai (aukštesnieji alkoholiai) yra pavojingi gyvybei. Alkoholiai, kurių molekulės turi po 16 ir daugiau anglies atomų, yra kietos medžiagos.

Etilo alkoholis – bespalvis, lakus, greitai užsidegantis specifinio kvapo ir aštraus skonio skystis, dega melsva liepsna, gerai susimaišo su vandeniu. Vartojamas pramonėje, medicinoje, alkoholinių gėrimų gamyboje ir kt.

Alkoholiniai gėrimai pagal juose esamą etilo alkoholio kiekį skirstomi į silpnus, vidutinio stiprumo ir stiprius. Silpniems priklauso alus. Jis būna 2,8 – 6 % stiprumo. Ypač pavojingas naminis alus, jei pridėta įvairių, organizmui kenksmingų priedų. Vidutinio stiprumo gėrimams priskiriamas vynas ir kiti, kurių stiprumas – 9 – 20 %. Stiprūs alkoholiniai gėrimai – tai degtinė, konjakas, romas, viskis, džinas, trauktinės (jų stiprumas daugiau nei 40%). Beje, degtinėje yra fuzelio, aldehidų ir kitų priemaišų, taip pat šiek tiek metilo alkoholio. Konjake metilo alkoholio gali būti iki 0,1 %. Apsinuodyti galima visais alkoholiniais gėrimais, dažniausiai stipresniais.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 1081 žodžiai iš 3373 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.