Institucijos veiklos analizė
5 (100%) 1 vote

Institucijos veiklos analizė

INSTITUCIJOS VEIKLOS ANALIZĖ

Šių dienų visuomenė…kokia ji? Dažniausiai matoma tik gražiąja puse. Nenorima matyti nei skausmo nei vargo nei tuo labiau – negalios sukaustyto žmogaus. Bet tai juk niekur nedingsta ir yra visai šalia mūsų. Ilgą laiką visuomenės žmonės sugebėdavo meistriškai nepastebėti neįgaliųjų, skurstančių ar ligotų. Tačiau jau gerą dešimtmetį ar net daugiau imta kurti organizacijas, kurios leidžia žmonėms turintiems sveikatos sutrikimų ar kitų problemų, pilnavertiškai integruotis į šių dienų visuomenę. Daug didesnės galimybės suteiktos teims žmonėms, kurių anksčiau nelabai buvo įmanoma pamatyti viešumoje. Norėdama geriau suvokti tokių organizacijų svarbą nusprendžiau pasidomėti konkrečios įstaigos veikla

Aplankiau Pagėgių savivaldybės Socialinių paslaugų centrą. Iš Tauragės į Pagėgius nusprendžiau važiuoti, todėl, kad ten nepažystamas miestelis ir norėjosi patirti jausmą, kuomet reikia svetimoj vietoj surasti kokią įstaigą. Savame mieste žinomos visos vietos, todėl to ieškojimo jausmo nesijaustų. Galiu tvirtai teigti, jog nemažame miestelyje ganėtinai greitai radau ieškomą įstaigą. Užteko poros moteriškių paklausti kur yra socialinių paslaugų centras ir buvau teisingai nukreipta. Neteko ilgai blaškytis, nes įstaiga įsikūrusi prie pagrindinės miestelio Vilniaus gatvės, vos įvažiavus į jį. O ir pats pastatas išsiskyrė iš kitų savo ryškumu. Atvykau iš anksto nepranešusi. Nors nemėgstu eiti pas žmogų prieš tai neatsiklaususi, bet šį kartą padariau priešingai, nes nenorėjau kažkokio nusiteikimo ar pasiruošimo susitikimui. Norėjau pamatyti natūralią reakciją po to kai paprašysiu pasikalbėti. Pastate buvau pietų pertraukos metu, todėl galėjau ramiai apžiūrėti įstaigos vidų kol darbuotojai pietavo. Sužinojau, kad tame pačiame pastate be mano jau minėto Socialinių paslaugų centro dar yra įsikūrusios: seniūnija, mokesčių inspekcija, Tauragės Sodra bei kadastras. Mano pastebėjimas toks, kad laukiamojo aplinka kukli, tačiau jauki, yra keletas stendų su informacija, taip pat yra kur atsisėsti atėjusiam žmogui (įdomu tai, kad mano atvykimo diena buvo pirmadienis, o laukiančiųjų nei vieno nebuvo). Ant kiekvienų durų kabėjo lentelės su organizacijos pavadinimu bei joje dirbančių darbuotojų kontaktine informacija. Žmogus galėjo būti tikras, kad pateks būtent į tą įstaigą, į kurią jam reikėjo. Taip berinkdama supančios aplinkos informacija sulaukiau ir darbuotojų iš Socialinių paslaugų centro.(Vienas pastebėjimas, kuris man labai patiko ir užsifiksavo, kad darbuotojos į darbą iš po pietų pertraukos grįžo pačiu laiku ir nei minutės nevėlavo, o vėlavimas, kaip žinia, paplitusi savybė tarp lietuvių.) Man prisistačius buvau maloniai pakviesta užeiti į vidų. Pasakiau, kad domiuosi socialinio darbo profesija, kad būtent tai studijuoju universitete ir kad norėčiau kiek įmanoma daugiau sužinoti apie jų darbą, darbovietę bei apie tai kokiems žmonėms teikiama jų pagalba. Buvau tikrai šiltai priimta. Kabineto aplinka tokia jauki, jog vienu metu tikrai pasijaučiau ne įstaigoje, o lyg namuose su geromis draugėmis, nes kolektyvas labai linksmas ir draugiškas. Tuo metu kai lankiausi dirbo trys darbuotojos. Jos man labai išsamiai ir suprantamai atsakinėjo į mane dominančius klausimus. Sužinojau, kad įstaiga, kaip savarankiška organizacija, veiklą pradėjo 2003 metais, o iki tol buvo susieta su paramos skyriumi. Socialinių paslaugų centrui veikloje padeda:

• Vaikų teisių apsauga

• Medicinos įstaigos

• Mokyklos

• Apylinkės seniūnijos

• Policija

• Paramos skyrius

• Švėkšnos psichiatrinės ligoninės 8 skyrius (priklausomybė nuo alkoholio).

Organizacijoje šiuo metu dirba direktorė (su kuria taip pat turėjau galimybę pabendrauti ir galiu teigti, jog man ji pasirodė esanti paprastas, nuoširdus žmogus), vyr. Socialinė darbuotoja (turbūt iš visų buvusių kabinete darbuotojų ji mane priėmė šilčiausiai), socialinė darbuotoja, 4 socialinio darbuotojo padėjėjos, vairuotojas, socialinio darbuotojo padėjėja Krizių namuose. Gali atrodyti, kad šioje įstaigoje dirba nedaug žmonių, tačiau su jų noru dirbti ir užsidegimu padėti kitam, atliekami net ir sunkiausi darbai. Į šiuos žmones gali kreiptis tiek jaunas tiek senas, tiek sveikas tiek ligotas žmogus. Kaip viena darbuotoja pasakė „renkasi gyvenimo nuskriausti, visokio kalibro žmonės ir visiem pasiruošusios padėti“. Visiem bus randama vienokia ar kitokia pagalba, nes centras teikia tokias paslaugas:

• Asmens higienos ir priežiūros

Šiuo metu Jūs matote 58% šio straipsnio.
Matomi 711 žodžiai iš 1225 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.