Zemaitės apysaka sename dvare
5 (100%) 1 vote

Zemaitės apysaka sename dvare

Rašinys pagal Žemaitės apysaka “Sename dvare”

Šeimos meilė yra kantri maloninga, ji nesielgia neteisingai, netinkamai, nepasiduopda piktumumui, su džiaugsmu pritaria tiesai ir mylintiems šeimos žmonėms. Jos tarpusavio santykiai turėtų būti pagrįsti pasitikėjimu, pagarba, rūpestingu dėmesiu meile. Nuoširdūs ir gražūs šeimos santykiai – tai tiltas į didžiąją jos laimę.

Rerskaitęs apysaką “Sename dvare” iš nuostatos netekau žado. Toks gražus bendravimas , vienas kito supratimas pagarba ir tyri jausmai, privertė mane susimastyti.

Tos šeimos santykiai, tas tvirtas ryšys vienijantis juos, gali būti puikus idealas kitoms šeimoms.

Kūrinyje labiausiai patiko Mamatė. Ji trapi, žavi, romantiška ir atsidavusi menui asmenybė, kaip sakė Š. Ragana: “žemėje yra viena tikra vertybė, viena absoliuti vertybė – žmogaus siela.” Mamatės siela jautri atsidavusi vaikams ir muzikai. Ji viską išgyvendavo muzikoje. Pasinerdavo į josmelodijų skambėsį, gėrėdavosi jomis. Mamatė nuostabi mama, žmona draugė. Vaikams visuomet pakaks jos meilės, supratimo dėmesio. Ji niekada nepakels balso prieš juos, o atvirkščiai – pamokydama iskiepys jiems gyvenimo džiaugsmo. Mamatė jautė, kad menas taurina ir kelia žmogaus sielą. Veda jį toliau negu siekia šios dienos rūpesčiai. Ji ieško grožio , sugeba jį pamatyti ir bando parodyti sau ir vaikams, ypač dukrelei irutei . Savo pačios vaikystės aidui.

Šiuo metu Jūs matote 61% šio straipsnio.
Matomi 220 žodžiai iš 363 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.