Adobe programos
5 (100%) 1 vote

Adobe programos

Kompiuterines programos

Adobe PageMaker

“Adobe® PageMaker®” padės lengvai sukurti profesionalius verslo leidinius spausdinimui ar elektroniniam platinimui nepriklausomai nuo jūsų darbo patirties. Naudojant galingus puslapių maketavimo įrankius, šimtus profesionaliai sukurtų šablonų ir nemokamus paveikslėlius, šriftus bei nuotraukas, galima sukurti įspūdingus verslo leidinius — lankstinukus, laikraštukus, skrajutes, ataskaitas ir pan. Integracija su kitomis „Adobe“ programomis ir galimybė konvertuoti daug įvairių bylų formatų padės sutaupyti laiko pasinaudojant anksčiau atlikto darbo rezultatais. Išvedimo kokybę užtikrins integruotos PDF dokumentų kūrimo ir spalvų valdymo funkcijos.

Adobe PageMaker didelis privalumas yra Suderinamumas su kitomis „Adobe“ programomis. Galimybė dirbti su „Adobe Photoshop® 5.0-6.0“ bei „Illustrator® 9.0“ dokumentais, kuriuose naudojami sluoksniai. Naudojant tokius dokumentus, nebereikia dirbti su keliomis vieno sluoksnio bylomis. Naudojant programą galima kurti žymines (tagged) PDF bylas, kuriose tekstas yra pertvarkomas priklausomai nuo peržiūros lango dydžio, pavyzdžiui, skaitant jį kišeniniame kompiuteryje. „Adobe PDF“ bylas, sukurtas „Photoshop 6“, „Illustrator 9“ ir „InDesign® 1.5“ galima įkelti tiesiai į „PageMaker“ dokumentus, o šiuos savo ruožtu taip pat išsaugoti PDF formatu, nustatant norimus saugumo parametrus, žymeklius bei nuorodas, pastabas, PDF dokumento informaciją, peržiūros parametrus, „PDFMark“ ir kt.

Adobe InDesign 2

Puslapių maketavimo programinė įranga “Adobe InDesign 2” naujais įrankiais ir technologijomis paskatins jūsų kūrybiškumą ir padės lengviau atlikti maketavimo užduotis. Naujojoje 2.0 versijoje yra objektų skaidrumo priemonės, ilgų dokumentų valdymo funkcijos, supaprastintas lentelių kūrimas, XML importavimas bei eksportavimas, padidintas programos našumas ir daug kitų naujovių.

Suderinamumas su kitomis “Adobe” programomis. „InDesign“ bylas galima tiesiogiai eksportuoti „Adobe PDF“ bylas „Adobe Acrobat® 4.0“ ar „Adobe Acrobat 5.0“ formatu. Jeigu dirbate su “Adobe Photoshop®” ar “Adobe Illustrator®” programine įranga, galėsite perkelti jų bylas išsaugodami skaidrumo efektus. Spalvų suderinimui tarp „InDesign“, „Illustrator“ ir „Photoshop“ naudojama nauja „Adobe Color Engine“ technologija. Programa pritaikyta bendradarbiavimui internetu naudojant „Adobe Studio“ programinę įranga. „InDesign“ puikiai suderinta „Mac OS X“ operacijų sistemai.

Adobe Illustratot

„Adobe® Illustrator® “ programinė įranga skirta ateities vektorinei grafikai – kūrybinės minties nevaržančios funkcijos ir galingos priemonės skirtos jūsų darbų publikavimui internete, spaudiniuose ir visur, kur tik to reikės.

Puikios kokybės interneto grafikos kūrimas. Besikartojančius vaizdus galima paversti simboliais, taip sumažinant bylos dydį. Programa gali kurti tiek rastrinius, tiek vektorinius sluoksnius (vector and raster-based slicing) ir juos vieną po kito optimizuoti (Slice-by-slice optimization). Joje pagerintas darbas su „Macromedia Flash“ formatu (SWF), galimybė importuoti ir eksportuoti SVG bylas, taip pat redaguoti SVG efektus. Siekiant palengvinti smulkaus šrifto skaitymą, naudojamas šrifto kontūrų sušvelninimas (anti-aliasing).

Neįprasta laisvė kūrybai. Nauji kontūrų blankinimo (liquify) bei perėjimų (warping) įrankiai, taip pat priemonė „Flare“, skirta atspindžiams bei fotoaparato ar kameros linzių blyksniams išgauti. Pasikartojančius elementus paprasčiau valdyti ir keisti galima pavertus juos simboliais, o naudojant „Symbolism“ įrankį galima tvarkyti simbolius interaktyviai. Linijoms, lankams, tinkleliams bei poliniams tinkleliams piešti skirti keturi nauji įrankiai, o sudėtingų formų kūrimui skirti patobulinti valdymo elementai

Galingos priemonės darbo našumui padidinti. Šiam tikslui skirtas darbas su skriptais ir pasikartojančių užduočių automatizavimas, taip pat inventoriaus valdymo funkcijos bei darbas su metaduomenimis. „Magic wand“ įrankiu galima pažymėti grupę objektų, turinčių tuos pačius atributus. Yra galimybė generuoti įvairias dizaino versijas, priklausančias nuo pateikiamų duomenų. Naujosios programos našumas yra didesnis, o jos sukurtos bylos – kompaktiškesnės. Ši programa skirta „Mac OS X“ sistemai, ji puikiai veikia su „Microsoft Windows XP“.

Glaudi programinės įrangos integracija. Visiškai suderinami „Illustrator“ ir „Adobe Photoshop®“ naudojami sudėtiniai keliai (compound path, compound) – tarp šių dviejų programų juos galima perkelti ar kopijuoti. Susietose „Photoshop“ bylose išsaugoma animacijos informacija, o sluoksnius galima naudoti „Adobe After Effects“. „Illustrator®“ sukurtas bylas be vargo atverčia „Adobe InDesign®“ programinė įranga, o su „Illustrator“ publikavimo internete įrankiais visiškai suderinta programa „Adobe GoLive“. Medžiaga lengvai redaguojama su „GoLive“ ir „Adobe LiveMotion®“; „LiveMotion“ gali atidaryti „Illustrator dokumentus. Programoje naudojamų kintamųjų duomenų dėka galima kurti įvairias dizaino variacijas naudojant „Adobe AlterCast“ programinę įrangą.

Adobe Creative Suite

Adobe® Creative Suite, nauja Adobe programinės įrangos kolekcija, susideda
iš Adobe Photoshop® CS, Adobe Illustrator® CS, Adobe InDesign® CS bei Adobe GoLive CS, Acrobat® 6.0 Professional bei visiškai naujo produkto Version CueTM, skirto failų valdymui. Visiškai naujas Adobe Creative Suite yra pilnas dizaino įrankių rinkinys, suteikiantis kūrybingiems profesionalams galimybę įgyvendinti visus savo sumanymus bei paruošti juos spaudai arba patalpinti Internete dar greičiau, lengviau bei efektyviau negu anksčiau.

“Į Adobe Creative Suite yra integruotas visiškai naujas produktas Version Cue – technologija, padėsianti sutaupyti kūrybingų profesionalų laiką bei perkelti kūrybinių grupių bendradarbiavimą į visiškai naują lygmenį, – teigia Bruce Chizen, Adobe Systems Incorporated prezidentas. “Adobe Creative Suite – tai pagrindas dizaino ir leidybos ateičiai, sukurtas remiantis 20 metų bendradarbiavimo su viso pasaulio kūrybingąja bendruomene patirtimi”.

Adobe Creative Suite Premium Edition jungia naujas keturių visame pasaulyje plačiai naudojamų programų versijas Photoshop CS su Adobe ImageReady CS, Illustrator CS, InDesign CS bei GoLive CS, kurios visos yra sujungtos su Version Cue.

Kadangi Adobe sauginis formatas (PDF) tampa neatsiejama Interneto bei kūrinių paruošimo spaudai dalimi, Acrobat 6.0 Professional suteikia šios programos naudotojams galimybę peržiūrėti bei įterpti komentarus į dokumentą, taip pat valdyti bandomųjų versijų bei galutinio rezultato spausdinimą. Ši programa taip pat įtraukta į Adobe Creative Suite kolekciją.

Adobe Creative Suite remiasi Version Cue, naujos kartos failų valdymo sistema, suteikiančia dizaineriams galimybę dirbti produktyviau bei sumažinti laiko sąnaudas. Jeigu dizaineriai, dirbantys vieni arba komandoje, ieško dažniausiai pasitaikančių failų iteracijų arba senesnės versijos, Version Cue dėka jie gali nuskenuoti paveikslėlio piktogramas į Photoshop CS, Illustrator CS, InDesign CS bei GoLive CS arba ieškoti XMP metaduomenų komentaruose, raktažodžiuose, pagal autorių, datą ir pan.

“Kūrybinio proceso supaprastinimas bei glaudesnė produktų integracija į vieną rinkinį – tai nauja kryptis, padėsianti dizaineriams efektyviau bei produktyviau bendradarbiauti kuriant projektus, – sako Joshua Duhl, IDC plėtros direktorius. – Savybės, leidžiančios naudotojams lengvai keistis failais su užsakovais bei kolegomis, taip pat galimybė išdėstyti failus vizualiai arba metaduomenų dėka, kas savo ruožtu sutaupys darbo laiką bei suteiks galimybę ilgiau naudotis kūrybiniais fondais”

Corel DESIGNER

Su Corel® DESIGNER kurti techninę grafiką paprasčiau. Tai idealus įrankis kompleksinėms iliustracijoms, diagramoms bei schemoms. Šis galingas techninio dizaino komplektas atitiks pačius aukščiausius Jūsų reikalavimus, keliamus darbų spartai bei tikslumui. Visiškai naujų piešimo, redagavimo, kopijavimo įrankių, taip pat patobulintų objektų valdymo galimybių dėka Jūs galėsite greitai bei tiksliai koreguoti paveikslėlius. Naujos simbolių palaikymo galimybės sutaupys jūsų laiką bei sumažins failų talpą. Lengvas įdiegimas į tinklą bei suderinamumas su daugiau kaip 60 įvairių populiarių failų formatų – AutoCAD 2002 DXF/DWG, DOC, VSD bei CGM – užtikrina galimybę nevaržomai keistis failais bei bendradarbiauti juos kuriant.

Corel DRAW Graphics Suite

CorelDRAW® Graphics Suite – tai galingų įrankių rinkinys grafiniam dizainui, puslapių maketavimui, nuotraukų redagavimui ir vektorinei animacijai. Šie įrankiai, sukurti ir patobulinti remiantis naujausiomis galimybėmis bei tiesioginiais pirkėjų atsiliepimais, valdomi labai lengvai, tiesiog intuityviai. Naudokite CorelDRAW 11, Corel® PHOTO-Paint® 11 bei Corel R.A.V.E. 2. spausdintino bei dedamo į tinklalapį turinio kūrimui ir mėgaukitės darbu.

Corel DRAW Graphics Suite 11 išliko dar ankstesnėse versijose vartotojų pamėgti interaktyvūs įrankiai, plačios pasirinkimo galimybės, palaikomi daugiau negu 100 importo bei eksporto filtrų, taip pat ir galingi, lengvai naudojami spalvų valdymo įrankiai.

CorelDRAW – tai grafinio dizaino bei puslapio maketavimo programa, pasižyminti galingomis kūrimo galimybėmis, objekto kūrimo įrankių įvairove, naujoviškais efektais bei aukštos kokybės išvesties galimybėmis.

Corel Painter

Programa „Painter 7“ buvo naudojama kaip pagrindinis įrankis kuriant garsaus kino filmo „Žmogus-voras“ efektus (būsima „Sony Pictures Entertainment“ versija). Kiti garsūs kino filmai, kurie buvo kuriami naudojant „Painter 7“, – „Matrica“, „Pearl Harboras“, kt.

„Painter 7“ programą tiekia „Corel®“ korporacija produktų serijoje „Procreate“ . Ši serija specialiai sukurta kūrybingiems profesionalams, norintiems efektyviau panaudoti savo kūrybines galias.

Nors „Adobe“ ir „Corel“ aršiai konkuruoja, daugelio dizainerių nuomone jų produktai vienas kitą puikiai papildo. Ne vienas grafikos profesionalas vektoriniams vaizdams naudoja „CorelDRAW®“, o nuotraukų bei kitokių skaitmeninių vaizdų redagavimui — „Adobe Photoshop®“ programas. Tačiau kita vertus, „Adobe“ yra sukūrusi pasaulyje pripažintą vektorinės grafikos kūrimo programą „Adobe Illustrator®“, o „CorelDRAW“ pakete yra galinga, patogi naudoti ir su daugybe skaitmeninių vaizdų formatų suderinama „Corel PhotoPaint“.

Įvairių spaudos leidinių maketuotojai taip pat galės pasirinkti programinės įrangos
savo skonį bei poreikius: nedideliems maketavimo projektams skirta programa „Adobe PageMaker®“, stambiems leidiniams — „Adobe InDesign®“. Šriftų valdymui skirta profesionali programinė įranga „Adobe TypeManage“, o derinti maketus su užsakovais ir siųsti juos spaustuvei galima naudojant „Adobe Acrobat®“ sukurtus PDF formato dokumentus.

Spaudos rusys

Fleksografija – spaudos būdas, kai spausdinama naudojant gumines spaudos formas (klišes) greitai džiūstančiais organiniais sintetiniais dažais, ištirpintais vandens ir spirito mišinyje. Fleksografinė spauda naudojama polietileninių arba maišelių iš kraftpopieriaus gamyboje.

Fleksografinė spauda – tai tiesioginė, rotacinė spauda nuo elastingų reljefinių spaudos fermų, kurios tvirtinamos ant įvairių dydžių forminiu cilindrų. Rastrinio cilindro pagalba, naudojant rakeli, skysti dažai užnešami ant spaudos formos, nuo kurios gaunamas atspaudas ant bet neutrali reakcija su įvairiais flexografiniais dažais bei chemikalais.

Fotopolimerinės spaudos fleksografijoje gaminamos eksponuojant negatyvinę fotoformą UV spinduliuose. Eksponuojant vyksta spausd. elem. šviesai jautraus sluoksnio folopolimerizacija. Po ekspozicijos forma dedama į specialų plovimo įrenginį, kuriame išplaunamos nesusipolimerizavusios vietos ir taip išgaunamas reljefas. Europoje fotopolimerines f. fleksografijoje naudoja apie 30 %, pasaulyje – 40 %, o kai kuriose šalyse pvz. Vokietijoje 50 % spaustuvių. Lietuvoje guminės sp. f. naudojamos retai. Dažniausiai yra naudojamos pasaulyje pirmaujančios firmos Dul’ont Cyrel fotopolimerinės sp. f.. Lyginant su guminėmis sp. f., fotopolimerinių f. paruosimas žymiai paprastesnis ir pigesnis. Nežiūrint šių formų gamybos paprastumo jomis galima išgauti ypatingai smulkius rastrinius vaizdus. Fotopolimerinės f. yra įvairių dydžių bei storių. Renkantis ją reikia atsižvelgti j spaudos cil. skersmenį, reljefo aukštį bei dvipusio lipnumo juostos tipą. Nepriklausomai nuo sp. f. storio fotopolimerizacija jose vyksta vienodai. Sp. f. pagrindo storis paprastai yra 0,127 mm, bet g. b. ir kitoks. Cyrel sp. f. žymimos skaičiumi (pvz.: 112) ir pavadinimu (pvz.: HOS). Skaičius reiškia formos storį, išreikštą 1/1000 colio. Taigi 112 numerio forma yra 2,84 mm storio. Fotopolimerinės sp. f. skirstomos į: skirtos spaudai ant plonų lanksčių medž. (lipnus pop., polietilenas, celofanas ir kt.); skirtos spaudai ant nelygių paviršių, storų medžiagų (kartonas, gofruotas kartonas, dešrų apvalkalai ir t.t.). Abiejų grupių formos gali būti naudojamos spausdinant flex. dažais, kurių pagrindą sudaro etilo spiritas ar vanduo. Formos neatsparios „agresyviems“ skiedikliams (acetatai ar ketonai). Sp. f. gamyba prasideda nuo kompiuterinio maketo. Norint gauti gerus spaudos rezultatus reikia būti susipažinus su fleks. sp. principu bei ypatumais. Reikia žinoti mašinos pagr. duomenis: spaudos sekcijų skaičių, formatą, didžiausią ir mažiausią spaudos intervalus, naudojamų dažų rūšį, įkirtimo bei iškirtimo galimybes. Maketuojant rekomenduojama naudoti ne mažesnį nei 6 punktų šriftą, piešinio elementai neturi būti per arti (ne mažiau 0,75 mm) vienas kito. Nerekomenduojama, kad vienoje sp. f. būtų smulkus rastras ir dideli fono plotai. Dar svarbus faktorius yra tas, kad klijuojant sp. f. ant cilindro dėl jo išgaubtumo vaizdas formoje pailgėja. Siekiant išvengti vaizdo iškraipymų reikia proporcingai sutrumpinti maketą. Tam reikia žinoti: sp. cil. skersmenį; spaudos f. storį; dvipusio lipnumo juostos storį; spaudos ciklo ilgį.

Ofsetinė spauda – tai plokščiaspaudė technika, naudojama spaudai ant popieriaus ar popieriaus pagrindu pagamintos medžiagos. Ofsetinei spaudai naudojamos spalvotųjų metalų junginių spaudos formos bei organinių dažų PANTONE sistema.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 1931 žodžiai iš 6081 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.