Zmogus ir gamta v krėvės apsakyme skerdZius
5 (100%) 1 vote

Zmogus ir gamta v krėvės apsakyme skerdZius

Žmogus ir gamta V.Krėvės apsakyme “Skerdžius”

Vincas Krėvė- žymus XX amžiaus lietuvių rašytojas, parašęs ne vieną kūrinį apie savitą kaimo žmogaus pasaulėjautą. Dažniausiai tai gamtos žmogus, džiugus, mylintis gyvenimą, mokantis pasidžiaugdti kiekviena diena, geras ir neprisirišęs prie materialaus pasaulio. Dažnai jis turi savo tikėjimą ir panteistiškai myli gamtą.

Apsakymas “Skerdžius” pradedamas gamtos ir žmogaus paralele: Grainio liepa ir skerdžius Lapinas- žemo ūgio žilas senelis, tačiau vis dar drūtas, stiprus, kupinas jėgų. Jis yra seniausia kaimo gyventojas, turintis virš šimto metų, tačiau iki šiol mylintis gyvenimą ir spinduliuojantis džiaugsmu bei energija.

Skerdžius yra linksmas, geros širdies, be galo myli visus žmones. Lapinas yra nuostabus pasakotojas, žino daugybe pasakų, istorijų, turi lakią vaizduotę. Vaikai labai myli šį senelį, su susižavėjimu klausosi jo tikrų ir pramanytų istorijų apie žvėris, pauksčius, laumes ir meškinius, kartais taip išsigąsta, kad net namo bijo grįžti. Tačiau tai ne kiek neatbaido vaikų nuo skerdžiaus, o priešingai- dar labiau prie jo traukia. Lapinas yra dosnus, geraširdis žmogus, vaikams drožinėja dūdeles, švilpukus, riknes, kaimo moterims renka vaistažolės, šaknis, pina vantas, šluotas. Kaimo gyventojai jį gerbia, stengiasi atsidėkoti už dovanas, bet kartais ir pasijuokia, paerzina senelį, tačiau skerdžius nepyksta, neužsigauna ir viską žmonėms atleidžia.

Šiuo metu Jūs matote 55% šio straipsnio.
Matomi 241 žodžiai iš 437 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.