Integruota programinė įranga
5 (100%) 1 vote

Integruota programinė įranga

TURINYS

PAVEIKSLAI 3

ĮVADAS 4

1. INTEGRUOTA PROGRAMINĖ ĮRANGA 5

2.INTEGRUOTŲ TAIKOMŲJŲ PROGRAMŲ PAKETŲ PALYGINIMAI 6

2.1.MICROSOFT OFFICE 6

2.2.LOTUS SMART SUITE 7

2.3.WORDPERFECT OFFICE 8

3.1.WORD 2003 10

3.2.NAUJO DOKUMENTO SUKŪRIMAS 10

3.3.PAGRINDINIAI LANGO ELEMENTAI 11

3.4.DOKUMENTO IŠSAUGOJIMAS 12

3.5.RAŠYBOS TIKRINIMAS IR KOREGAVIMAS 13

3.6.PUSLAPIO DYDŽIO IR PARAŠČIŲ NUSTATYMAS 13

4.EXEL 2003 16

4.1.LĄSTELĖS FORMATAI 18

4.2.DARBAS SU LĄSTELĖMIS IR BLOKAIS 19

4.3.FUNKCIJŲ APRAŠYMAS 20

5.ACCESS 2003 21

5.1.LENTELIŲ PROJEKTAVIMAS 24

5.2.PIRMINIS RAKTAS 25

5.3.LENTELIŲ SĄRYŠIAI 25

6.POWER POINT 2003 28

6.1.NAUJO PRISTATYMO KŪRIMAS 30

IŠVADOS 32

LITERATŪRA 33

PAVEIKSLAI

1 pav. Microsoft office 2003………………………………………………………………………………………….6

2 pav. Smart suite…………………………………………………………………………………………………………7

3 pav. Corel WordPerfect………………………………………………………………………………………………8

4 pav. Microsoft Word langas……………………………………………………………………………………….11

5 pav. Save As lentelė………………………………………………………………………………………………….12

6 pav. Find and Replace lentelė…………………………………………………………………………………….12

7 pav. Language lentelė……………………………………………………………………………………………….13

8 pav. Page Setup lentelė……………………………………………………………………………………………..14

9 pav. Lentelė antraštėms nustatyti………………………………………………………………………………..14

10 pav. Pastraipos formatavimo lentelė………………………………………………………………………….15

11 pav. Microsoft Excel langas……………………………………………………………………………………..16

12 pav. Ląstelės koordinatės…………………………………………………………………………………………17

13 pav. Ląstelės fiziniai formatai…………………………………………………………………………………..18

14 pav. Funkcijos lentelė………………………………………………………………………………………………20

15 pav. Kūrimo ir tvarkymo langas………………………………………………………………………………..21

16 pav. access lentelė…………………………………………………………………………………………………..22

17 pav. Formos (Forms)……………………………………………………………………………………………….22

18 pav. Access lentelė………………………………………………………………………………………………….23

19 pav. Lentelių projektavimas……………………………………………………………………………………..24

20 pav. Lentelių sąryšiai………………………………………………………………………………………………26

21 pav. Saryšių redagavimas…………………………………………………………………………………………26

22 pav. PowerPoint langas……………………………………………………………………………………………29

23 pav. PowerPoint lentelė…………………………………………………………………………………………..30

24 pav. PowerPoint lentelė…………………………………………………………………………………………..31

25 pav. PowerPoint lentelė…………………………………………………………………………………………..31

ĮVADAS

Integruota programinė įranga – tai taikomųjų programų paketas, kuriame yra keletas modulių, įgalinančių atlikti įvairius darbus. Įvairių dokumentų rengimas – dažniausiai kompiuteriais atliekamas darbas, kuriuo užsiima milijonai žmonių administracinėse ir mokymo įstaigose, raštinėse ir namuose. Dokumentams rengti skirtos programos, kurios, atsižvelgiant į jų sudėtingumą ir galimybes, vadinamos tekstų redaktoriais arba tekstų procesoriais, gerokai palengvina ir paspartina vartotojo darbą, padeda parengti aukštos kokybės dokumentus.

Windows terpėje dirbančių tekstų apdorojimo programų pavyzdžiu gali būti Microsoft Word, kurią rasime kiekvienoje Microsoft Office paketo versijoje. Savo galimybėmis panašios yra ir kitų firmų tekstų apdorojimo programos – Word Perfect, esantis Corel Office Professional pakete, Word Pro, esantį Lotus Smart Suite pakete.

Skaičiuoklės (elektroninės lentelės – angl. Spreadsheets) – viena plačiausiai naudojamų skaitmeninių duomenų apdorojimo priemonių. Duomenys jose organizuojami lentelių pavidalu, o su skaičiais atliekami skaičiavimai gali būti aprašyti sudėtingomis formulėmis. Pakeitus duomenis, visi su jais susiję rezultatai gali būti automatiškai perskaičiuojami. Elektroninės lentelės gali būti labai
didelės – jose gali būti šimtai stulpelių ir tūkstančiai eilučių. Skaičiavimams palengvinti yra sukurtos standartinės funkcijos, pavyzdžiui, sumai, vidurkiui skaičiuoti.

Windows terpėje dirbančių skaičiuoklių pavyzdžiu gali būti Excel (paketas Microsoft Office). Savo galimybėmis panašios ir kitų firmų skaičiuoklės – Quatro Pro (paketas Corel Office Professional), Lotus 1-2-3 (paketas Lotus Smart Suite).

Dabartiniai teksto redaktoriai atlieka daugybę naudingų funkcijų. Šiuo metu konkuruoja „Corel”, „Lotus” ir „Microsoft” kompanijos. Jos ketina tobulinti esamas funkcijas ir papildyti savo paketus naujomis. Kuo dar galima papildyti teksto redaktorius?

Kaip sakoma, tobulumui nėra ribų. Šio principo numato laikytis ir mano paminėtos kompanijos.

Šiame baigiamajame darbe nusprendžiau palyginti tris didžiausius ir populiariausius paketus. Belygindamas įsitikinau, jog Lietuvos vartotojui pats priimtiniausias yra „Microsoft office“ paketas, tai nusprendžiau šį paketą aprašyti išsamiau. „Microsoft office“ integruotos programos labai susijusios viena su kita, tiek žvelgiant iš pirmo žvilgsnio, tiek pradėjus naudotis šia programa.

1. INTEGRUOTA PROGRAMINĖ ĮRANGA

Tai taikomųjų programų paketas, kuriame yra keletas modulių, įgalinančių atlikti įvairius darbus, pvz., ruošti dokumentus, valdyti duomenų bazę, atlikti skaičiavimus elektronine lentele ir kt. Naujausių integruotų paketų privalumai:

• vieno tipo vartotojo sąsaja;

• galimybė perduoti duomenis iš vieno modulio į kitą;

• vienoda bendros paskirties užduočių vykdymo metodika (failų tvarkymas, redagavimas, siuntimas elektroniniu paštu ir kt.);

• priemonės dirbti Internete.

Apžvelgsiu plačiausiai naudojamus taikomųjų programų integruotus paketus, apimančius tekstų rengimo, elektroninių lentelių, duomenų bazių valdymo sistemų, grafinių (prezentacijos) paketų ir kt. programinę įrangą.

Šiuo metu yra trys pagrindinės pasaulinės kompanijos, dirbančios ir besivaržančios dėl šios įrangos kūrimo: Microsoft, Corel ir Lotus.

Kasmet didžioji trijulė – “Microsoft”, “Lotus”, ir “Corel” – išleidžia vis didesnius ir galingesnius raštinės paketus, “praryjančius” nuolat didėjančius kompiuterio resursus: diskų talpą ir procesoriaus galią. Kiekvienais metais šios kompanijos papildo savo produktus naujais vartotojo sąsajos elementais, kurie atrodo įspūdingai, bet dažniausiai nėra labai naudingi. Kyla klausimas, ar verta gaišti laiką ir įsisavinti naują paketą, jei senąja įranga galite atlikti visus reikalingus darbus? O jei jau apsisprendėte įsigyti naują, ar verta pradėti naudoti kitos firmos paketą?

2.INTEGRUOTŲ TAIKOMŲJŲ PROGRAMŲ PAKETŲ PALYGINIMAI

2.1.MICROSOFT OFFICE

Nesunku suprasti, kodėl daugiau nei 90 proc. verslo programų vartotojų renkasi „Microsoft Office“. Ir ne tik todėl, kad neturėtų rūpesčių keičiantis failais su kolegomis. Turbūt net ne todėl, kad dirbant nekyla jokių problemų dėl lietuviškų rašmenų ir pakete yra priemonių lietuviškai rašybai tikrinti. „Microsoft Office“ – visapusiškai solidus produktas, nuo kurio gali atbaidyti vienintelis dalykas – jo kaina.

„Microsoft Office“ įdiegimo vedlys – pats lanksčiausias. Čia galėsite pasirinkti, kuriuos paketus įdiegti, kuriuos leisti iš

1 pav. Microsoft office 2003

kompaktinio disko, o kuriuos – įdiegti tik bandant pirmą kartą pasinaudoti. Jei įdiegsite visą paketą, turėsite tekstų redaktorių „Word“, skaičiuoklę „Excel“, grafinių pristatymų programą „PowerPoint“, duomenų bazių įrankį „Access“ ir asmeninį informacijos tvarkytuvą „Outlook“.

Apskritai vartotojo sąsaja labai aiški ir išbaigta, meniu prisitaiko prie kiekvieno vartotojo, todėl po dienos kitos dažniausiai naudojamas komandas galėsite pasiekti akimirksniu ir neklaidžiodami. Naujoji užduočių paletė dažniausiai atliekamas užduotis padarė dar suprantamesnes ir greičiau pasiekiamas. O programos pagalbos sistema – aukščiausio lygio.

„PowerPoint“ – turi labai išvaizdžių pristatymo šablonų. Apskritai kiekvieno komponento šablonai yra itin aukštos kokybės, gaila, ne visuomet pritaikomi Lietuvoje.

Tiesa, dėl daugybės galimybių ir populiarumo teks šį tą paaukoti. Pavyzdžiui, pasiruoškite atlaisvinti vietos diske, nes „Office 2003“ dokumentai užima jos daugiau nei anksčiau. Tarkim, 15 puslapių „Word“ dokumentas su lentelėmis „Word 2002“ formatu užėmė 345 KB, o tas pats dokumentas, prarandant tik šiek tiek formatavimo, išsaugotas „Word 95“ formatu, teužėmė 42 KB. Tačiau yra ir kita medalio pusė: „Office 2003“ komponentai – pagrindinis virusų kūrėjų taikinys. Taigi su „Office“ jums būtina įsigyti ir patikimą antivirusinį produktą.

2.2.LOTUS SMART SUITE

Savotiška vartotojo sąsaja ir kai kurios suderinamumo problemos ne kiekvienam leis sklandžiai pereiti nuo „Microsoft Office“ prie šio paketo, tačiau kai kurių įrankių (pirmiausia – asmeninio informacijos tvarkytuvo „Lotus Organizer“) galimybės galbūt kai kam bus vertos vargo. Ir nors šis paketas nebus geriausias pasirinkimas taupiesiems, jis, ko gero, būtų tinkamiausias „Lotus Notes“ naudojančioje įmonėje (su juo paketas puikiai suderinamas).

“Lotus SmartSuite” įdiegti nepateikiamas tipinių
parinkčių šablonas, todėl vartotojai turi įdiegti visą paketą arba patys nuspręsti, ko jiems reikės.

2 pav. Smart suite

Nors įdiegimo vedlio sąsaja – kaip ir “Microsoft Office”, negalėsite parinkti, kad tam tikri komponentai būtų paleidžiami tik iš kompaktinio disko ar įdiegiami pareikalavus. Be to, nors vietos užima toli gražu ne daugiausiai, “Lotus SmartSuite” įdiegti truko, ko gero, ilgiausiai.

Įdiegę visą paketą rasite tekstų redaktorių „Word Pro“, skaičiuoklę „1-2-3“, grafinių pristatymų programą „Freelance Graphics“, duomenų bazių įrankį „Approach“, asmeninį informacijos tvarkytuvą „Lotus Organizer“ ir interneto tinklapių kūrimo programą „FastSite“. Pastaroji tarsi liudija glaudžią paketo ir kiekvieno jo komponento integraciją su Voratinkliu.

Su paketu bus įdiegta ir nuolat ekrane matoma „SmartCenter“ įrankių juosta. Nors ir patogi, dabar, kai visi taip vertina vietą ekrane, ji galbūt bus per didelė prabanga. Juolab kad įrankių juosta – ne be trūkumų, pavyzdžiui, joje esantis kalendorius niekaip nesusietas su „Organizer“.

„Word Pro“ yra galingas tekstų redaktorius, turintis beveik visus įsivaizduojamus įrankius ir nemažai neblogai parengtų šablonų. Po keletą jų rasite ir kai kuriose kitose programose, pavyzdžiui, „FastSite“ interneto tinklapiams kurti ar „Approach“ duomenų bazėms. Kažkada rinkos standartas buvusi skaičiuoklė „1-2-3“ ir dabar veikia be priekaištų, be to, puikiai integruota su internetu.

„Lotus Organizer“ – paketo pažiba, kaip asmeninis informacijos tvarkytuvas netgi kokybiškesnis nei „Microsoft Outlook“. Deja, jam trūksta elektroninio pašto komponento, kuris „Outlook“ daro pilnavertiškesnį.

Gaila, kad paketas nesužibėjo suderinamumo testuose: dažnai netinkamai atidarė „Office“ dokumentus, kartais iškraipydavo lietuviškas raides. Jei ne šie trūkumai ir didelė, palyginti su „OpenOffice“, kaina, „Lotus SmartSuite“ galėtų pretenduoti į geriausiojo titulą.

2.3.WORDPERFECT OFFICE

„WordPerfect Office 2002“ būtų dar viena puiki alternatyva „Microsoft Office“, jei pigiau kainuotų. Vargu ar kas nors pasmerks save perėjimo vargams vien tam, kad sutaupytų kelis šimtus (ar dar mažiau) litų. Juolab kad ir produktas šiek tiek prastesnis.

Šį galingą paketą įdiegti nėra taip paprasta, kaip, tarkim, „Microsoft Office“, tačiau gana suprantama kiekvienam. Įdiegdami galėsite pasirinkti vieną iš trijų variantų – tipinį (300 MB), kompaktišką (160 MB) arba savarankišką.

3 pav. Corel WordPerfect

Įdiegę paketą randame tekstų redaktorių „WordPerfect 10“, skaičiuoklę „Quattro Pro 10“, grafinių pristatymų programą „Presentations 10“, duomenų bazių įrankį „Paradox 10“ ir asmeninį informacijos tvarkytuvą „CorelCENTRAL 10“, kuris, galėtų būti labiau integruotas.

„WordPerfect“ tekstų redaktorius – centrinė šio paketo figūra, iš kitų šios kategorijos programų ypač išsiskirianti viena savybe. Įjungus „Reveal Codes“ galimybę, matyti visas naudotas formatavimo kodas – taip lengviau suprasti, kokios šrifto savybės, perkėlimai ir kita buvo naudoti. „Quattro Pro“ atliks visas reikalingas matematines funkcijas, o į „Presentations“ pristatymus dabar jau galėsite įkelti ir MP3 failus. Darbą su šiomis programomis palengvins daugybė profesionaliai parengtų šablonų.

Paketas priderintas ir internetui: dokumentus vos keliais pelės paspaudimais galėsite išsaugoti HTML (ir PDF) formatu. Neblogai paketas pasirodė ir suderinamumo testuose, kiek suklupęs tik atidarant naujausiu „Word 2003“ formatu išsaugotus failus bei „PowerPoint“ pristatymus. Naudojantis paketu nekilo jokių problemų dėl lietuviškų rašmenų.

„WordPerfect Office 2002“ su „Microsoft Office“ yra pilnavertiškiausi verslo programų paketai šioje apžvalgoje. Deja, ir brangiausi.

Buvo atlikta įvairiausių tyrimų, apklausų ir buvo nuspręsta, jog Lietuvoje yra populiariausias kompanijos „microsoft“ produktas „microsoft office“. „Microsoft office“ yra labiausiai paplitęs Lietuvoje, todėl manau labai nedaug vartotojų ryžtųsi pradėti naudotis kitos firmos produktu, nes tokiu atveju vartotojui dažnai iškiltų problemų dėl lietuviškų raidžių rašybos, dėl gramatikos tikrinimo.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1680 žodžiai iš 5533 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.