Zmogus
5 (100%) 1 vote

Zmogus

„Žmogus“

Kas yra žmogus? Tai vienas iš dažniausių klausimų, kuriuos užduodam ir patys sau ir aplinkiniams. Be šių klausimų dažnai iškyla ir tokie kaip; iš kur mes? Kodėl būtent mes gyvename žemėje? Koks mūsų gyvenimo tikslas?

Fizikiniu požiūriu, žmogus tėra fiziologinis bei cheminis padaras. Tai yra, mes esame iš materijos, iš “žemės dulkių”, kaip rašo Biblija. Biologiniu požiūriu žmogus yra gyvas organizmas. Esame sudėti iš cheminių elementų. Mes turime skeletą iš kaulų, įvairių rūšių audinius, nervų sistemą, vidaus organus, išorinį odos sluoksnį. Materialiniu požiūriu visa tai ir sudaro žmogų. Filosofai sugalvojo štai tokį terminą įvardinti žmogui:

Žmogus – būtybė, kurioje yra tarpusavyje tampriai susijusios sritys:dvasia, protas, jausmai ir kūnas. Visi šie teiginiai, manau, yra teisingi, žiūrint kaip į visą tai pažiūrėsi.

Viena iš garsiausių ir dažnam priimtiniausių teorija yra jog žmogų sukūrė Dievas. Kaip mes nežinome kas yra Dievas taip pat nežinome pavyzdžiui kodėl mus veikia dvasiniai dėsniai, jų poveikis toks pat neišvengiamas, kaip ir mokslo atrastų fizinių dėsnių poveikis. Nors mes negalime matyti, tarkime svorio jėgos, tačiau juk neabejojame jos buvimu. Kaip traukos jėga daro įtakingą poveikį fiziniams objektams, taip veikia ir dvasiniai dėsniai. Jų poveikis priklauso nuo mūsų elgesio. Mokslinis metodas turi savų trūkumų. Savybės, neturinčios nei svorio, nei erdvinio matavimo – tokios kaip meilė, tuštybė, neapykanta, grožio pajautimas, poetinis įkvėpimas, netgi moksliniai išradimai – neturi teisingo paaiškinimo. Įdomų, tačiau nevisiems suprnatamą paaiškinima apie šiuos dalykus galime rasti Biblijoje. Pavyzdžiui Biblijoje galime rasti paaiškinimą kaip Dievas sukūrė žmogų:

“… Viešpats Dievas padarė žmogų iš žemės dulkių ir įkvėpė į jo šnerves gyvybės kvapą. Taip žmogus tapo gyva siela” (Pradžios 2,7;).

Biblija taip pat sako, jog Dievas žmogų sukūrė pagal savo paveikslą:

„…Tuomet Dievas tarė: ‘Padarykime žmogų pagal mūsų paveikslą irpanašumą; tevaldo jis ir jūros žuvis, ir padangių sparnuočius, ir galvijus, ir visus laukinius žemės gyvulius…” (Pradžios 1,26).

Paskaičius šią ištrauka kyla klausimas, kodėl tada Dievas sukūrė žmogų protingesnį ir viršesnį už gyvulius, paukščius ar žuvis? Yra daug veiksnių, kurie žmones skiria nuo gyvulių: gebėjimas kalbėti; vaizduotė ir įžvalgumas; praeities, dabarties ir ateities žinojimas; mūsų protas ir galimybė juo naudotis ir dar daug kas. Svarbiausias skirtumas tarp mūsų ir gyvulių yra žmogaus poreikis mąstyti.. Žmogaus mąstyma mokslininkai tyrinėja jau senai, tačiau dar ir dabar yra likę daugybė klaustuku…

Prie visų neaiškių klausimų taip pat prisideda ir toks, kas yra žmogaus psichinis pasaulis? Tai labai įdomiai bandė paaiškint Z. Froidas. tyrinėdamas, Froidas sukūrė struktūrinį žmogaus psichinio gyvenimo organizacijos modelį. Jis išskyrė tris pagrindines dalis: “id” (arba “tai”), “ego” (arba “aš”) ir “superego” (arba “aukščiau negu aš”).

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 495 žodžiai iš 982 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.