Ip telefonija
5 (100%) 1 vote

Ip telefonijaIP telefonija

Referatas

Turinys

Įvadas………………………………………………………………………………………………………..3

1.IP TELEFONIJA………………………………………………………………………………….4

1.1 IP telefonijos atsiradimo istorija ir prognozės…………………………………………..4

1.2 IP telefonijos technologiniai aspektai………………………………………………………..5

1.3 Ko reikia norint pasinaudoti IP telefonijos paslaugomis ir kaip tai veikia….6

1.3.1 Skambinimas iš kompiuterio į kitą kompiuterį……………………6

1.3.2 Skambinimas iš kompiuterio į paprastą telefoną…………………7

1.3.3 Skambinimas iš paprasto telefono į kompiuterį…………………..7

1.3.4 Skambinimas iš paprasto telefono, pasinaudojant internetu..8

1.4 IP telefonijos pliusai ir minusai………………………………………………………………..9

IŠVADOS……………………………………………………………………………………………………11

LITERATŪRA…………………………………………………………………………………………..12

.

INFORMACINĖS TECHNOLOGIJOS Savarankiškas darbas

ĮVADAS

Telefonas jau seniai yra tapęs būtinybe, be kurios negalime įsivaizduoti savo gyvenimo. Telefonu mes bendraujame, palaikome ryšį su artimais žmonėmis, klientais, bendradarbiais. Toks bendravimas mus verčia apmokėti didžiules sąskaitas už telefoną. Galime prisimint tuos laikus, kuomet pokalbio minutės nebuvo skaičiuojamos, vietiniai pokalbiai buvo nemokami, nebuvo jokių sujungimo mokesčių. Tokie laikai IP telfonijos pagalba vėl sugrįžo į mūsų namus.

Šiuo metu galima paskambinti draugui, esančiam toli užsienyje, į mobilųjį telefoną už tokią kainą, tarsi jis būtų Lietuvoje – šią galimybę suteikia skambučių internetu paslauga – IP telefonija, o jei draugas taip pat naudojasi IP telfonijos paslaugomis, tai jam galima skambinti ir nemokamai.

IP telefonija greitai taps alternatyva fiksuotajam ryšiui, nes vidiniais numeriais ji leidžia kalbėti nemokamai.

Norit naudotis IP telefonijos paslaugomis, tereikia turėti internetą. Taip pat yra galimybė prijungti paprastą telefona prie interneto ir juo kalbėtis su kuo tik norite. Tam reikalningas specialus suderintuvas.

Darbą atliko: VV1 gr. Stud. Milena Seredienė

1. IP telefonija

IP telefonija (angl. Internet Telephony, arba Voice over IP, VoIP) – balso ryšys perduodamas duomenų perdavimo tinklais naudojant interneto protokolą.

Tokiuose tinkluose informacija, nepriklausomai nuo jos pobūdžio (vaizdinė, garsinė, tekstinė) yra suskaidoma į individualius skaitmeninius paketus, kurie į savo tikslą juda visiškai nepriklausomai vienas nuo kito, o atsižvelgia į tam tikros tinklo dalies apkrovimą. Kiekvienas paketas yra “įvelkamas” į koduotą “voką” (TCP). Tokiu būdų informaciją gaunantis įrenginys iš siunčiančio įrenginio turi užklausti informaciją apie trūkstamus paketus, sutvarkyti gautus paketus reikiama tvarka ir galų gale atkoduoti juose esančius duomenis bei juos paversti atitinkama informacija.

Pagrindinė problema naudojant duomenų perdavimo tinklus realaus laiko pokalbiams buvo ta, kad aukščiau aprašytas procesas turi vykti itin sparčiai ir pati duomenų perdavimo kokybė turi būti tinkama, kad nebūtų uždelsimų bei iškraipymų. Nors iš pradžių atsiradusi programinė ir techninė įranga neleido užtikrinti tinkamos kokybės pokalbio perdavimo, tačiau laikui bėgant technologijos tobulėjo ir šiai dienai galima teigti, kad balso perdavimo kokybė beveik atitinka tradicinės balso telefonijos standartus.

1.1. IP telefonijos atsiradimo istorija ir prognozės

Pirmieji bandymai persiųsti garso signalą per duomenų paketų tinklus buvo 1970 pabaigoje 1980 pradžioje. 1970 metų pabaigoje buvo diskuotuojama ir vykdomi eksperimentai siunčiant garsą suskaidytą į atskirus paketus per ARPANET tinklą, taip pat buvo pirmą kartą išbandomas Inernetas naudojant IP protokolą ir specialių kodavimų ir paketų sudarymo įrangą. Tikrasis IP telfonijos vystymasis prasidėjo 1995 metais. VocalTec buvo pirmoji, kuri pristate IP telefonijos pirma produktą – programą kuri sujungė du kompiuterius per IP tinklą. Produktas idealiai tiko internetui. Iš karto po to pasirodė keletas naujų programinių paketų. 1996 metais atsirado pirmieji bandomieji telefonai kurie veikė tarp IP protokolo pagrindu veikiančių tinklų ir paprastų telefonų tinklų. 1997 metais Delta Three pristatė pirmą paslaugą telefonas su telefonu komerciniam naudojimui.Ateityje IP telefonija bus naudojama tarp mobilių IP tinklų kaip kad GPRS (General Packet Radio Service) ar UMTS (Universal Mobile Telecommunications System). Tai yra nauja galimybė mobiliosiso telfonijos operatoriams, kadangi jie neturi statyti atskirų tinklų ar jų dalių garsui ir duomenims. Tai taip pat naujos galimybės
sukurti naujas programas mobiliesiems telefonams.

1.2 IP telefonijos technologiniai aspektai

IP telefonija kitaip VoIP (voice over Internet Protocol). VoIP apbūdina kategoriją techninės ir programinės įrangos, kuri įgalina žmones skambinti naudojant internetą. Garso signalai paverčiami į duomenų paketus, kurie yra siunčiami viešais interneto tinklais išvengiant privačių telefonijos tinklų.

Yra du populiariausi VoIP tipai: tai SIP ir H.323 kurie yra priimtiniausi viso pasaulio vartotojams. H.323 buvo populiariausias prieš kelis metus. Tačiau jo populiarumas sumažėjo vietiniuose tinkluose (kurie turėjo išėjimas į internetą per vieną IP adresą) dėl prasto suderinamumo su NAT (network address translation) ir ugniasienėm. Tai paskatino labiau vystytis naminėms VoIP paslaugoms. Šiuo metu SIP (Session Initiation Protocol) plačiai naudojamas komerciniuose produktuose. SIP yra labai naudingas vietiniuose tinkluose, jo pagrindas yra H.323. Šiuo metu vykdomi reikšmingi H.323 pakitimai, kad butų lengvai galima pereiti NAT ir ugniasienių įrenginius. Galimas dalykas, kad H.323 po kažkiek laiko pasidarys vėl populiaresnis už SIP.

H.323 yra ITU-T (ITU-T – oragnizacija koordinuojanti telekomunikacijų standartus tarp viso pasaulio telekomunikacijų sąjungų) rekomendacija, kuri apibrėžia protokolus, kurie reguliuoja audiovizualines komunikacijų sesijas bet kokiame paketiniame tinkle. Ši protokolų grupė naudojama tokiuose produktuose kaip NetMeeting ar Ekiga. H.323 pagrinde yra naudojama garsui arba videokonferencijoms perduoti per IP pagrindu parengtą tinklą.

SIP (Session Initiation Protocol) yra protokolas sukurtas „IETF MMUSIC Working Group“. Jis pateikia interaktyvios sesijos inicializavimo, modifikavimo ir užbaigimo standartus tokiems multimedios tipams kaip video, garso, susirašinėjimo, žaidimų tinkle ir virtualios realybės. Tai vienas iš pirmaujančių protokolų IP telefonijoje.

1.3 Ko reikia norint pasinaudoti IP telefonijos paslaugomis ir kaip tai veikia?

Norint pasinaudoti IP telfonijos paslaugomis reikia pagrindinio dalyko – interneto. Internetas turi būti bent jau 128kbps duoenų srauto pralaidumo. Taip pat reikia ir kitų įrenginių, priklausomai nuo to kaip norima naudotis IP telefonija. Yra keturi pagrindiniai būdai, kaip galima naudotis IP telefonija. Jie skirstomi pagal tai iš kur ir į kur skambinama:

1. skambinimas iš kompiuterio į kitą kompiuterį;

2. skambinimas iš kompiuterio į paprastą telefoną;

3. skambinimas iš paprasto telefono į kompiuterį;

4. skambinimas iš paprasto telefono į paprastą telefona pasinaudojant internetu.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 929 žodžiai iš 1848 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.