ZorZas bize
5 (100%) 1 vote

ZorZas bize

Žoržas Bize

(1838 – 1875)Bizė – prancūzų muzikos klasikas, šalia Berliozo įžimiausias XIX a. prancūzų komnpozitorius. Užtektų vienos operos „Karmen“, kad jos autorius visiems laikams būtų įrašytas į muzikos istoriją, tačiau Bize yra sukūręs dešimtis tokių pat įdomių, savitų kūrinių.

BIOGRAFIJA IR KŪRYBOS APŽVALGA.

Žoržas Bize gimė 1838 m. spalio 25 d. Paryžiuje, dainavimo mokytojo šeimoje. Neeiliniai jo gabumai muzikai, nuostabi klausa ir atmintis išryškėjo dar vaikystėje, o dešimties metų berniukas buvo priimtas į konservatoriją. Netrukus Bize išgarsėjo kaip puikus pianistas: visi jam pranašavo atlikėjo virtuozo karjerą. Bet jaunuolį viliojo kompozicija. Jis ėmė mokytis teorinių disciplinų (vienu jo mokytojuų buvo Guno) ir parašė pirmuosius kūrinius, kurie buvo gerai įvertinti konservatorijos konkursuose. Gavęs Romos premiją, Bize išvyko į Italiją, o likusią gyvenimo dalį praleido Paryžiuje. Kompozitorius gyveno vargingai: jis dirbo nepaprastai daug, tačiau publika nesuprato novatoriškų ieškojimų ir nevertino jo kūrinių. Priverstas tenkintis antraeiliais užsakymais – pritaikyti populiarias operų melodijas fortepijonui, instrumentuoti muziką šokiams ir pan., – Bize galėjo skirti kūrybai tik laisvalaikį. Įtemptas darbas pakirto kompozitoriaus sveikatą; jis mirė 1875 m. birželio 3 d.

Geriausi Bize kūriniai yra operos „Karmen“ , „Perlų žvejai“, muzika A. Dodė dramai „Arlietė“, simfoninė poema „Roma“ , aventūra „Tėvynė“ . Šiuose kūriniuose ryškiai atsispindi prancūzų kultūrai būdingos demokratinės tradicijos, ryšys su liaudies menu. Svarbiausia Bize palikimo dalis – septynios operos.

Šiuo metu Jūs matote 69% šio straipsnio.
Matomi 245 žodžiai iš 356 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.