Draudimas
5 (100%) 1 vote

Draudimas

Turinys

Įvadas ……………………………………………………………………………………………………………………………3

2.1 Kaupiamasis gyvybės draudimas………………………………………………………………………………….4

Gyvybės draudimo portfelis………………………………………………………………………………………………6

2.2 Studijų draudimas ……………………………………………………………………………………………………..7

2.3 Pensiinis draudimas …………………………………………………………………………………………………..8

Pensijų kaupimo sutarčių sudarymo palyginamoji analizė …………………………………………………..10

2.4 Gyvybės rizikos draudimas ………………………………………………………………………………………..12

2.5 Metinė ataskaita ……………………………………………………………………………………………………….13

Pasirašytų draudimo įmokų analizė ………………………………………………………………………………….14

„ ERGO Lietuva“ darbo vietų augimas …………………………………………………………………………….16

Rinkos dalis kurią užima „ ERGO Lietuva“ ………………………………………………………………………18

Išvados …………………………………………………………………………………………………………………………20

Literatūra ……………………………………………………………………………………………………………………..21

Įvadas

ERGO draudimo grupė yra viena iš Lietuvos draudimo rinkos lyderių.

1991 m. gegužę įsteigta Lietuvos ir Vokietijos UAB „Drauda“ tapo pirmąja užsienio kapitalo draudimo bendrove Lietuvoje. Devynerius metus ji priklausė Vokietijos draudimo grupei „Alte Leipziger“. Kartu su vokišku kapitalu buvo perduota patirtis ir gilios draudimo tradicijos, taip pat sudarytos sąlygos stabiliai ir efektyviai dirbti.

2000 m. sausio mėn. draudimo bendrovės pagrindiniu akcininku tapo Vokietijos ERGO draudimo grupė. 2001 m. rugsėjo 20 d. „Drauda“ pakeitė pavadinimą į „ERGO Lietuva“. Suvienodinti vienai iš didžiausių Europos draudimo grupei ERGO priklausančių bendrovių pavadinimus nuspręsta siekiant gerinti paslaugų teikimo efektyvumą ir kurti bendrą identitetą. ERGO besivadinančių bendrovių yra tiek kaimyninėse Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, tiek labiau nuo Lietuvos nutolusiose Europos šalyse, tarkim, Portugalijoje.

2001 m. vasarą Vokietijos ERGO grupė tapo pagrindine ne gyvybės draudimo bendrovės „Preventa“ akcininke. 2002 m. pastaroji įmonė galutinai suvienyta su „ERGO Lietuva“. Sujungus „ERGO Lietuvos“ ir „Preventos“ ilgametę draudimo verslo patirtį, patobulintos esamos draudimo paslaugos bei sukurta naujų. „Preventa“ sėkmingai dirbo su smulkiais klientais, todėl jiems parengti patrauklūs draudimo paketai. Šiandien ERGO grupėje apsidrausti visomis draudimo rūšimis gali tiek privatūs asmenys, tiek įmonės. Grupės tikslas yra išlaikyti visus klientus ir atliepti jų lūkesčius.

ERGO pardavimų tinklas apima visus didžiausius Lietuvos miestus ir miestelius. Grupė turi 8 regioninius centrus ir 43 atstovybes visoje Lietuvoje, taip pat 10 skyrių pasienio postuose.

Šiuo metu tai vienas iš universaliausių ir įvairialypiškiausių pardavimo tinklų Lietuvoje. Per daugiau nei dešimt veiklos metų „ERGO Lietuva“ sukaupė nemenką įstatinį kapitalą, solidžius draudimo rezervus, kitą turtą, užtikrinantį įmonės mokamąjį pajėgumą ir garantuojantį klientų saugumą. ERGO grupės finansinį patikimumą taip pat užtikrina tarptautinės perdraudimo kompanijos.

Šiandien ERGO grupės bendrovės yra tarp pažangiausių Lietuvos draudikų. Finansinis patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos paslaugos ir profesionalumas – kertiniai akmenys, leidžiantys „ERGO Lietuvai“ siekti teigiamų rezultatų šalies draudimo rinkoje.

„ERGO Lietuva gyvybės draudimas“ yra ilgiausiai Lietuvos rinkoje veikianti gyvybės draudimo įmonė. Ji buvo įsteigta 1995 metais. „ERGO Lietuva gyvybės draudimas“ siūlo gyvybės, pensinio ir studijų draudimo paslaugas, teikiančias galimybę taupyti lėšas ir gauti finansinę paramą nelaimės atveju. Bendrovės steigėja yra seniausia Vokietijos draudimo kompanija „Alte Leipziger“, sėkmingai veikianti nuo 1819 metų. 2000 metais pagrindiniu šio Vokietijos draudiko akcininku tapo didžiausia pasaulyje perdraudimo kompanija „Münich Re“, ji perdraudžia ir bendrovės „ERGO Lietuva gyvybės draudimas“ sudarytas sutartis.

2.1 Kaupiamasis gyvybės draudimas

Kaupiamasis gyvybės draudimas skirtas tiems, kurie rūpinasi savimi ir savo šeima. Atsitikus nelaimei, mirties atveju draudimo suma išmokama, neatsižvelgiant į mirties aplinkybes ar vietą. Draudimas galioja visame pasaulyje.

Kaupiamasis gyvybės draudimas – kas tai?

Kaupiamasis gyvybės draudimas – tai efektyvus pinigų investavimas ir parama artimiesiems mirties atveju. Draudimo suma išmokama pasibaigus draudimo terminui arba apdraustajam mirus draudimo galiojimo metu. Mirus
apdraustajam visa draudimo suma išmokama, jeigu buvo sumokėta nors viena įmoka.

Kaupiamasis gyvybės draudimas yra viena iš populiariausių gyvybės draudimo rūšių Lietuvoje:

 apdraustasis taupo, nes draudimo įmokos mokamos periodiškai, o pasibaigus draudimo terminui išmokamas visas sukauptas kapitalas su perviršiu;

 apdraudžiama apdraustojo gyvybė, nes mirties atveju naudos gavėjui išmokama visa draudimo suma.

Kuo anksčiau sudaroma kaupiamojo gyvybės draudimo sutartis ir kuo ilgiau ji tęsiasi, tuo didesnės yra draudimo išmokos. Apsidraudęs kaupiamuoju gyvybės draudimu, žmogus iš anksto žino, kiek turės santaupų, todėl tvirtai gali planuoti savo ir savo artimųjų ateitį.

Draudimo variantai

1. Apdraudžiama vieno asmens gyvybė.

2. Viena draudimo suma apdraudžiama dviejų asmenų, dažniausiai sutuoktinių, gyvybė. Šiuo atveju draudimo suma išmokama tik vieną kartą pasibaigus draudimo terminui arba mirus vienam ar abiem apdraustiesiems.

Draudžiami asmenys

Draudžiami asmenys nuo 14 iki 64 metų amžiaus. Apdrausti gali būti atskiri asmenys arba jų grupės.

Draudimo suma ir trukmė

Draudimo sumą ir trukmę pasirenka draudėjas. Jei draudėjas renkasi norimą mokėti įmoką, garantuota draudimo suma apskaičiuojama, atsižvelgiant į draudžiamo asmens amžių, lytį ir sveikatos būklę. Įmokos gali būti mokamos dalimis.

Garantuota draudimo suma didinama kasmetiniais atskaitymais (perviršiu) iš draudimo bendrovės pelno, todėl, sutarties terminui pasibaigus arba apdraustajam mirus, išmokama kur kas didesnė suma nei garantuota draudimo sutartyje.

UAB „ERGO Lietuva gyvybės draudimas“ patirtis ir saugus investicijų valdymas jau ketverius metus lemia, kad draudėjų išmokos didėja.

Kaupiamojo gyvybės draudimo privalumai

Lankstumas:

 galite paskirti ir pakeisti naudos gavėją;

 galite keisti draudimo įmokų dydį, sumą ir mokėjimo dažnumą;

 teises pagal draudimo sutartį galite perleisti arba įkeisti;

 į draudimo sutartį galite įtraukti papildomą draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir kritinių ligų draudimą;

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 837 žodžiai iš 2769 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.