Fiziniai pratimai ir žaidimai vaikų gyvenime
5 (100%) 1 vote

Fiziniai pratimai ir žaidimai vaikų gyvenime

Kiekvieni tėvai nori, kad jų vaikas augtų sveikas, stiprus ir gražus. O nuo senovės žinoma, kad visa tai galima įgyti sportuojant. Taigi savo atžalas nuo vaikystės reikia mokyti mylėti sportą. Žinoma, mažiesiems nereikia į rankas duoti hantelius ir liepti juos kilnoti. Taip pakenktumėte ne tik jų fizinei sveikatai, bet galite pažeisti ir psichologiją. Pati geriausia išeitis – žaidimai. Taip vaikai mokosi bendrauti tuo pačiu tvirtindami savo kūną. Vaiko ugdymui labai svarbios yra tam skirtos ugdymo įstaigos: darželiai ir mokyklos. Dar būdamas mažas, vaikas atvedamas į darželį, kur prasideda jo ugdymas.

Ar vaikų fizinis lavinimas bus patrauklus , daug lemia žaidimų įvairovė,jų pasirinkimo principai ir mokytojo kūrybingumas. Žaidimai-geros nuotaikos,sveikatos šaltinis. Jie padeda lengvai atlikti įvairius pratimus, sukelia teigiamas emocijas, sudaro geras galimybes patrauklia forma lavinti vaikų turimus judėjimo įgūdžius, kūrybingai taikyti juos įvairiuose žaidimo situacijose.Vien standartinis pratimų karojimas be žaidimų, lenktyniavimo, vaikiškos išmonės, žvalios nuotaikos niekuomet neskatins poreikio fizinei veiklai.

Žaidimai ugdo vaiko iniciatyvą, savarankiškumą, padeda geriau suvokti jį supantį pasaulį, įgyti naujų žinių apie darbinius įgūdžius. Žaisdami vaikai išmoksta sutartinai veikti didelėje žaidėjų grupėje, paklusti žaidimo taisyklėms, tiksliai atlikti pareigas. Jie įpranta veikti greitai ir tiksliai, gerai matyti ir stebėti, kas darosi aplink, sekti įvairius vadovo signalus. Žaisdami jie įgyja praktinių, kasdieninėje veikloje reikalingų įgūdžių patirties. Žaidimai kiekvienam vaikui suteikia didelį džiaugsmą.

Aktyvi ir geranoriška veikla žaidimo metu efektyviai aktyvina funkcinę organų veiklą, stimuliuoja organizmo augimą. Taip stiprinama sveikata, gerinamas protinis darbingumas.

Žaidimas – tai turtingas ir įvairus vaikų poilsis po intensyvesnės protinės veiklos laisvalaikio metu. Žaidimų įvairovė sudaro visas galimybes pasirinkti juos kiekvienam pagal fizinį pajėgumą, turimą patirtį ir žaidimo sąlygas.

Aktyvi veikla, geranoriškos žaidėjų pastangos, siekiant žaidimo tikslų, daro žaidimą tikslinga auklėjimo priemone. Mokytojas gali kryptingai veikti žaidėjus, ugdyti teigiamus asmenybės bruožus: drausmingumą, iniciatyvumą, pagalbą draugui, tikslo siekimą ir kt. Žaidimai padeda pažinti vaikų charakterį, išryškinti jų gabumus. Vaikai kolektyve mokosi draugiškai gyventi. Dažnai tenka nusileisti vienas kitam, tvardytis nesėkmės ar pergalės atveju, priimti optimaliausią sprendimą, kai savarankiškai siekiamas žaidimo tikslas. Vadinasi, jie gali kontroliuoti savo veiksmus, kryptingai ugdyti valią. Išmoksta atidumo, pastabumo, o įdomi veikla net ir pralaimėjusiems žaidėjams sukelia teigiamų emocijų, pasitenkinimą. Sunkumų nugalėjimas, laikantis žaidimo taisyklų, verčia žaidėjus sutelkti pastangas, veikti tiksliai. Net ir didžiausias išdykėlis paklūsta žaidimo taisyklėms ir jaudinasi, suklydęs ar nepasiekęs pergalės.

Žaidimai su muzika, šokiu, daina ugdo ritmo pojūtį, muzikinę klausą, judesių kultūrą. Jie suteikia dideles galimybes išryškinti ne tik savo fizinius sugebėjimus, bet ir tobulinti ankstesnius mokėjimus, veiklos nuovoką.

Žaidimai – pagrindinė vaikų sveikatos stiprinimo ir fizinio ugdymo priemonė

Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams būdingas polinkis kurti, mėgdžioti, interpretuoti žinomus veiksmus. Jie labiausiai nori žaidimų, kuriuose daugiausia nesudėtingų, natūralių judesių (bėgimas, šuoliai, metimai ir pan.), kadangi šio amžiaus vaikams būdingas biologinis poreikis aktyviai judėti, veikti. Žaisdami vaikai siekia pademonstruoti savo vikrumą, jėgą bei kitus fizinius gebėjimus. Tačiau dėl fizinio pajėgumo ir žaidimų patirties dar ne visuomet tiksliai gali atlikti visų žaidimo (ypač sudėtingesnio) veiksmų. Lėtesni, fiziškai menkiau pasirengę vaikai kai kuriuos žaidimo veiksmus dažnai atlieka klaidingai, vangiai. Patirtis, vikrumas atsiranda pamažu. Todėl pirmieji vaikų žaidimai turi būti paprastesni, taisyklės nesudėtingos, o dėl klaidų nederėtų šalinti žaidėjų iš žaidimo. Geriau tiktų skaičiuoti baudos taškus, bet leisti toliau žaisti visiems žaidėjams.

Pradinių klasių mergaitės ir berniukai dažniausiai žaidžia bendrai, jiems keliami vienodi reikalavimai. Paprastai berniukai žaidžia aktyviau, geriau atlieka didesnių fizinių pastangų reikalaujančias užduotis. Mergaitės noriau žaidžia vien mergaičių kolektyve. Bet kokio žaidimo metu reikia pratinti žaidėjus, kad pagarbiai ir draugiškai elgtųsi su bet kuriuo žaidėju.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 680 žodžiai iš 2207 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.