Dyzelinių variklių maitinimo sistemos
5 (100%) 1 vote

Dyzelinių variklių maitinimo sistemos

Degiojo mišinio ruošimas.

Dyzelio varikliuose degusis mišinys ruošiamas suspaudimo takto pabaigoje ir išsipletimo takto pradžioje, jau vykstant degimui. Degusis mišinys turi būti paruoštas per labai trumpą laiką, alilinkantį maždaug 20-60°alkūninio veleno posūkio kampo.

Degalai suspaudimo takto pabaigoje dideliu (30-120 MPa) slėgiu purškiami į cilindre suspaustą orą. Ištekėjusios pro purkštuko mažo skersmens skylutes, degalų čiurkšlės suskyla i daugybę smulkių skirtingo dydžio lašelių, kurių vidutinis skersmuo lygus keliasdešimčiai mikronų. degalų išpturšikimo kokybė priklauso nuo jų, klampos, tankio ir paviršiaus įtempimo, įpurškirno slėgio dydžio, purkštukų skylučių formos ir matmenų , suslėgto oro tankio, jo sūkuriavimo pobūdžio ir intensįvumo.

Nuo degalų purškimo pradžios variklio cilindruose vyksta sudetingi fiziniai procesai: degalų, čiurkšlės suskyla į smulkius lašelius, degalai šyla, garuoja, maišosi su oru ir pasiskirsto degimo kameroje. Dauguma šių procesų vyksta vienu metu. Degalai šyla ir garuoja naudodami cilindre suspausto oro šiluminę

cncrgiją. Degimo kamerole jie pasklinda čiurkšlių ir judančio oro srauto kinetines energijos veikiami. Būtini šių energijų dydžiai priklauso nuo degiojo mišinio ruošimo būdo.

Pagal degiojo mišinio ruošimo būdą dyzelinius variklius galima suskirstyti į dvi grupes: su tiesioginiu ir netiesiogniu degalų įpurškimu.

Tiesiogio įpurškimo dyzeliniai varikliai

Tokiuose varikliuose degalai purškiami tiesiai į stūmoklio dugne įrengtą degimo kamerą. Geras degalų ir oro susimaišymas, kuris yra greito ir visiško degalų sudegimo svarbiausia sąlyga, gali būti pasiektas įvairiausiais būdais. Lėtaeigiuose varikliuose, kuriuose degiojo mišinio ruošimu yra santykinai daug laiko, degalai į degimo kamerą purškiami dideliu slegiu pro daugybę purkštuko skylučių . Ten jie susimaišo su oru. Siusimaišyti padeda degimo kameroje visada vykstantis turbulencinis oro dalelių judėjimas. Toks degiojo mišinio ruošimo būdas vadinamas tūriniu. Jo privalumai:

– nedideli hidrodinaminiai nuostoliai dujų mainų metu bei nedideli silumos nuostoliai, todėl gaunamos mažos lyginamosios degalų sąnaudos;

– tolygios ir sąntykinai nedidelės degimo kamerų sienelių šiluminės apkrovos;

– variklis lengvai paleidžiamas.

Trūkumai:

– didelis slėgio didėjimo greitis greito degimo fazėje ir dideli maksimalūs slėgiai degimo kameroje, todėl alkūninio mechanizmo detales veikia didelės mechaninės apkrovos; variklis dirba kietai;

– variklis jautrus degalų kokybiai, nes indukcjos periodas turi būti tumpas.

Automobilio greitaeigių variklių degiojo mišinio ruošimas ir degimas paspartinami šalia turbulencinio dalelių judėjimo sukuriant intensyvų kryptingą oro srauto judėjimą. Vienas iš tokių būdų yra specialios formos įsiurbimo kanalai, įsukantys siurbiamą ora . Oro sūkurys paskleidžia įpurškiamus degalus, todel galima naudoti purkštukus su mažesniu skylučių skaičiumi. Naudojant stūmokliuose įrengtas gilesnes degimo kameras, galima gauti intensyvų oro judėjimą, jo ncįsukant įsiurbimo metu. Stūmoklio suspaudimo eigos metu oras iš išorinių zonų spaudžiamas į centrinėje dalyje esančią gilesne degimo kąmcrą ir ten intensyviai sūkuruoja radialine kryptimi. Dažniausiai kombinuojamas ašinis ir radialinis oro sukūriavimas. Tokic dyzeliai dirba minksčiau, o maksimalūs ciklo slėgiai sumažėja, nes indukcijos periodo metu paruošiamas mažesnis degiojo mišinio kiekis, kadangi degalai įpurškiami purkštukais su mažiau skylučių ir mažesnis degalų fakelų skaičius sąveikauja su judančiu oru. Be to, dalis įpurškiamų degalų patenka ant degimo kameros sienelių. Tokiose degimo kamerose grynai tūrinis degiojo mišinio ruošimas pakeičiamas mišriu -tūriniu-plėveliniu. degalų kiekis, patenkantis ant sicnelių, priklauso nuo dcgimo kameros formos ir variklio darbo rėžimo.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 612 žodžiai iš 1213 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.