Ziniasklaida1
5 (100%) 1 vote

Ziniasklaida1

Žiniasklaida

Šiandien žiniasklaida – gerai visiems žinomas žodis. Jį nuolat girdime per radiją, televiziją, įvairaus pobūdžio renginiuose, politikų kalbose ir taip pat skaitydami laikraščius. Žiniasklaida operatyviai perduoda informaciją, reikalingą visuomenės ir valstybės valdymui, teikia pasiūlymus ir rekomendacijas, padaro žmogaus gyvenimą įdomesnį ir skaidresnį, padeda atitrūkti nuo kasdienybės ir, žinoma, praplečia žmogaus akiratį. Žiniasklaidos pagrindinis tikslas – informuoti visuomenę apie valstybės organų ir privačių asmenų veiklą ir kitus įvykius visame pasaulyje. Dabar žiniasklaida užima vieną svarbiausių vietų mūsų gyvenime. Anksčiau informacija judėdavo žmogaus greičiu, tačiau dabar, sparčiai tobulėjant technologijoms, jai sklisti nebėra jokių kliūčių. Šiuolaikiniame pasaulyje, tobulėjant technologijoms, didėjant apsikeitimo informacija greičiams, mes galime sužinoti ne tik apie įvykius mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Užtenka įsijungti televizorių, radiją, internetą ar papraščiausiai nusipirkti laikraštį. Pagrindinės žiniasklaidos priemonės yra: radijas, televizija ir internetas. Radijas ypatingas tuo, kad jis skirtas plačiai žmonių auditorijai vienu metu klausytis ir suvokti perduodamą informaciją. Radijo „kalba“ turi klausytojui pateikti pačią aktualiausią informaciją, jį sudominti ir sukelti emocijas. Televizija – šiuo metu populiariausia žiniasklaidos priemonė – suteikia ne tik visuomeninio, politinio, kultūrinio gyvenimo naujienas, bet yra ir meninė priemonė, rodanti žiūrovų laisvalaikiui ir poilsiui skirtas pramogines, kultūrines laidas. Naujausia žiniasklaidos priemonė yra internetas. Ji pateikia ne tik tekstus, bet ir vaizdinę informaciją. Internetas padeda išplėsti skaitytojų, klausytojų ir žiūrovų auditoriją vienoje erdvėje.

Neretai žmonės žinias suvokia kaip pramogą – iš pramogų gauna žinias, o reklama tampa tiek pramogos, tiek žinių gavimo šaltiniu.

Šiandien smurto vaizdai, necenzūrinė kalba, pornografija pateikiami žiniasklaidos kur kas lengviau nei kada nors anksčiau. Nuolat kalbama, kad televizijos rodomas smurtas gali sukelti agresyvų žmonių elgesį, bet man atrodo, kad to tik daugėja ir niekad nesvarbu, kad reikia tai išstumti iš televizijos ekranų. Pvz.: rusų laida „Okna“ – čia nuolat rodomi smurtaujantys, besikeikiantys žmonės, filmai kupini žiaurumo, net animaciniai filmukai vaikams paremti smurtu. Kartais tėvams net baugu leisti savo vaikus žiūrėti televizorių.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 349 žodžiai iš 694 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.