Zmogus ir menas dokumentas
5 (100%) 1 vote

Zmogus ir menas dokumentas

ŽMOGUS IR MENAS

Menas žinomas jau nuo senų senovės, kuomet pirmieji žmonės pradėjo naudoti įvairius simbolius, norėdami nurodyti gentainiams savo buvimo vietą medžioklės metu ar veiksmų planą medžiojant laukinius gyvūnus. Menas atsirado netgi ankščiau nei kalba. Meno kūriniais galime vadinti ir pirmąjį ieties antgalį, akmeninį plaktuką, ugnies panaudojimą ar paprasčiausius jausmus – kaip meilė, atlaidumas, supratimas ir sąžinė.

Kiekvieno žmogaus meniniai sugebėjimai, kūrimo stilius ir supratimas apie meną skiriasi. Kiekvieno menininko kūriniuose atsispindi nors lašelis vidinės būsenos ir akimirkos nuotaikos. Iš kūrinių galime spręsti kaip tuo metu jautėsi kūrėjas – buvo vienišas ar mylimas, liūdnas ar laimingas. Tačiau kūriniai atspindi ne vien vieno žmogaus jausmus, bet ir amžiaus, tuo laiku gyvenusių tautų įpročius, gyvenimo stilių, pasileidimo lygį. Net ir toks menininkas kuris laiko savo kūrybą originalia ir nuo nieko nepriklausoma, negali išvengti tuo metu vyraujančių meno stiliaus bruožų ir sampratos. Todėl menas negali būti išskirtinis, jame vis tiek bus randama panašių ar tokių pat bruožų kaip ir kituose kūriniuose.

Mano nuomone, menininku yra tampama, tačiau savo meninius gabumus reikia tobulinti, ugdyti ir po kurio laiko pasirodo rezultatai. Meno supratimas neateina lengvai ir savaime. Jis įgyjamas per ilgą laiką, dedant daug darbo ir pastangų. Menas tai nepaprastas teorijos iškalimas mintinai ar žinių sankaupa; meną reikia pajusti, išgyventi, suprasti ir pamilti. Reikia juo gyventi. Tik tuomet kai susikuri savą meninį supratimą gali atverti duris į įstabų meno pasaulį. Kaip kartą yra pasakęs mūsų vienas garsiausių aktorių ir režisierių – Juozas Miltinis: „..Ėjau per pasaulį, galvodamas apie tą magišką jėgą, kuri gimdo troškimus..“. Šie žodžiai padeda suprasti, koks didis yra meno pasaulis, kokia skaidri ir pažeidžiama yra menininko siela.

Kiekvienas žmogus, kurio siela išskleidusi krištolinius sparnus pakyla į šviesias ir aukštas meno padanges, turi jaustis dėkingas likimui už tokią brangią dovaną. Žmogaus pasaulėžiūra priklauso nuo to kiek plačiai išskleisti sparnai. Kuo aukštesnį lygį pasiekia menininko protas, tuo daugiau jis gali atskleisti savo menu, tuo daugiau žmonijos nuodėmių gali parodyti savo kūriniuose, o kartais nurodyti ir teisingą kelią.

Norėčiau paminėti vieną garsiausių Lietuvos menininkų Juozą Miltinį, gyvenusį ir kūrusį mūsų gimtajame Panevėžyje, kurio garbei pavadinta mūsų mokykla. Šis žmogus atradęs savyje menininko sielą, neuždarė jos į narvą, o paleido į laisvę. Jis kaip įmanydamas stengėsi tobulinti savo talentą, neleido jam užgęsti. Mokėsi Kauno Valstiečių teatro vaidybos mokykloje. 1937m. baigė Š.Diuleno vaidybos studiją Paryžiuje, vaidino prancūziškuose kino filmuose. Juozui Miltiniui teatras buvo kaip pagalbininkas tyrinėti, pažinti žmogų, būdas susikalbėti su savimi. Aktorius, režisierius ir mokytojas pasirinko vaidybą, nes jis teigė, kad: „teatre galima viską atrasti, galima viskuo tapti – ir šventuoju, ir karaliumi, gali su Dievu kalbėti ir velnią apgauti…“. Šis aktorius labiau už viską mėgo skaityti knygas (tokias kaip enciklopedijos, žodynai ir visas kitas knygas, kuriose pateikiami išsamūs paaiškinimai, plati frazeologija“. Šis didis žmogus į pasaulį paleido daugybę savo mokinių, kurie turėjo skleisti aplink save meno teikiamą grožį ir mokyti kitus atrasti jo teikiamus džiaugsmus.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 551 žodžiai iš 1042 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.