Ziniasklaida2
5 (100%) 1 vote

Ziniasklaida2

Žiniasklaida

Žiniasklaida dažnai vadinama “purvasklaida”. Ką apie tai manote?

Visame pasaulyje žiniasklaida yra pripažinta kaip ketvirtoji valdžia smarkiai įtakojanti visuomenės nuomonę. Efektyvus ryšių su visuomene specialistų darbas su žiniasklaida užtikrina viešumą masinės informacijos priemonėse. Tinkamos žinios paskleidimas tinkamu laiku padeda užtikrinti palankią arba nepalankią visuomenės nuomonę. Demokratinėje visuomenėje žiniasklaida atlieka svarbią socialinę funkciją – ji informuoja visuomenės narius apie skaudžias politines, socialines, ekonomines ir kitokias problemas. Šiuo požiūriu žiniasklaidos domėjimasis visomis mums rūpimomis temomis yra natūralus ir pateisinamas dalykas.

Žiniasklaida nėra vien visuomenės informavimo priemonė ji gali turėti savo komercinius interesus, susijusius su informacijos gamyba ir jos platinimu.Tokiame kontekste, nusikaltimai žiniasklaidoje gali būti puiki politinio spaudimo priemonė ir kartu labai patraukli informacijos prekė, galinti užtikrinti žiniasklaidos komercinę sėkmę.

Lietuvos žiniasklaida šiuo požiūriu nėra išimtis: ji informuoja savo skaitytojus, klausytojus ir žiūrovus apie nusikaltimus, kritikuoja valdžios institucijas už kriminalinės politikos neefektyvumą ir kartu stengiasi įsiūlyti savo vartotojams patrauklią informacinę prekę: kvapą gniaužančius siužetus.

Norėčiau papasakoti vieną įvykį susijusį su žiniasklaida ir jos neobjektyvumu. Vienas pažystamas vaikinas gavo gerai apmokamą darbą užsienyje. Ir prieš jam išvažiuojant draugai nusprendė surengti išleistuvių vakarėlį. Na žinoma, jie ten gerai pagėrė ir, kai pritrūko degtinės nusprendė eiti pas kitą pažystamą jos atsinešti. Kelyje jie sutiko priešiškai nusiteikusius vaikinus ir jiems susikivirčijus mano pažystamas buvo subadytas. Žinoma, tėvus ištiko šokas. O žurnalistai svarbiausia net nebuvo atvažiavę į įvykio vietą, net nesikalbėjo su jo tėvais ir parašė didžiausią straipsnį apie jį, koks jis buvo narkomanas, atseit sėdėjęs kalėjime ir t.t. Nors iš tikrųjų tai buvo labai šaunus vaikinas, gerai mokėsi, visada padėjo tėvams ar draugams. Tai štai kokį skausmą gali sukelti žiniasklaidos atstovai tėvams ir artimiesiems.

Šiuo metu Jūs matote 60% šio straipsnio.
Matomi 336 žodžiai iš 563 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.