Draudimo internetu ypatumai Lietuvoje bei užsienyje
5 (100%) 1 vote

Draudimo internetu ypatumai Lietuvoje bei užsienyje

Klaipėdos Verslo Kolegija

Draudimo vadybos darbas

DRAUDIMO INTERNETU YPATUMAI LIETUVOJE BEI UŽSIENYJE

KLAIPĖDA 2004

TURINYS

TURINYS 2

ĮVADAS 3

DRAUDIMO ISTORIJA 4

DRAUDIMO FORMOS 5

Ne gyvybės draudimo šakai priskiriamos šios draudimo grupės 6

XX a. DRAUDIMAS UŽSIENYJE BEI LIETUVOJE 8

Draudimas užsienyje 8

Draudimas Lietuvoje 9

DRAUDIMAS INTERNETU LIETUVOJE IR UŽSIENIJE 10

IŠVADOS 13

LITERATŪROS SĄRAŠAS 14

ĮVADAS

Visais žmogaus gyvenimo ir veiklos etapais labai svarbią reikšmę turi siekimas būti saugiam ir apsaugoti savo artimuosius, turtą. Tik saugus žmogus gali būti laimingas. Savo turtu žmonės rūpinasi įvairiai: vieni butuose įsirengia signalizaciją, kiti deda šarvuotas duris, dar kiti grotas languose. Bet šie įrenginiai gali apsaugoti nuo vagių, bet nuo gaisro neapsaugo. Dėl šios priežasties žmonės nuo senų laikų ėmė taikyti įvairias draudimo priemones.

Draudimo reikšmė: netikėtumas dėl ateities ir drauge paslėptos baimės jausmą jis leidžia pakeisti saugumo jausmu. Vokiečių draudimo teoretikas A. Manes rašė, kad “draudimas yra žmogaus proto pergalė prieš žiaurumus gyvenimo jėgas, mąstančios logikos laimėjimas prieš analogiškus šio gyvenimo reiškinius”.

Kadangi mano darbo tema: “Draudimo Internetu ypatumai Lietuvoje bei užsienyje” tai pagrindinis tikslas – išsiaiškinti draudimo reikšmę Lietuvoje bei užsienyje.

Darbo uždaviniai:

ü Patyrinėti literatūrą susijusią su draudimo ypatumais.

ü Pateikti draudimo ypatumus Lietuvoje bei užsienyje.

ü Pateikti išvadas.

DRAUDIMO ISTORIJA

Žmogaus gyvenimas, jo veikla neišvengiamai susiję su įvairiais pavojais, nelaimėmis, netikėtumais. Todėl poreikiai saugumui yra nemažiau svarbūs nei fiziologinės reikmės.

Draudimo veikla, kaip ji suprantama dabar, ėmė formuotis ankstyvaisiais viduramžiais, tačiau užuomazgų buvo dar seniau. Draudimo “gimtine” laikoma Kinija.

Prieš 5000-6000 metų pirkliai pradėjo burtis į lakiną sąjungą. Sąjungos nariai, nelaimę patyrusiam vienam jų nariui, nuostolius pasiskirstydavo tarpusavyje. Tuo išmintingu sprendimu jie sukūrė pradžią naujai svarbiai veiklos sričiai. Jau tada pradėta kovoti už visus. Vėliau į sąjungas pradėjo burtis ir kitų kraštų pirkliai. Įvykus nelaimei iš visų sąjungos narių buvo surenkama duoklė.

Atskiri draudimo fondai pradėjo formuotis žymiai vėliau – senovės Romos laikais. Iš pradžių tai buvo būdinga jūrų transportui, bet vėliau savidraudos pagalba įgijo universalinį pobūdį ir, be turto, buvo taikomas sveikatai ir gyvybei drausti. Tada draudimas nebuvo pelno siekiantis verslas.

Draudimo istorija galima suskirstyti etapas. Šie etapai suskirstyti pagal keturis svarbius principus:

1. pagal organizacinę – teisinę formą.

2. pagal draudimo ir perdraudimo operacijų rūšis ir apimtis.

3. pagal valstybės kišimosi į draudimo veiklą lygį.

4. pagal draudimo veiklos internacionalizavimo laipsnį.

Pirmajame etape dominavo transporto draudimas. XIV – XVII amžiuje sparčiai vystėsi laivininkystė, prekių pervežimas iš gana tolimų kraštų buvo didelė problema. Pirmuoju draudimo etapo metu pastebėjus, kad iš draudimo gali nemažai būti pelno, XIV a. pradžioje ėmė formuotis komercinio pobūdžio draudimas. Iš pradžių buvo draudžiami laivai išplaukiantys į jūrą. XVI amžiuje atsirado gyvybės draudimas.

XVIII – XIX amžiuje prasidėjo antrasis draudimo etapas. Tada, kai kurioms Europos šalims priėmus įstatymus, įpareigojančius darbdavius atsakyti už darbininkų sužeidimus ir mirtį, buvo įvestos trys draudimo rūšys: draudimas nuo ligos, draudimas nuo invalidumo, senatvės draudimas.

DRAUDIMO FORMOS

Apdraustinų objektų įvairovė, draudiminės apsaugos apimties skirtumai, skirtingi draudimo sutarčių sudarymo pagrindai etc., sukelia draudimo klasifikacijos būtinybę. Kitaip sakant, yra reikalingas sistemiškas išrūšiavimas arba sugrupavimas susijusių ir priklausomų vienarūšių draudimo srities sąvokų, kurias būtų galima santykinai atriboti nuo kitų, priskirtinų kitoms grupėms – klasifikacijos grandims.

Pagal klasifikavimo pagrindu pasirinktą kriterijų arba požymį, draudimas gali būti taip įvairiai skirstomas, kad norint detaliai aptarti visas egzistuojančias draudimo klasifikacijas bei skiriamuosius tų klasifikacijų grandžių požymius, kai kuriuos skirtingose šalyse populiaresnius draudimo skirstymus ir kiek plačiau aptarsime Lietuvos Respublikos draudimo klasifikacijas.

Daugelyje šalių yra naudojamas draudimo skirstymas į šakas ir grupes pagal draudimo rizikos rūšį.

Pagal draudimo santykių organizavimo formą yra skirstomos grupinio ir individualaus draudimo rūšys.

Draudimas taip pat būna skirstomas pagal tai, į kieno interesų apsaugą jis yra orientuotas: atskiro žmogaus ir šeimos socialinių bei turtinių interesų ar verslo struktūrų interesų. Pirmajai grupei priskiriami gyvybės draudimas, sveikatos draudimas, individualaus transporto priemonių draudimas (apimantis visas rizikos rūšis, kurios yra susiję su transporto priemonės naudojimusi), gyvenamųjų patalpų ir namų draudimas, asmens civilinės atsakomybės.

Draudimas taip pat būna skirstomas pagal tai, į kieno interesų apsaugą
jis yra orientuotas: atskiro žmogaus ir šeimos socialinių bei turtinių interesų ar verslo struktūra interesų. Pirmajai grupei priskiriami gyvybės draudimas, sveikatos draudimas, individualaus transporto priemonių draudimas (apimantis visas rizikos rūšis, kurios yra susiję su transporto priemonės naudojimusi),

Pagal draudimo įmonės (draudiko) įsipareigojimų pobūdį užsienio šalių autorių darbuose yra atskirai kalbama apie nuostolių draudimą ir suminį draudimą. Pirmuoju atveju draudikas įsipareigoja atlyginti draudėjo dėl draudiminių įvykių ateityje patirsimus nuostolius, kurių dydis draudimo sutartį įsipareigoja, atsitikus draudiminiam įvykiui, išmokėti iš anksto sutartas pinigų sumas draudėjams ar jų paskirtiems asmenims (pvz., draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, gyvybės draudimas).

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 850 žodžiai iš 2655 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.