Geltonos muzikinė karjera
5 (100%) 1 vote

Geltonos muzikinė karjera

BIOGRAFIJA

2002-ieji:

Po Dijos pasirodymo jaunųjų talentų LTV laidoje “Būk artistas”, ja susidomėjo prodiuserinės kompanijos “Cactus” atstovai.

Perklausai į studiją atvykusi mergina susipažino su Tadu, kuris taip pat dalyvavo atlikėjų atrankoje.

Įrašius kelias bendras bandomąsias dainas, viena iš jų tapo pirmuoju kiek vėliau susikūrusios grupės “Geltona” hitu “Tavo akyse”.

Radijo stočių eteryje šis kūrinys nuskambėjo tuo pačiu metu – kovo 31-ąją, 12.07 val.

Su viena daina greitai išpopuliarėjusios grupės “Geltona” nariai nepanoro savo veidus gerbėjams parodyti iš karto. Dija ir Tadas nusprendė pasirodyti scenoje atvirais veidais tik tada, kai bus visiškai pasirengę bei įrašys bent dalį dainų, pateksiančių į debiutinį albumą.

Liepą grupė “Geltona” išleido antrąjį singlą “Tu netikėjai manim”, tačiau iki vasaros pabaigos niekas taip ir neturėjo galimybės išvysti, kas gi slepiasi po grupės narių veidus dengusiu šydu.

Rugsėjo 1 d., kai “Geltona” koncertavo TV realybės šou “Akvariumas”, paslapties skraistė buvo atskleista. Šis įvykis sulaukė tokio didelio publikos susidomėjimo, jog realybės šou rengėjai “Geltonos” narę Diją iš karto pakvietė tapti “Akvariume” išskirtine viešnia.

Po mėnesio trečiasis grupės pristatytas singlas “Galima” tapo garsiausiu “Geltonos” hitu.

Lapkričio 7 d. pasirodęs debiutinis grupės albumas “Prisiminimai” sulaukė neregėtos sėkmės: vos per kelis mėnesius jis tapo “auksiniu” ir “platininiu” (parduoda per 21 tūkst. kopijų).

Dija ir Tadas, naujosios lietuviškos popmuzikos žvaigždės, buvo pelnytai įvertintos ir prestižiniuose muzikiniuose apdovanojimuose. Grupė “Geltona” pripažinta geriausia metų debiutante ir “Radiocentro”, ir “Bravo” apdovanojimuose.

2003-ieji:

Pavasarį, po pirmojo grupės koncertinio turo per Lietuvą ir koncertinės kelionės į JAV, prabilta apie pribrendusias permainas.

Balandyje oficialiai pranešta, kad iš grupės pasitraukia Tadas, nusprendęs visą savo dėmesį skirti studijomis.

Dija pareiškė tęsianti muzikinę veiklą viena, tačiau iki vasaros pradžios duetas scenoje dar pasirodydavo kartu.

Tadas talkino Dijai ir tuo pat metu vykusiame ir didžiulį ažiotažą sukėlusiame LNK projekte “Nacionalinė muzikos lyga” (NML).

Grupė, sėkmingai pasirodžiusi muzikinėse varžybose su ŽAS ir “Dinamika”, finale nusileido tik Jungėnų kaimo kapelai.

Gegužyje realybės šou “Pasinerk į televiziją” metu Dija, pristačiusi naują dainą “Meilei”, dar kartą pranešė, jog “Geltona” iš grupės virto soliniu projektu. Dainininkė taip pat pabrėžė, jog atsisako savo ankstesnio sceninio pseudonimo “Dija” ir nuo šiol vadinsis tiesiog Geltona.

Rugpjūčio 24 d. per TV3 naujo sezono atidarymo šventę nuskambėjo naujas Geltonos kūrinys “Apkabink mane”. O rudenį, atsisakiusi siūlymų filmuotis keliuose trumpametražiniuose filmuose, Geltona paskelbė išbandysianti savo jėgas nacionalinėje Eurovizijos konkurso atrankoje su naujos dainos “Bučiuok bučiuok” angliška versija (“I do I do”).

Gruodžio 4-ąją dienos šviesą išvydo antrasis Geltonos albumas “Bundanti saulė”. Rytietiškais motyvais persmelkto albumo, kuriam neteko užsigulėti muzikos prekių parduotuvių lentynose, išleidimą lydėjo ir trimačio vaizdo klipo dainai “Bučiuok bučiuok” sukūrimas, ir nauja fotosesija.

Per trumpą laikotarpį albumas “Bundanti saulė” tapo ir “auksiniu”, ir “platininiu”.

Už sėkmingą veiklą 2003 metais Geltona pripažinta geriausia metų atlikėja per muzikinius apdovanojimus “Radiocentras 2003”.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 538 žodžiai iš 1048 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.