Individualios įmonės roduva steigimas
5 (100%) 1 vote

Individualios įmonės roduva steigimas

TURINYS

1. SANTRAUKA 3

2. Įmonės charakteristika 4

3. Įmonės valdymas ir personalas 5

4. Rinka. Marketingas. Konkurentai 7

4.1. Parduotuvės „Roduva” rinka 7

4.2. Konkurentai 7

5. Prekė 9

5.1. Prekių asortimentas 9

5.2. Bendradarbiavimas su tiekėjais 10

6. Kaina 11

7. Finansinis planas 12

7.1. Pradinis įmonės kapitalas 12

7.2. Sąnaudų prognozė 12

7.3. Pelno prognozė 13

7.4. Darbo užmokesčio žiniaraštis 14

8. Apskaita 15

9. Reklama 16

LITERATŪRA 17

1 PRIEDAS 18

2 PRIEDAS 19

3 PRIEDAS 20

4 PRIEDAS 21

5 PRIEDAS 22

6 PRIEDAS 23

7 PRIEDAS 24

1. SANTRAUKA

Individualioje įmonėje bus prekiaujama įvairiomis maisto ir nemaisto prekėmis. Čia bus platus prekių pasirinkimas didmeninėmis kainomis. Parduotuvė prekiaus kasdieninę paklausą turinčiomis prekėmis. Ji bus įkurta Aukštaičių g-vėje 85. Šią vietą pasirinkau todėl , kad tai plačiai apgyvendinta teritorija, kurioje nėra daug parduotuvių. Todėl manau, kad prekyba turėtų sektis neblogai. Parduotuvėje lankytųsi aplinkinių namų gyventojai, bei žmonės atvažiuojantys iš rajono. Pasirinktos veiklos pobūdis turėtų būti sėkmingas, kadangi:

P Įmonei pasirinkta gera vieta;

P Produktų prieinamos kainos;

P Platus prekių asortimentas.

P Greitas ir malonus pardavėjų aptarnavimas, bus suteikta galimybė kiekvienam pirkėjui pareikšti savo pastangas, bei pageidavimus.

P Parduotuvė bus įrengta naujai, šiuolaikiškai, moderniai. Taikysiu linijinį išplanavimo būdą – tai įrengimai tarai, lentynas išdėliosiu išilgai sienų.

P Taikysiu savitarnos principą. Pirkėjams bus patogu ir malonu, nes jie galės nekliudomi vaikščioti po prekybos salę ir pasirinkti prekes tas kurios bus reikalingos.

Mano individuali įmonė stengsis daugiau lėšų skirti reklamai, nes taip galima pritraukti kuo daugiau pirkėjų, sužinoti jų poreikius ir pasiekti, kad pirkėjai taptų šios įmonės nuolatiniais klientais.

Užsiimti verslu paskatino: noras susikurti darbo vietą sau bei kitiems šeimos nariams, noras užsidirbti pinigų, noras dirbti tokį darbą, kuriame reikalinga moteriška nuojauta. Manau, mano sukurta įmonę „Roduva“ lydės sėkmė.

2. Įmonės charakteristika

Mano veiklos pobūdis – mažmeninė prekyba maisto produktais ir kasdieninės paklausos ne maisto prekėmis (mišri).

Įmonės savininkė Kristina Šulskytė savo verslą pradės 2004 metų balandžio 15 d., įregistuodama individualią įmonę. Svarbiausias įmonės tikslas yra aprūpinti miesto ir artimųjų rajonų gyventojus aukštos kokybės, plataus asortimento maisto ir nemaisto prekėmis. Taip pat svarbu gauti kuo didesnį pelną, kurį užtikrins parduotuvės vieta, bei platus prekių asortimentas. Savo įmonę kursiu Panevėžio mieste, Aukštaičių gatvėje Nr. 85.

Kadangi aš nuomosiu patalpas, kuriose jau buvo įsikūrusi parduotuvė, taigi nebereikės vargti dėl kanalizacįos, vandentiekio bei ventiliacijos įrengimo. Beliks tik pasirūpinti tinkamu apšvietimu ir interjero atnaujmimu. Dėl pastarųjų darbų kreipsiuosi pagalbos į specialistus. Žinoma, bus nemažos išlaidos, tačiau manau, kad tai gera investicija į sėkmingą būsimos įmonės veiklą. Būtinai bus įvesta signalizacija.Visi steigimo darbai bus vedami nuoseklia tvarka .Įmonės vardas bus įregistruotas ir turės anspaudą .

Įmonės nuomos 100 m2 ploto patalpas. Iš jų skirsime 60 m2 prekybos salei, o 40 m2 ploto bus skirta pagalbinėms patalpoms. Tai patalpos skirtos prekių priėmimui, laikymui, paruošimui parduoti prekes. Taip pat priklauso patalpos tarai laikyti , tarnybines ir buitinės, techninės patalpos.

Prekybos salė bus technologiškai susiusi su patalpomis skirtomis prekėms laikyti ir paruošti pardavimui. Bus dvi prekybos salės. Pirmoje bus prekiaujama ne maisto prekėmis.Čia prekyba vyks savitarnos metodu ir pirkėjus aptarnaus viena pardavėja. Antroje prekybos salėje bus prekiaujama maisto produktais, savitarnos metodu. Čia taip pat pirkejus aptarnaus viena pardavėja. Prie visų prekių bus klijuojamos kainų etikėtės, kuriose valstybine kalba bus nurodomas prekių pavadinimas, kaina, gamintojas, parduotuvės pavadinimas ir adresas.

Parduotuvė bus įkurta netoli nuo gatvės, todel ją bus lengva pastebėti, be to, arti jos yra autobusų sotelė. Tai gana patogu klientams, kurie atvažiuos čia apsipirkti. Manau, tai gera vieta, kadangi bus pravažiuojančių klientų ir daug iš aplinkinių namų. Vienintelis minusas tas, kad nėra automobilių stovėjimo aikštelės. Tačiau artimiausioje ateityje ją planuoju įkurti.

Parduotuvėje bus geras liuminesencinių lempų apšvietimas, su gera ventiliacią , šildymo sistema, bus švaru ir jauku .

Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, mano parduotuvė bus individuali įmonė. Už įmonės veiklą, bei įsipareigojimus atsakysiu visu parduotuvės ir savo asmeniniu turtu.

Parduotuvės kapitalą sudarys mano ir draugo lėšos. Visas sutartis ir sandėrius sudarinėsiu aš pati. Pradinį įmonės kapitalą sudarys 53 000 Lt.

3. Įmonės valdymas ir personalas

Individualios įmonės „Roduva” savininkė Kristina Šulskytė, Antano, gimusi 1980 metų lapkričio 06 dieną, gyvenanti Panevėžio mieste Aukštaičių 2-88.

Parduotuvė ,,Roduva” bus vidutinio dydžio, todėl savininkė nepajėgs dirbti viena: atsivežti prekių, jas fasuoti, aptarnauti pirkėjus. Vesti
įmonės buchaltermę apskaitą, palaikyti švarą. Todėl bus saindomos keturios pardavėjos ir valytoja.

Pardavėja: Rūta Eringytė, gimusi 1981 m. baigusi Panevėžio J.Miltinio vid.m-klą ir KTU PI.

Pardavėja: Eglė Gritėnaite gimusi 1978 m. baigusi Panevėžio prekybos mokyklą.

Pardavėja: Anastasija Lapašinova, gimusi 1983 m. baigusi 2-ąją vid. m – klą ir Vilniaus aukštesniąją prekybos mokyklą.

Pardavėja: Gabrielė Petrauskaitė gimusi 1979 m. baigusi pardavėjų kursus.

Valytoja: Ona-Zita Gibienė, gimusi 1964 m.

Priimant į darbą darbuotojus, su jais aptarsiu ir supažindinsiu su jų darbu, papasakosiu apie darbo sąlygas, darbo užmokestį. Su darbuotojais sudarysiu darbo sutartis, kuriose bus nurodytos visos reikiamos funkcijos, kurias turi atlikti darbuotojas, supažindinsiu su pagrindinėmis saugaus darbo taisyklėmis ir instrukcijomis parduotuvėje, ir viską patvirtinsiu darbuotojų parašais. Stengsiuosi personalui sudaryti kuo palankesnias darbo sąlygas.

Aš, įmonės savininkė, rūpinsiuosi prekių teikimu, tvarkysiu įmonės visus dokumentus, darbuotojų priėmimą į darbą.Užsakiusi prekes, atsiskaitysiu už jas pervedimu. Užsakinėsiu prekes tada, kai įmonėje bus laisvo kapitalo, ir galėsiu papildyti asortimentą, o taip pat užsakyti tų prekių, kurios yra perkamiausios.

Priimant darbuotojus į darbą, taip pat bus atsižvelgiama į išsilavinimą pagal pareigas, žinias apie jų darbą, sugebėjimus, mandagumą. Stengsiuosi, kad mūsų kolektyvas sutartų tarpusavyje nebūtų konfliktų, visi vieningai ir sąžiningai atliktų savo darbą, palaikytų švarą ir tvarką, laiku papildytų prekių stygių, nes nuo to priklauso įmonės sekmė. Pardavėjos turi garantuoti kultūringą pirkėjų aptarnavimą, parduoti geros kokybės prekes, teisingai atsiskaityti su pirkėjais. Taip pat pardavėjos turi išdėlioti pardavimui paruoštas prekes, užsakyti naujas ir visą laiką papildyti lentynas. Be to, turi priimti atvežtas prekes, palaikyti švarą ir tvarką, priimti ir perduoti pamainą . Pamainos pasikeis sekmadieniais. Padavėjos dirbs kas antrą savaite po dvi. Parduotuvėje „RODUVA” pardavėjos dirbs visą darbo laiką, o valytoja – puse darbo dienos. Ji ateis nuo 8.00 ir išeis 17.00. Po vieną pardavėją iš kiekvienos pamainos atliks ir pamainos vedėjos pareigas. Joms bus mokamas 50 Lt priedas. Pardavėjos turės žinoti apie parduotuvėje esančias prekes, kad galėtų pirkėjui papasakoti apie jas, suteikti visapusišką konsultaciją.

Darbuotojų atlyginimas bus ne mažesnis kaip minimalus darbo užmokestis(450 Lt), bet esant gerai apyvartai, darbuotojai bus skatinami, kas priklausys nuo įmonės pelno. Atlyginimai bus išmokami ne vėliau kaip iki sekančio mėnesio 10 dienos. Kiekvienam darbuotojui pagal įstatymus priklausys 28 kalendorinės dienos atostogų per metus, tačiau ne anksčiau nei po pusės metų nuo darbo šioje įmonėje pradžios. Priimdama darbuotojus į darbą, su jais sudarysiu darbo sutartis, bei materialmės atsakomybės sutartis (išskyrus valytoją).

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 1214 žodžiai iš 3826 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.