Gydomosios ir atpalaiduojamosios terapijos
5 (100%) 1 vote

Gydomosios ir atpalaiduojamosios terapijos

Gydomosios terapijos

Gydomasis purvas

Gydomasis purvas – natūralus gamtinis gydomasis veiksnys. Gydymui naudojamas durpinis purvas. Durpės yra ilgai trunkančio augalinių organizmų irimo (beveik nepatenkant deguoniui) produktas. Gydomųjų durpių veikimo mechanizmų paaiškinimui yra įvairių hipotezių. Šiuo metu manoma, kad purvo procedūros, veikdamos per odos mechaninius, šiluminius, cheminius, skausminius ir kitus receptorius, sukelia sudėtingas refleksines reakcijas. Pirmiausia pradeda veikti trofiniai (audinių mitybos) refleksai. Odoje atsipalaiduoja biologiškai aktyvios medžiagos, per kurias pradeda reaguoti visos organizmo sistemos.Yra skiriamos trys gydomojo purvo procedūros fazės. Pirmoji – refleksinė-išorinė fazė, kurios metu purvo energija paveikia odos receptorius, per kuriuos yra paveikiama centrinė nervų sistema. Kaip atsakas prasideda antroji fazė – neurocheminė. Kaip jau anksčiau minėta, atsipalaiduoja biologiškai aktyvios medžiagos, kurios, cirkuliuodamos kraujyje, veikia stimuliuojančiai nervų sistemą. Trečioji fazė – atoveiksmio, trunka ilgiausiai (nuo 2 iki 24 valandų ir ilgiau).Dėl purvo aplikacijų sukeltų organizme poslinkių, pasireiškia įvairių funkcijų susinormalizavimas, gerėja audinių ir organų kraujotaka, mityba, didėja deguonies įsisavinimas, aktyvėja vidaus sekrecijos liaukų veikla, ypač jeigu ji buvo nepakankama, gerėja įvairių uždegiminio proceso produktų pašalinimas. Dėl šių priežasčių pasireiškia skausmą mažinantis, priešuždegiminis, desensibilizuojantis efektai. Aktyvuojasi organizmo apsauginis ir prisitaikymo mechanizmai.

Gydomojo purvo parodymai:

1. Atramos-judėjimo organų susirgimai (stuburo, kaulų, sąnarių, raumenų, raiščių ir kt.)

2. Nervų sistemos susirgimai

3. Virškinimo sistemos ligos

4. Periferinių kraujagyslių susirgimai

5. Traumų, nudegimų, nušalimų liekamieji reiškiniai

6. Ausų-nosies-gerklės ligos

Gydomojo purvo priešparodymai:

1. Ūmi, o daugeliu atvejų ir poūmė susirgimo stadija

2. Įvairios kilmės kūno temperatūros pakilimas

3. Aktyvi tuberkuliozė

4. Širdies nepakankamumas

5. Piktybiniai navikai

6. Pakartotiniai kraujavimai iš vidaus organų

7. Nėštumas

Gydomąjį purvą skiria ir dozuoja gydantis gydytojas, atsižvelgdamas:

1. Vaistažolių vonios – sudėtinga organinių ir neorganinių medžiagų kompleksu, kurį sudaro lakiosios fitoorganinės medžiagos, fitoncidai ir kiti junginiai, normalizuojančiai veikia įvairias organizmo fiziologines funkcijas bei organizmo neurovegetacinį reaktyvumą, stiprina ląstelinį ir humoralinį imunitetą.

2. Vonios ir perlinės vonios su aromatizutomis mineralinėmis bei Negyvosios jūros druskomis – gerina odos elastingumą, kraujotaką ir regeneruoja, stiprina organizmo atsparumą stresams, ramina, gerina miegą, mažina nuovargį, veikia priešuždegiminiai ir nuskausminančiai, o perlinės vonios oro purkštuvėliai sustiprina aromatizuotų mineralinės bei Negyvosios jūros druskų veikimą į organizmą.

3. Terpentino vonia ir perlinė terpentino vonia pasižymi priešuždegiminiu, nuskausminančiu, atpalaiduojančiu, gerinančiu vietinę kraujotaką ir regeneraciją veikimu.

4. Povandeninis dušas – masažas – gydomoji ir profilaktinė hidrokineziterapijos procedūra, kurios metu pacientas yra masažuojamas po vandeniu vandens čiurkšle iš specialaus aparato. Procedūros metu žmogaus organizmą veikia temperatūrinis ir mechaninis veiksniai. Jie sumažina skausmą, atpalaiduoja raumenis, pagerina kraujotaką ir limfos apytaką audiniuose. Visa tai gerina medžiagų apykaitų, oksidacinius – redukcinius ir gijimo procesus bei mažina uždegimą.

5. Hidromasažas (taškinis) – gydomoji ir profilaktinė hidrokineziterapijos procedūra, kurios metu objektas yra automatiškai masažuojamas po vandeniu daugelyje kūno taškų. Šios procedūros metu organizmą kartu veikia visi, vienas kitą sustiprindami šiltos vandens vonios ir masažo gydomieji kompleksai. Procedūra sumažina skausmą ir atpalaiduoja raumenis, pagerina kraujo pasiskirstymą audiniuose ir limfos apytaką.

6. Mažo galingumo terapinių lazerių taikymas reabilitacijoje. Magneto lazeris, lazerinis baromasažas, transkuaninis kraujo švitinimas, lazerio punktūra, refleksoterapija (akupunktūra ir kt. fizioterapijos priemonės).

7. Masažas- mėgstamiausia gydymo priemonė. įvairių kūno dalių; masažas gerina kraujotaką, mažina kraujospūdį, veninę kraujotaką, atpalaiduoja raumenyną, todėl taikomas įvairių ligų gydymui.

8. Kineziterapija – viena iš kompleksinių gydymo dalių – taikoma įvairių susirgimų atvejais. Pagal žmogaus fizinę būklę taikoma pasyvi ir intensyvi kineziterapija, masažo, manualinės kineziterapijos elementai, derinama kvėpavimo su fiziniais judesiais mechanoterapija, žmonėms su negalia taikoma ergoterapija- prisitaikymas prie socialinės aplinkos.

Įvairūs šių procedūrų deriniai įgalina išspręsti visas sveikatos problemasį kliento sveikatos būklę.

Negyvosios jūros vandens ir purvo terapija

Mūsų odai yra labai svarbu gauti pakankamai mineralinių medžiagų. Jos atsakas į mineralų trūkumą – pernelyg ankstyvas odos senėjimas ir raukšlės. Negyvoji jūra – vienintelis vandens telkinys pasaulyje, kuriame mineralų kiekis yra pakankamas, kad
turėtų realų poveikį žmogaus organizmui. Didelio magnio, kalio, kalcio, bromo ir jodo koncenrtacija atpalaiduoja raumenis ir ramina nervų sistemą, stiprina odos ląstelių medžiagų apykaita. Druskingas vanduo puikiai padeda sergantiems psoriaze, neurodermitu, egzemu, turintiems odos išbėrimų, kamuojamiems reumato ir artrito, patyrusiems sunkių traumų, kenčiantiems nuo chroniško bronchito, sinusito, bronchinės astmos. Negyvosios jūros vanduo turi uždegimus malšinančio ir antiseptinių savybių, saugo nuo peršalimo ir infekcijų,mažina skausmus.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 771 žodžiai iš 2375 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.