Alkoholis
5 (100%) 1 vote

Alkoholis

Užaugęs kiekvienas nori būti stiprios dvasios žmogumi, būti stiprus fiziškai. Svajoja apie kūrybą, darbą, atradimus ir įdomias keliones. Visi nori turėti įdomių ir ištikimų draugų.

Taigi svajojame apie ateitį – ji ir laukia mūsų, didelė ir turtinga.

Kelias į ateitį nebus lengvas. Reikia kaupti žinias, įgūdžius, ugdyti valią ir ryžtą. Pakeliui gali pasitaikyti ne vienas klystkelis, atsirasti pagundų, išmėginimų ir netikrų draugų. Tai – akmenys gyvenimo kelyje, kurie gali mus parklupdyti.

Alkoholinius gėrimus žmonija žino labai seniai. 8000 metų senumo degto molio lentelėse šumerai aprašė, kaip iš vaistų sulčių pasigaminti svaiginantį gėrimą. Žmonija labai seniai žino ir pragaištingą vyno dvasios darbą. Žino ne tik alkoholį, bet ir… alkoholikus.

Apie ką pagalvojame, išgirdę žodį ,,alkoholis‘‘? Įsivaizduojame pavargėlį pamėlusiu, neskustu veidu, nudriskusiais drabužiais, valkataujantį gatvėse su buteliu rankoje ir kalbantį su savimi? Tokie žmonės iš tiesų sudaro tik nedidelę alkoholikų dalį. Alkoholikai priklauso patiems įvairiausiems visuomenės sluoksniams: tai gali būti lėktuvo pilotas, neurochirurgas, šventikas mėsininkas ar vairuotojas. Paprastai ši šeimos ,,gėda‘‘ yra kruopščiai slepiama, todėl galime tik spėlioti, kiek žmonių yra vienaip ar kitaip su tuo susidūrę. Tai dažna skyrybų, smurto šeimoje, autoįvykių, savižudybių ir žmogžudysčių priežastis.

Alkoholinių gėrimų pamatas yra etilo alkoholis. Alkoholis labai gerai, bet kokia proporcija tirpsta vandenyje ir organiniuose tirpikliuose. Pats tirpsta ir tirpina riebalus bei riebalines medžiagas. Vadinasi, išgėrus alkoholio, jis pasklis po visą kūną! Taip pat bus daugiau tuose organuose, kurie turi daugiau krayjagyslių, nes alkoholį iš virškinimo trakto išnešioja kraujas. Išgertas alkoholis tuoj pat patenka iš skrandžio ir plonųjų žarnų į kraują. Alkoholis organizme veikia visų organų ir visų audinių ląsteles. Beja nuo alkoholio daugiausiai nukenčia smegenys. Alkoholis pro kapiliarų sieneles prasiskverbia į smegenų ląsteles. Jis ardo vidinę smegenų ląstelių stuktūrą, žaloja jas, ir smegenų ląstelės žūva! Išgėrus keičiasi širdies ritmas. Sutrinka normali medžiagų apykaita širdies raumens ląstelėse. Taigi alkoholis patenka į visus organus.

Šiuo metu Jūs matote 78% šio straipsnio.
Matomi 360 žodžiai iš 459 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.