Ab Lietuvos geležinkeliai valdymo analizė
5 (100%) 1 vote

Ab Lietuvos geležinkeliai valdymo analizė

Rašto darbas

AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdymo analizė

KLAIPĖDA, 2006m.

Įžanga

Pasaulis – tai didelis skruzdėlynas, kuriame kiekvieną dieną verda judrus gyvenimas, kurį galėtų suskirstyti į dvi dideles atskiras dalis: žmonių kasdieninis gyvenimas (į kurį įeina žmonių kasdieninė veikla, jų darbai, buitis ir pan.), bei ekonominis gyvenimas (tai įmonių, įvairių organizacijų, struktūrų, valdymo institucijų egzistavimas…). Šios dvi šakos negali gyvuoti viena be kitos, jos kartu palaiko vieną kitą ir kuria tvirtą valstybės gyvavimo pamatą.

Šiame darbe didesnis dėmesys koncentruojamas daugiau į ekonominę veiklą, kadangi mes kiekvieną dieną susiduriame su įvairaus pobūdžio klausimais, kurie liečia ekonominę veiklą: skirtingos institucijos suteikia įvairias paslaugas, įmonės gamina produkciją, ji patiekiama vartotojams ir t.t.

Vertėtų paminėti, kad nepaisant to, jog Lietuva gan maža valstybė, joje vyrauja didelė gausa įmonių, bendrovių, kurios stengiasi kelti Lietuvos ekonomikos augimą. Galima teigti, kad įmonių ir kitų institucijų spektras yra didžiulis, jos teikia skirtingas paslaugas, stengiasi jas tobulinti, puoselėti kuo didesnę naudą visuomenei. Visą šią veiklą būtų galima apjuosti į vieną sąvoką VADYBA (tai tikslinga veikla, kuria organizuotai siekiama norimų šios veiklos rezultatų). Viena iš tokių bendrovių yra AB „Lietuvos geležinkeliai“

Tikslas – plačiau apžvelgti ir geriau susipažinti su visiems gerai žinoma bendrove, trumpai apžvelgti jos valdymo struktūrą, valdymo principus, metodus, stilių, techniką.

Dėstymas

Lietuvoje kaip ir kitose šalyse yra labai daug įmonių organizacijų. Jų yra įvairių rūšių. Tai gali būti Ūkinė bendrija (ŪB), Akcinė bendrovė, (AB), Uždaroji akcinė bendrovė (UAB), Individuali verslo įmonė (IĮ), pelno nesiekianti įmonė ir dar kitos. Apie kelias iš jų trumpai papasakosiu.

Ūkinė bendrija (ŪB) – šitaip vadinama kelių žmonių ar juridinių asmenų grupė, įsteigta bendrosios jungtinės veiklos sutartimi sujungiant kelių asmenų turtą į bendrą nuosavybę. Bendrijoj gali būti ne mažiau, kaip du ir ne daugiau kaip narių. Bendrijos nariai patys tvarko įmonės veiklą ir už jos veiklos rezultatus atsako visu savo turtu. Ūkinės bendrijos skirstomos į dvi rūšis: Tikroji ūkinė bendrija ir komandinė. Tikroji ūkinė bendrija skiriasi savo sąlygomis , ją gali sukurti mažiausiai 2 nariai( tikrieji). Jie atsako visu savo turtu. Komandinėje ūkinėje bendrijoje mažiausias narių skaičius turi būti 3. Iš jų narių 2 nariai turi būti tikrieji ir 1 narys komanditorius. Jis atsako tik ta dalimi, kurią įnešė į ŪB, o tikrieji nariai atsako visu savo turtu.

Individuali verslo įmonė (IĮ) – kuria vienas individas, pats priima sprendimus ir įsipareigojimus. Už įmonės veiklos rezultatus atsako savininkas visu savo turtu. IĮ turi juridinio asmens statusą. Neribota atsakomybė didina savininko veiklos riziką, yra ribotos galimybės pasiskolinti kapitalą.

Akcinė bendrovė (AB) – tai bendrovė ribotos turtinės atsakomybės, kurios įstatinis kapitalas padalintas į dalis vadinamas akcijomis. Akcijos – tai vertybiniai popieriai, suteikiantys jos turėtojui savininko teises ir teisę gauti dividentus, kurių dydis priklauso nuo akcinė bendrovės gauto pelno bei įmonės tikslų. AB steigiant galima naudotis visas informacines priemones. Akcininkais tampama per investicijas už kurias įsigyjamos akcijos. Už AB veiksmus savininkai atsako ne visu savo turtu, tik ta dalimi kuri sumokama įsigyjant akcijas.

Mano nagrinėjama įmonė yra AB „Lietuvos geležinkeliai“ . . Akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“, (toliau – bendrovė) yra įmonė, kurios kapitalas padalytas į dalis – akcijas, įsteigta Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatyta tvarka. Bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo. Bendrovė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, tarptautinėmis sutartimis kurių vykdyme bendrovė dalyvauja bei šiais įstatais. Akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ sutrumpintai vadinama:

AB “LIETUVOS GELEŽINKELIAI”. Bendrovės turtas yra atskirtas nuo akcininkų turto. Pagal savo prievoles bendrovė atsako tik savo turtu. Akcininkai pagal bendrovės prievoles atsako tik ta suma, kurią privalo įmokėti už akcijas. Bendrovės finansiniais metais yra laikomi kalendoriniai metai. Bendrovė turi sąskaitas Lietuvos Respublikoje įregistruotuose bankuose ir užsienio bankuose ir savo antspaudą, kuriame yra šie rekvizitai: Akcinė bendrovė ,,Lietuvos geležinkeliai”. Vilnius. Lietuvos Respublika.

Valdymo stilius:

Įmonės valdymas – tai sugebėjimas priimti sprendimus, kontroliuoti ir valdyti naujos įmonės ūkinę ir komercinę veiklą.

Yra trys vadovavimo stiliai, tai autokratinis vadovavimo stilius, demokratinis vadovavimo stilius ir liberalusis vadovavimo stilius.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 691 žodžiai iš 2293 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.