Ziema ZiemuZė
5 (100%) 1 vote

Ziema ZiemuZė

Naktis. Slapdriba. Kapsejimas. Apledejusi gamta ir nerimo nuotaika… Pavieniu vaiku slidinejimas. Tyla … Taciau mirtinu pavojumi alsuojanti gamta atrodo be galo nuostabi. Atrodo, kad visa sustagarėjusi augmenija apsarmojusi, bet priejes arciau, pamatai, kad ji ikalinta zvilganciame ledo gabale.

Spartus ir atkaklus zingsniai apledejusiu keliu, misko link. Sunkios kuprines nuspaustas petys nerangiai mesteli kuprines dirzus. Nuostabūs tolumos laukai ir paupio krumynai. Rankose ritmingai siubuojantis kirvis…

Kraupu… O jis dar ir i miska eina…

Trumpas stabtelejimas ant tilto. Vingiais tekejusi upe akimirksniu sustingo, lyg butu sustojes laikas, taciau po ledu vis dar plaukia pavienes zoles… Apledejusios nendres gerokai sulinko, sustingo ir nustojo slamejusios. Pakrantes augalai žiba ir kenčia nuo ledo. Spragsi, luzta. Nuo pakrantes medzio ir krumo krenta nebeissilaike ledo gabalai. Juodi, po skaidriu ledu, upes vandenys. Propersos lopinelis. Tolumoje apsarmojusios pusys. Grazu.

Kelias. Misko juosta. Kranklio pora. Elektros laidai. Pagaliau pamiske. Pasakiskai pasipuose medžiai. Kerintis ir viliojantis miskas. Spartūs žingsniai grubletu, nuledejusiu keliu. Smalsus žvilgsniai i salis ir plūstelejes dziaugsmas, regint taip issipusciusia gamta.

Mazu pusaiciu zalius spyglius aptrauke pailgi ledo sarvai, ikaline grozio etalona. Amzinai zaliuojantys virziai apsikarste lediniais karoliais, o zaliuojantys kadagio krumas net islinkes nuo sunkiu zvilganciu papuosalu. Nuostabus zalios gyvybes spalvos ir salto ledo zvilgesio derinys, taciau sie papuosalai gali ir prazudyti…

Ne ka prasciau atrodo ir gelsvu smilgu lopinelis, islinkes lankais nuo lediniu vamzdeliu, bei ledu aplieti kieciu kamienai.

Miske neramu… Kazkas spragsi, luzineja, krenta. Medziai taip pat paveikti gamtos isdaigos. Alksniai zvilga lyg ka tik plienu nulieti su kabanciais rudais zaisliukais, kuriais kapsi zvilgantys lasai. Placiavainikės pusys pasidabinusios zaliu, storu aksomu, nebenulaiko saku. Jauni berzai svyruokliai islinko nuo apsunkusiu plauku, o krumai tarsi pariete garbanas.

Stabtelejimai… Tebesitesianti kelione. Pusynas. Kertamas miskas. Nebylios pusys ir pavieniu eglaiciu nusvirusios, lyg nuleistos rankos, pries naujus misko seimininkus.

Netrukus misko svecias ima rankioti egliu sakas ir tempti paskui save. Prie ju prideda keleta ilgu karciu ir traukia toliau, per iskirsta pusyne proskyna. Iseina i laukyme, kuri susijungia su laukais, viska numeta ir vel grizta i miska. Ilgai vaiksto dairydamasis i egles ir neapsispresdamas kuria apgeneti. Egles grazios, tankios, bet pasmerktas sustoja akimirkai ir ilgesingai zvelgia i simtametes paslaptingas egles, augancias salimais pusyne. Bergzdziai metosi tai prie vienos, tai prie kitos.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 367 žodžiai iš 712 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.