Atvejo analizė socialiniame darbe
5 (100%) 1 vote

Atvejo analizė socialiniame darbe

Atvejo analizė

1. Pasirinkite vieną atvejį iš savo darbo praktikos ir trumpai jį aprašykite.

Kristina, 14 metų paauglė, mokykloje kreipėsi į socialinį darbuotoją dėl šeimoje esančio girtuokliavimo bei su tuo susijusio smurto. Mergaitė gyvena kartu su tėvais bei dar su dviem broliais, jaunesniais už save.

Tėvo vardas Jonas, jam 40 metų, dirba mechaniku.

Motina Gražina, jai 40 metų, šiuo metu dirba pardavėja.

2.Sudarykite socialinio darbo proceso su šiuo atveju planą. Aprašykite galimus pokyčius kliento situacijoje.

Klientas: Kristina, 14 metų.

Kristinos problema: tėvo girtuokliavimas šeimoje, kuris dažnai baigiasi smurtavimu prieš šeimos narius.

I. Įvertinimas.

I.1. Informacijos rinkimas.

Informacijos kreipėmės į Kristiną turėdami tikslą išsiaiškinti: kokie yra santykiai šeimoje? Ar seniai tėvas vartoja alkoholį? Ar tankiai šeimoje patiriamas smurtas? Kokie Kristinos santykiai su tėvu ir motina?Ar motina taip pat vartoja alkoholį? Ar tėvas turi pastovų, nuolatinį darbą? Kokie tėvų tarpusavio santykiai?Ar dėl šios problemos mergaitė jau buvo anksčiau besikreipusi kur nors ar ne?

Informacijos kreipėmės į Kristinos auklėtoją šiuo tikslu: ar tėvai domisi kaip sekasi jų dukrai mokytis mokykloje? Ar Kristina turėjo kokių nors nusiskundimų auklėtojai dėl prastos padėties jos šeimoje? Ar paauglė dažnai nelanko pamokų? Ką aukltėtoja galėtų pasakyti apie Kristinos elgesį, charakterį?

Informacijos kreipėmės į šios šeimos kaimynus turėdami tikslą: kaip jie galėtų apibūdinti šią šeimą?Ar yra pastebėję, kokių nors smurto požymių prieš vaikus?

Informacijos kreipėmės i pačios Kristinos tėvus: ar yra pagrįstumo tikėti paauglės pasakojimu? Kaip tėvai reaguoja į tokius dukros pasakojimus socialiniam darbuotojui? Ar tėvas pripažįsta turintis problemų dėl alkoholio vartojimo?

I.2. Informacijos analizė.

Po pokalbio su Kristina sužinojau, kad santykiai šeimoje yra tikrai labai įtempti. Kai tėvas būna blaivas, tuomet lyg ir viskas būna tvarkoje. Tėvas vartoja alkoholį dažnai, tačiau ne nuolatos. Kai jis būna girtas, tada ir prasideda smurtavimas. Dažniausiai dėl tokio elgesio kenčia dukra bei žmona. Kitų dviejų jaunesnių savo vaikų tėvas nemuša. Kristina su tėvu ne itin gerai sutaria, nuolat kyla konfliktų. Paauglė pasakoja, kad tėvas labai riboja jos gyvenimą, nenoriai kur nors leidžia išeiti. Santykiai su mama yra priešingai, t.y. šilti bei draugiški. Mama stengiasi dukrai padėti. Tėvas turi nuolatinį, pastovų darbą. Dirba mechaniku dirbtuvėse. Tėvų tarpusavio santykiai yra ne itin geri. Motina nori bei stengiasi, kad šeimoje nebūtų girtuokliaujama, tačiau dėl šios priežasties šeimoje dažnai kyla barniai, nesutarimai. Kristina, kaip ji pati pasakojo, nėra anksčiau kreipusis į kitą organizaciją ar žmogų pagalbos, nes bijojo tėvo reakcijos, kai apie tai jis sužinotų.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 466 žodžiai iš 833 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.