Atm taikymas mobilios infrastruktur tinklams referatas
5 (100%) 1 vote

Atm taikymas mobilios infrastruktur tinklams referatas

KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS

TELEKOMUNIKACIJŲ KATEDRA

“ATM taikymas mobilios infrastruktūros tinklams”

REFERATAS

KAUNAS, 2006

Santrauka

Smarkiai išaugus mobilaus ryšio vartotojų skaičiui ir esant kaip niekada didelei mobilios multimedijos paslaugų paklausai, autoriai siūlo ATM technologijos įvadą ateinančios kartos mobiliai tinklų infrastruktūrai, kad būtų galima efektyviai valdyti didžiulius informacijos srautus ir vystyti daugiaterpių sistemų ryšius. Pirmiausia, šis straipsnis paaiškina specifinius reikalavimus ir privalumus taikant ATM mobilios infrastruktūros tinklams. Tačiau tai yra rizikinga tinklų operatoriams pakeisti bendrai priimtą STM’u pagrįstą infrastruktūrą į ATM. Dėl to šis straipsnis parodys sklandų STM pakeitimą mobilioje tinklo infrastruktūroje į ATM evoliucijos kelią. Panašu, kad ateities mobiliuose tinkluose pagrindiniais ryšiais išliks balso perdavimas, kurio duomenų perdavimo greitis yra per mažas efektyviam radijo dažnių juostos panaudojimui. ATM taikymas tokiems labai mažo perdavimo greičio balsą perduodamiems srautams yra neefektyvus dėl vėlinimo užpildant ATM celes kita informacija; toks vėlinimas mažina aptarnavimo kokybę. Ši problema gali būti išspręsta naudojant kelių lygių celės struktūrą mobiliuose ATM tinkluose. Ši celės struktūra leidžia efektyvų balso informacijos perdavimą rikiuojant signalus nuo mažos perdavimo spartos signalų iki aukštos multimedijos perdavimo spartos su mažu vėlinimu. Ši celės struktūra yra standartizuota ITU-T ir ATM forumo. Perdavimo efektyvumas čia įvertinamas modeliuojant.

Mobilūs ryšiai įsiskverbė į mūsų kasdieninį gyvenimą taip giliai, jog jau nieko nebestebina asmuo, kalbantis mobiliu telefonu viešumoje. Pavyzdžiui, Japonijoje 1998 metais mobilaus ryšio vartotojų skaičius išaugo dvigubai – iki 33 milionų.

Bendrų paslaugų augimas ir brendimas mobilaus ryšio tinkle buvo skatinamas patogių ir gerai funkcionuojančių mobilios multimedijos aptarnavimo paklausos. Ši paklausa reikalauja trečios kartos mobilios infrastruktūros tinklo, kuris duotų reikalingą perdavimo spartą.

Kol kas studijos sukoncentruotos į trečios kartos mobilios infrastruktūros tinklą, vadinamą International Mobille Telecommunications 2000 (IMT-2000), kuris tieks multimedijos paslaugas, duosiančias įvairiapusį perdavimą. Papildant tai, prasidėjo ir ketvirtos kartos tinklų pagrindinis tyrimas; tokia sistema leis ypač didelius informacijos perdavimo greičius, ją galima lyginti su plačiajuosčiu integruotų paslaugų skaitmeniniu tinklu (broadband integrated services digital network – B-ISDN)

Asinchroninis perdavimo būdas (ATM) gali efektyviai perduoti nevienalytę ( įvairiapusišką – balsą, televiziją) informaciją fiksuotame tinkle. Autoriai siūlo taikyti ATM technologiją mobiliai tinklo infrastruktūrai efektyviam ne tik multimedijos, bet ir balso perdavimui. Nuo 1995 metų aktyviai diskutuojama ITU-T studijų grupėje Group-13 apie naują ATM celės struktūrą, kuri galėtų pernešti balsą su mažu vėlinimu. Autoriai nagrinėjamą struktūrą vadina “sluoksniuota”cele. Buvo plačiai pripažinta standartizavimo diskusijų metu, jog vienas iš daugelio programų sluoksniuotai celei yra IMT-2000 tinklai.

Atitinkamai autorių straipsnis aiškina specifinius reikalavimus ATM taikymui mobilios infrastruktūros tinklams ir kaip tai padaryti.

Pirmiausia yra aptariamos mobilios balso ir multimedijos srautai ir “wideband code division multiple access” (W-CDMA) techninės charakteristikos, kad paaiškinti ATM taikymo mobilios infrastruktūros tinklams privalumus. Po to siūlomas yra evoliucijos kelias nuo STM iki ATM grįstos tinklų infrastruktūros. Tame siūlyme evoliucija vaizduojama nuosekliai etapais, kad pristatyti ATM.

Tačiau ATM taikymas labai mažos perdavimo spartos garso srautams mobilaus ryšio tinkle srautams yra neefektyvus dėl vėlinimo užpldant ATM celes kita informacija; toks velinimas mažina paslaugų kokybę.Kad išspręsti šią problemą autoriai suprojektavo sluoksniuotą ATM celės struktūrą, kuri sutankina (multipleksuoja) mažo tankio balso duomenų srautus į ATM celę, tuo būdu sumažinant paketizavimo vėlinimą.

Perdavimo efektyvumas mažo tankio duomenų srautams naudojant sluoksniuotą ATM celę yra taip pat parodomas modeliuojant.

ATM taikymo mobiliems tinklams reikalavimai.

Derinimas su mobiliais multimedijos ryšiais

Kaip parodyta pirmame paveiksle, mobilūs multimedijos ryšiai turi keletą charakteristikų:

• Platus duomenų perdavimo greičių spektras, nuo balso iki multimedijos perdavimo.

• Kintančio duomenų tankio srautai (ir balso, ir video duomenys).

• Asimetrinis ryšys (mainai), toks kaip priėjimas prie www per Internetą, video informacijos užklausimas ir panašiai. Ryšys nuo vartotojų iki paslaugų tiekėjų santykinai yra mažas, lyginant su ryšiu nuo paslaugų tiekėjo iki vartotojo, kuris reikalauja didelės duomenų perdavimo spartos.

• serverio – klientinė ryšio architektūra, tokia kaip televizijos transliavimo paslauga.

Kitos kartos mobiliose tinkluose reikalinga, kad duomenų srautai su aukščiau išvardintomis charakteristikomis būtų valdomi kuo efektyviau. Paketų perdavimu grįstas mechanizmas labiau
atitiktų nei STM-u grįstas atitiktų šį reikalavimą. Tačiau ATM tiktų labiausiai atsižvelgiant į minėtas charakteristikas.

Derinimas su telefoninio ryšio (balso) mainais

Kad padidinti mobiliųjų terminalų baterijos gyvavimo laiką, buvo sukurtas VOX – voice-operated transmission.Balsas oro erdve buvo perduodamas tik tada, kai pašnekovai kalbėdavo, ne tylėdavo. Kada VOX technologija buvo pritaikyta balso signalams perduoti tarp bazinės stoties ir paskirstymo stoties, statistinis duomenų sutankinimas tapo palankus ATM’ui.

Derinimas su W-CDMA

Vienas iš kandidatų radijo signalų perdavime kitos kartos mobiliose sistemos yra W-CDMA – ir “wideband code division multiple access”, kuris siūlo didelę gebą ir lankstumą perduodant duomenis radijo bangomis. Čia perdavimų technikos “diversity handover” (perdavimų technikos?) įvairumas daro geresnę kokybę, kai terminalai turi tą pačią perdavimo galią, ir tai naudojama perdavimo galios sumažinimui, kad palaikyti paslaugų kokybę. 3 paveikslas rodo technikos “diversity handover” mechanizmą. Signalai iš mobilių terminalų yra priimami vienu metu keletos bazinių stočių. Signalas su geriausia kokybe yra išrenkamas pagal DHT – “diversity handover trunk” ir talpinamas į bazinės stoties kontrolerį. Signalo išrinkimas vyksta freimas po freimo. “Diversity handover” periodas turi būti nustatytas kaip kompromisas tarp radijo resursų efektyvumo ir efektyvumo per perdavimo linijas.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 927 žodžiai iš 2975 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.