Apšvietimo valdymo įtaisai
5 (100%) 1 vote

Apšvietimo valdymo įtaisai

Vilniaus technikos kolegija

Elektrotechnikos ir automatikos Fakultetas

2EA2 grupė

Elektros įrenginiai

Referatas

Apšvietimo valdymo įtaisai

Atliko:

Tikrino: .

2005

Įvadas

Be šviesos nesuvokiame nei erdvės, nei formos. Ir dirbtinis apšvietimas stipriai įtakoja mūsų būseną, nuotaiką ir savijautą tam tikroje situacijoje ar tam tikros veiklos metu. Šviesa yra elektromagnetinis spinduliavimas, kuris gali būti tiksliai išmatuotas (kiekviena lemputė gali būti apibūdinama šviesos intensyvumu), o mūsų būsena ir pojūčiai- priešingai – nepamatuojami bei individualūs. Šviesa – svarbus ir įtakingas interjero elementas, o apšvietimo kalba – svarbus veiksnys, suteikiantis visai mūsų aplinkai savitumo. Valdant apšvietimą atsiranda galimybė kurti specifinę atmosferą, atitinkančią individualią nuotaiką. Galimybė valdyti šviesą žymiai padidina apšvietimo kokybę. Kartais yra daug investuojama į šviestuvus ir pamirštama kad galimybė tik įjungti-išjungti šviesą neatskleidžia visų apšvietimo subtilybių.

EIB valdymo sistema

EIB (European Installation Bus) – tai šiuolaikinė pastatų apšvietimo ir šildymo bei vėdinimo valdymo sistema. Sistema leidžia patogiai ir paprastai valdyti šiuolaikinio pastato, individualaus namo ar buto vidaus ir lauko apšvietimą (šviestuvus, užuolaidas), šildytuvus (elektrinius ar vandeninius), vėdinimo prietaisus. Daugybė galimų funkcijų leis maksimaliai priartinti sistemą prie jūsų valdymo poreikių.

Vakarienė, knygos skaitymas ar televizoriaus žiūrėjimas – tai situacijos, reikalaujančios atitinkamo apšvietimo. Apšvietimo scenarijų funkcijos pagalba galėsite vienu mygtuko paspaudimu susikurti apšvietimą, atitinkantį jūsų poreikius ar nuotaiką. Centrinių valdymo funkcijų pagalba galėsite nesirūpinti, ar palikote namuose įjungtų šviestuvų išeidami iš namų arba eidami miegoti. Vienu mygtuko paspaudimu galėsite išjungti viso namo apšvietimą, o jei reikia, dar ir uždaryti visas užuolaidas. Taip sutaupysite ir elektros energijos. Prijungus prie sistemos rozečių valdymą, galėsite valdyti ir kitus buitinius prietaisus.

Jeigu baiminatės dėl saugumo, jums išvažiavus, programuojamos laiko funkcijos junginės šviestuvus taip, tarsi jūs būtumėte namie. Jeigu naktį išsigasite, vienu mygtuko paspaudimu galėsite įjugti vidaus ir lauko apšvietimą ir atidaryti užuolaidas.

Namo apšildymo valdymas leidžia pritaikyti temperatūrinius režimus jūsų patogumui ir energijos taupymui.

Skystų kristalų displėjaus pagalba galima paprasčiausiu būdu nustatyti atskirų namo zonų temperatūrų programas bei pamatyti esamas temperatūras. Šiame displėjuje taip pat galima sužinoti visų namo šviestuvų ar kitų prietaisų būsenas bei jas pakeisti.

Radijo pultelio pagalba galima valdyti namą iš bet kurios vietos.

Telefononio ryšio pagalba galite pakeisti namo temperatūrinį režimą, jeigu netikėtai nusprendžiate grįžti namo. Taip pat galite uždaryti ar atidaryti užuolaidas bei paveikti kitus prietaisus.

Sistemos valdymą taip pat galima prijungti ir prie personalinio kompiuterio, taip visas funkcijas galėsite valdyti iš kompiuterio ekrano.

Sistemoje galimi judesio bei šviesos davikliai, kurių pagalba galima valdyti vidaus bei lauko apšvietimą ir žaliuzes.

Be čia paminėtų pagrindinių funkcijų ir pritaikymų, sistema gali turėti daugelį kitų. Valdymo parametrai sistemoje yra laisvai programuojami ir gali būti bet kada pakeisti, pasikeitus jūsų poreikiams. Į sistemą gali būti įvedami nauji prietaisai ir funkcijos šiataip plečiant jos galimybes. Šiuo metu Vakarų Europoje EIB sistemos įdiegimas įndividualiuose namuose yra įprastinis dalykas.

Pagrindiniai sistemos privalumai:

• Vienas bendras informacinis laidas (sistema skaidri, mažiau laidininkų, mažesnė gaisro rizika, pigus ir lengvas aptarnavimas);

• Lengvai realizuojami sudėtingi vartotojo reikalavimai;

• Didelis lankstumas (tolimesnis sistemos praplėtimas arba perkonfiguravimas nereikalauja kabelių sistemos kaitos);

• Pastato eksploatacinės elektros energijos taupymas;

• Didėlis veikimo patikimumas, atsparumas avaringumui.

Instaliuotų įrenginių valdymo sistema turi daug pritaikymo galimybių. Išvardinsime keletą pavyzdžių:

Apšvietimo valdymas

Valdymas pagal laiko funkciją (pasirinktos apšvietimo grupės automatiškai išjungiamos arba įjungiamos pagal vartotojo apibrėžtą laiką, pvz. apšvietimas biure išsijungia

• pasibaigus darbui, o sutemus įsijungia pastato architektūrinis apšvietimas)

• Valdymas pagal išorinės apšvietos stiprį (parinkus pastato dalims atitinkamus suveikimo lygius galima pasiekti žymų energijos taupymą nemažinant darbo komforto)

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 652 žodžiai iš 2140 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.