Europos sąjungos institucijos
5 (100%) 1 vote

Europos sąjungos institucijos

ES Institucijos

Svarbiausios Europos sajungos institucijos yra: Europos Parlamentas, Europos Sajungos Taryba, Europos Komisija, Europos Bendriju Teisingumo Teismas, Europos Audito Rumai ir Europos Ombudsmenas .

Viena svarbiausiu instituciju yra Europos Parlamentas, kuria siuo metu sudaro 732 nariai, is kuriu 13 yra Lietuvos atstovai. Šiandien Europos Parlamento nariai mokosi gyventi ir dirbti drauge, pažinti vieni kitus, sugretinti savo kultūras ir suprasti jų skirtumus. 457 milijonų Europos Sąjungos piliečių atstovai pluša, kurdami mūsų bendrus Europos namus. Parlamentas kartu su 25 vyriausybėms atstovaujančia Ministrų Taryba nuolat rengia teisės aktus, turinčius tiesioginę įtaką kasdieniam mūsų gyvenimui, įvairiose Europos Sąjungos kompetencijos srityse: aplinkos ir vartotojų apsauga, darbo sąlygų gerinimas, vaikų teisių apsauga, ypač su internetu susijusiose srityse, lyčių lygybės skatinimas, galimybių susipažinti su naujomis technologijomis vystymas. Parlamentas taip pat dalyvauja svarbiose diskusijose dėl Europos ateities. Peržiūrint sutartis Europos Parlamento galios Europos Sąjungos institucijose nuolatos stiprėjo.

Šiandien Europos Parlamentas yra vienas iš įstatymų leidėjų, turi teisę tvirtinti biudžetą ir atlieka visų Europos Sąjungos institucijų demokratinę priežiūrą.

Šiais neramiais laikais Europos Sąjunga kaip niekad reikalinga.

Europos Taryba yra pagrindinis Europos Sąjungos politinių sprendimų priėmimo centras. Tarybos vaidmuo – sprendimų priėmimas ir koordinavimas. Europos Sąjungos Tarybai paeiliui pirmininkauja kiekviena valstybė narė.

Europos Komisija dalyvauja ES Tarybos ir jos paruošiamųjų administravimo institucijų susitikimuose, bei politiniuose dialoguose su trečiosiomis valstybėmis. Europos Komisijai priskiriamos keturios pagrindinės funkcijos:

1.siūlyti teisės aktų projektus Parlamentui ir Tarybai,

2.administruoti ir įgyvendinti Bendrijos politiką,

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 259 žodžiai iš 508 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.