Atvejo analizė
5 (100%) 1 vote

Atvejo analizė

Atvejo pavyzdys

Į agentura, kurioje dirbate socialiniu darbuotoju, atėjo centro policijos nuovados nepilnameciu reikalų inspektorė, kuri atsivedė 8-erių Gintarą .Berniukas elgetavo požeminėje perėjoje.

Prieš atvedant vaiką į agenturą, jis buvo apklaustas kitos nepilnamečių reikalų inspektorės. Iš pokalbio paaiškėjo, kad Gintaras elgetavo tėvų liepiamas.

Pagal turimus duomenis žinoma, kad vaiko tėvai Albinas ir Birutė piktnaudžiauja alkoholiu, motina niekur nedirba, o tėvas pragyvenimui uždirba iš atsitiktinių darbų.

Gintarui jau 8-eri, tačiau tėvai vaiko į mokyklą neleido.

A) PASIRUOŠIMO FAZĖ (ĮVERTINIMAS)

Aš manau, kad vaiko gyvenimo sąlygos ir auklejimas netinkami. Juo nesirūpina tėvai, išnaudoja savo tikslams. Tokie atvejai yra žinomi, mūsų gyvenime ir darbe pasitaiko daug tokių atvejų. Aš manau, kad berniukui ir jo šeimai turi būti suteikta pirminė pagalba. Galbūt šie žmonės tiesiog nežino nuo ko pradėti ir kur galėtų kreiptis pagalbos. Trukdyti padėti berniukui gali patys tėvai, jiems turbūt patogus toks gyvenimo būdas.Turiu apgalvoti kiekvieną savo žingsnį ir tinkamai tam pasiruošti. Darbas su klientu(ypač vaiku) reikalauja daug dėmesio ir supratimo. Reikia surinkti ir adekvačiai įvertinti informaciją apie kliento socialinę grupę, problemas. Surinkta informacija visuomet turi būti susijusi su sprendžiama problema.

B) PRADINĖ FAZĖ (ĮVERTINIMAS IR PLANAVIMAS)

Ryšio užmezgimas, problemos identifikavimas.

Būtina surinkti informaciją apie visus žmones, supančius berniuką, visas sistemas, dalyvaujančias šiame procese. Ši informacija renkama pačiais įvairiausiais būdais. Svarbiausia tai, kaip pats klientas suvokia ir jaučia problemą bei situaciją. Planavimas susieja įvertinimą ir veiklą siekiant pasikeitimo. Labai dažnai jis suprantamas kaip įvertinimo dalis. Planavime yra svarbūs viso proceso komponentai, kiekvienam reikia dėmesio. Rengiant planą labai svarbu orientuotis į klientą, jis neturi likti nuošalyje. Planas rašomas ir aptariamas kartu su klientu. Plane būtina atsižvelgti į kliento aplinką ir aplinkybes, individualias ir kultūrines vertybes. Planuojant būtinai turi matytis tikslas ir jo siekimas.

Atvejo sprendimo procesas

1. Prieš susitinkant su šia šeima reikia atitinkamai pasiruošti. Reikia pasinaudoti jau suteikta informacija ir nustatyti šio susitikimo tikslą, išsiaiškinti kas yra mano potencialus klientas ir kas pagrindinis klientas.

2. Kokia svarbiausia problema šioje situacijoje?

3. Kokios informacijos dar trūksta, kur tos informacijos ieškosiu?

4. Kokias kitas problemas reikėtų spręsti?

5. Apsispręsti dėl priemonių, kurios padės pasiekti tikslą.

6. Įvertinimas. Ką reikėtų daryti toliau? Kaip man pasisekė šis darbas?Kaip jaučiuosi?

PIRMOJO SUSITIKIMO TIKSLAS

1. Aptarti gintaro pagrindines problemas;

2. Surinkti kuo daugiau informacijos apie jo aplinką, šeimą;

3. Išsiaiškinti dėl kokių priežasčių šeimoje susidarė tokios sąlygos, kad Gintaras verčiamas elgetauti;

4. Reikia išklausyti klientą ir ypač reikšmingai suformuoti santykius;

5. Numatyti maždaug valandos pokalbį su vaiku, pasitarti dėl kitų susitikimų laiko.

Gintaras į mūsų susitikimą atėjo labai įsitempęs, išsigandęs. Labai nedrąsiai su manim pasisveikino. Buvo iš karto matyti, kad vaikui baisi jo laukianti nežinia. Gintaras labai tyliai ir trumpai prisistatė. Pasiūliau kartu atsigerti arbatos su sausainiais ir sušilti. Nors nedrąsiai, bet sutiko. Po kelių minučių vaikas įsitraukė į pokalbį, iš kurio paaiškėjo, kad jis bijo eiti namo, nes nesurinko pinigų elgetaudamas. Vaikas prisipažįsta, kad labai norėtų lankyti mokyklą ir daugiau laiko praleisti su bendraamžiais. To daryti jis negali, nes neleidžia tėvai. Aš, kaip socialinė darbuotoja, norėčiau gauti daugiau informacijos, kas verčia jį taip elgtis. Kodėl vaikas nori, bet negali lankyti mokyklos? Kodėl tėvai reikalauja, kad vaikas elgetautų? Kokiam tikslui dažniausiai skiriami šie pinigai?

Vėliau pokalbis vyko ramiau. Išaiškėjo, kad vaikas turi abu tėvus, kurie nedirba ir piktnaudžiauja alkoholiu. Iš vaiko kalbos matyti, kad berniukas labai pergyvena, dėl tolimesnio savo likimo. Vaikas dažnai pabrėžia, kad nėra pinigų ir jam būtina uždarbiauti. Išaiškėjo, kad mama Birutė yra rami ir švelni moteriškė, kol nevartoja alkoholio, o pradėjusi nebegali sustoti, prie jos taipat prisijungia berniuko tėtis. Aš paklausiau Gintaro, ar galėčiau apsilankyti pas juos namuose, pasikalbėti su jo tėvais, paklausti ko trūksta, kad jis galėtų lankyti mokyklą. Gintaras iš pradžių nesutiko, matėsi kaip bijo tėvų reakcijos į jo atvirumą. Aš stengiausi paaiškinti, kad pasikalbėti su tėveliais yra būtina, nes labai noriu jiems padėti. Jis ilgai galvojo ir sutiko, bet pabrėžė, kad labai myli savo tėvus ir nori su jais pasilikti, kad jų neišskirtų.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 759 žodžiai iš 1501 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.