Celiulito problema ir jos sprendimas kosmetikos kabinete
5 (100%) 1 vote

Celiulito problema ir jos sprendimas kosmetikos kabinete

TIKSLAS

Išsiaiškinti celiulito problemas ir jas išspręsti kosmetikos kabinete.

2

ĮVADAS

Celiulitas – tai poodinio sluoksnio uždegimas. Paprastai taip vadinamas specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių, primenančių apelsino žievelę.

Celiulitas – žele formos medžiaga,susidedanti iš vandens,riebalų,bei kitų nesunaudotų medžiagų skirtų mūsų kūno egzistavimui,kurios stato augantį poodinį sluoksnį.Giliai įsiskverbdamos ir bangos padeda jį tirpdyti ir panaikina jį natūralaus prakaitavimo metu.

Yra daugybė preparatų celiulitui gydyti, tačiau gerų rezultatų galite tikėtis tik tada, jei derinsite tris svarbiausius dalykus: kraujotaką aktyvinančias procedūras, mitybą ir mankštą.

Celiulitas – tikrasis odos priešas. Jo paveikta oda įgyja įdubimų ir sustorėjimų, ji būna nelygi, gruoblėta, panaši į apelsino žievelę. Celiulitas, išskyrus keletą išimčių – dažniausia moterų problema. Ant šlaunų, sėdmenų ir net pilvo išplitęs celiulitas vargina ne tik apkūnias brandesnio amžiaus moteris – dėl to kenčia ir jaunos, lieknos gražuolės.

3

LIGOS PRIEŽASTYS

Oda tampa neelastinga, kai veikia skydliaukės ligos, vartojami hormoniniai preparatai, rūkoma, dirbamas sėdimas darbas. Celiulito formavimąsi gali inicijuoti šaltis, trauma, cheminiai veiksniai, vidaus ligos. Ši liga gali būti paveldima.

SIMPTOMAI

● Šaltos kojos

● Rausvai violetiniai, patinę, įtempti odos mazgeliai

● Oda panaši į apelsino žievelę

● Oda panaši į dygsniuotą antklodę

● Mėšlungis

● Sąnarių tirpimas

LIGOS EIGA

Celiulitas būdingas tik moterims, pasireiškia lytinio brendimo metu ar po jo.

Pirmoje ligos fazėje dėl per intensyvaus riebalų kaupimosi poodyje, sutrikusios limfos veiklos bei pavienių mikrokraujosrūvų yra pakenkiamas poodis: riebalinio sluoksnio ląstelės sustorėja, išburksta, pradeda spausti aukščiau esančius odos sluoksnius, susiformuoja rausvi, patinę, įtempti mazgeliai. Mazgeliai būna rausvai violetiniai. Anksčiau ar vėliau išsivysto antroji fazė – apelsino žievės ar dygsniuotos antklodės. Iš pradžių nepastebima apelsino žievelė virsta gumburiuota, suglebusia, raukšlėta oda – deformacija matyti plika akimi. Pakitimai dažniausiai matyti išoriniuose šlaunų paviršiuose, dažnai ir visame šlaunų paviršiuje, sėdmenų, juosmens ir kryžkaulio srityse, ant kelių, kartais – pečių, viršutinės nugaros ir apatinės pilvo dalies srityse, ypač užpakalinėje kaklo dalyje – atsiranda vadinamas bizono sprandas. Šąla kojos, vargina mėšlungis,sunkumo jausmas,tirpsta ir tempia sąnarius.Poodinio sluoksnio uždegimas pasikartoja, atsinaujina kas kelios savaitės ar mėnesiai.

KOMPLIKACIJOS

Kartais riebalų nekrozė yra lydima ir odos nekrozės, atsiveria išopėjimai odoje. Supūliuoja retai.Ligą gali lydėti karščiavimas, sąnarių skausmai, svorio kritimas, pilvo skausmai, pykinimas, vėmimas.

GYDYMAS

Celiulitą iš tikrųjų sunku gydyti. Naudojamos kosmetikos priemonės: celiulito pažeistas kūno sritys masažuojamos specialiais liekninančiais anticeliulitiniais preparatais (žele, kremu) su jūros dumblių ekstraktais, įvairiais mikroelementais bei kofeinu. Kartais, kad geriau šios priemonės būtų įtrinamos, naudojamas specialus masažinis antgalis.Padeda vyniojimas į gydomuosius dumblius, kurių yra daug rūšių. Vieni puikiai išvaro vandenį, kiti dirba atgaivinant lipoidinį odos sluoksnį, dar kiti turi vitamino C, kuris padeda atkurti kolageną. Vonios jūros druska stangrina odą, gerina kraujotaką, išvalo odos poras.Kovojant su celiulitu veiksmingas vakuuminis vibromasažas .(dermatonija). Šis metodas sėkmingai gydo įsisenėjusias celiulito stadijas. Refleksiniu vakuuminiu vibromasažu išjudinama nusistovėjusi limfa ir kraujas, atkuriama mikrocirkuliacija, suminkštinami audiniai, pagerinama audinių medžiagų apykaita.

4

Audiniai geriau aprūpinami deguonimi – vadinasi geriau maitinami gilieji odos sluoksniai Taikytinos ir kitos masažo rūšys: vibracinis – povandeninis, pneumo, baro, masažas ultragarsu, elektromasažas. Esant sunkesnėms formoms (ryškiam uždegimui) naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, prednizolonas.

PROFILAKTIKA

Nesiliaukite rūpintis savimi. Nuo pat jaunystės darykite mankštą ir nemeskite jos artėjant senatvei.Sulaukus tam tikro amžiaus reikėtų valgyti su saiku, peržiūrėti maisto sudėtį: baltymų, riebalų, angliavandenių santykį turime keisti. Reikia apriboti riebalų, angliavandenių kiekį, mat senstančiame organizme riebalai dega labai sunkiai. Svarbu vartoti daugiau ląstelienos, vengti aštrių patiekalų. Masažuokite kūną po dušu šepečiu arba trinkite sausą – ir viena, ir kita skatina kraują ir limfą geriau cirkuliuoti. Retkarčiais patrinkite odą keliais lašais kūno aliejaus, naudokite odą drėkinančius kremus.

SĄSAJOS

● Gydymo įstaigos

● Medikai

● Organizacijos

● Simptomai

● Straipsniai

● Vaistai

MEZOTERAPIJA

Mezoterapija veikia visus specifinius celiulito formavimosi procesus. Prieš pradedant taikyti
mezoterapijos procedūras reikia išsiaiškinti, kada išryškėjo celiulitas, koks jo tipas – mazginis, fibrosklerotinis ar kt. Kiekvienai pacientei parenkamas individualus medikamentų kokteilis. Taikant mezoterapijos procedūras galima efektyviai paveikti didelius kūno plotus, visiškai nesukeliant skausmo ir nepaliekant matomų pėdsakų. Mezoterapijos procedūras galima daryti prieš riebalų nusiurbimo operaciją. Suaktyvinus bendrąją kraujotaką ir mikrocirkuliaciją, kūno audiniai paruošiami traumuojančiai procedūrai,, todėl pooperacinis periodas būna žymiai lengvesnis, o atsistatymas įvyksta greičiau. Taikant mezoterapiją po operacijos, oda greitai stangrėja.

Prancūzijos koncerno „Arkopharma“ kosmetinių laboratorijų ekskliuzyviniai moksliniai tyrimai fitoterapijos ir aromaterapijos srityse leido sukurti anticeliulitinę liniją „Triovital Perfection“, kurioje optimaliai dera naujausi kiekvienos iš šių sričių pasiekimai.“Triovital Perfection“ priemonių efektyvumą lemia tiek ypatingi ekstraktų aktyvių komponentų deriniai receptūrose, tiek ir ekstraktų gamybos technologija.

5

ŽELĖ FIGŪROS KOREKCIJAI

Reguliarus želės panaudojimas skatina riebalinių sankaupų skaidymąsi, aktyvuoja ląstelės gyvybingumą, praturtina jas deguonimi, stangrina odą ir suteikia jai natūralų atspalvį .

Pagrindinis poveikis:

• aktyvuoja medžiagų apykaitą ląstelių lygyje

• neleidžia susidaryti riebalų sankaupoms

• skatina esamų riebalinių sankaupų skaidymąsi

• skatina metabolizmo produktų ir vandens pertekliaus pašalinimą

• stiprina kraujagysles, gerina kraujotaką

• didina odos elestingumą ir stangrumą

Rekomendacijos vartojimui:

• 1-4 stadijos celiulitas

• vietinės riebalinės sankaupos

• kūno odos tonuso sumažėjimas

Į viršų

ŽELĖ NUO CELIULITO

Želė nuo celiulito savo unikaliomis sudėties savybėmis leidžia pagerinti kraujotaką, skatina toksinų pašalinimą, padeda pašalinti “apelsino ževelės” efektą. Reguliarus želės panaudojimas derinant su masažu stangrina odą, pagerina jos elastingumą bei neleidžia atsirasti strijoms.

Pagrindinis poveikis:

• gerina ląstelių metabolizmą

• greitina riebalų skaidymąsi ir jų pašalinimą

• skatina toksinų ir vandens pertekliaus pašalinimą iš audinių

• gerina kraujo ir limfos apykaitą

• tonizuoja ir stangrina odą

• neleidžia atsirasti odoje strijoms

• specialaus rutulinio masažuoklio panaudojimas sustiprina žele komponento poveikį

Rekomendacijos vartojimui:

• 2-4 stadijos celiulitas

• odos tonuso sumažėjimas

• strijų atsiradimo profilaktika

Į VIRŠŲ

6

LOSJONAS NUO RIEBALINIŲ SANKAUPŲ IR STRIJŲ

Losjono panaudojimas skatina riebalinių sankaupų skaidymąsi, aktyvuoja ląstelių gyvybingumo procesus ir gerina odos būklę.

Pagrindinis poveikis:

• aktyvuoja medžiagų apykaitą ląstelių lygyje

• neleidžia susidaryti riebalinėms sankaupoms

• skatina esamų riebalinių sankaupų skaidymąsi

• gerina mikrocirkuliaciją

• skatina metabolizmo produktų ir vandens pertekliaus šalinimą

Rekomendacijos vartojimui:

• 2-4 stadijos celiulitas

• vietinės riebalų sankaupos

LYGIOS, ŠVELNIOS IR ELASTINGOS ODOS FORMULĖ

Yra daugybė preparatų celiulitui gydyti, tačiau gerų rezultatų galite tikėtis tik tada, jei derinsite tris svarbiausius dalykus: kraujotaką aktyvinančias procedūras, mitybą ir mankštą.Celiulitas – tikrasis odos priešas. Jo paveikta oda įgyja įdubimų ir sustorėjimų, ji būna nelygi, gruoblėta, panaši į apelsino žievelę. Celiulitas, išskyrus keletą išimčių – dažniausia moterų problema. Ant šlaunų, sėdmenų ir net pilvo išplitęs celiulitas vargina ne tik apkūnias brandesnio amžiaus moteris – dėl to kenčia ir jaunos, lieknos gražuolės.

7

ĮTAMPA KENKIA ODOS GROŽIUI

Celiulitas nesukelia skausmo ir nekenkia sveikatai – tai tik grožio problema.

Dažniausiai celiulitą sukelia šios priežastys: * Netinkama mityba. Kai valgome nesveiką, riebų, mažai ląstelienos turintį maistą, virškinimo sistema negali normaliai veikti ir šalinti iš organizmo toksinų;

* Nuolatinė įtampa ir nesimankštinimas;

* Paveldimumas;

* Hormonai. Celiulitą gali skatinti kontracepcinių tablečių vartojimas arba pakaitinė hormonų terapija.

Yra daugybė preparatų celiulitui gydyti, tačiau gerų rezultatų galite tikėtis tik tada, jei derinsite tris svarbiausius dalykus: kraujotaką aktyvinančias procedūras, mitybą ir mankštą.

SPECIALŪS KREMAI- NE VISAGALIAI

Suaktyvinti kraujotaką ir padidinti odos elastingumą galima keliais būdais:

* Masažu. Celiulito paliestus audinius naudinga kasdien masažuoti, nes masažas skatina kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Masažui tinka šepetys ar šiurkšti masažo pirštinė. Tai nepaprastai naudinga, ypač rytais. Masažuojama sausa oda, geriausia prieš prausiantis po dušu;

* Kontrastiniu dušu. Kad vanduo skatintų odos funkcijas ir stangrintų audinius, jis turi būti daug vėsesnis nei kūno temperatūra, nes tik nedidelis šalčio šokas sukelia kraujagyslių reakciją. Taigi kontrastinis dušas stangrina odą ir gerina jos kraujotaką. Iš pradžių šilto, paskui ledinio vandens srovę reikia purkšti nuo kojų aukštyn iki sėdmenų po 5 kartus kiekvieną koją. Baigiant
šaltu vandeniu;

* Sauna. Sauna gerai treniruoja jungiamuosius audinius ir kraujagysles, jei ja naudojamasi reguliariai vieną kartą per savaitę. Svarbu išprakaitavus apsilieti šaltu vandeniu, ypač celiulito paliestas odos dalis;

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1456 žodžiai iš 4809 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.