Išradimų įteisinimas
5 (100%) 1 vote

Išradimų įteisinimas

TURINYS

Įvadas……………………………………………………………………………….3

1. Bendros įteisinimo taisyklės………………………………………….3

3. Išradimo paraiška……………………………………………………5

4. Išradimo apibrėžties sudarymas……………………………………….5

5. .Išradimo aprašymas……………………………….…………..………6

6. Išradimo brėžiniai………………………………………….….7

7. Valstybinė patentinė išradimo paraiškos ekspertizė………….7

Išvados………………………………………………………………………………8

Literatūra…………………………………………………………………..………9

ĮVADAS

Išradimas įforminamas pateikus paraišką. Paprastai paraišką sudaro specialus prašymas, aprašymas, išradimo apibrėžtis, referatas, brėžiniai, schemos ir kita išradimą apibūdinanti medžiaga.

Norint pateikti patentą registracijai, jis turi atitikti keletą kriterijų:

Naujumas: išradimas turi būti naujas ir nežinomas visuomenei. Tai reiškia, kad išradėjas turi pateikti išradimą registracijai prieš viešą paskelbimą arba publikavimą bet kokioje formoje.

Išradimas turi būti galimas pritaikyti gamyboje.

Išradimas turi būti išradybinio lygio ir neturi būti akivaizdus ar prognozuojamas patobulinimas jau egzistuojančio ar aprašyto publikuojamoje literatūroje.

Jis neturi prieštarauti visuomenės interesams, moralinės ir humaniškumo principams.

Patento aprašymas turi būti pakankamai detalus ir aiškus, kad žmogus turintis žinių atitinkamoje srityje galėtų įvykdyti arba patobulinti išradimą.

1. BENDROS ĮTEISINIMO TAISYKLĖS

Išradimai ir racionalizaciniai pasiūlymai registruojami, vadovaujantis atitinkamais dokumentais, kurie paduodami juos registruojančioms įstaigoms. Paprastai visi tie dokumentai, kurie reikalingi minėtų objektų registravimui, vadinami paraiškos dokumentais arba tiesiog paraiška. Reikalavimai paraiškos paraiškos dokumentams įforminti nustatomi pagal kiekvienoje valstybėje galiojančius įstatymus ir priklauso nuo registruojamo objekto.

Pagrindinę patento registravimo procedūrą reguliuoja 1883 metų Paryžiaus pramoninės nuosavybės konvencija. Patentavimo procedūra buvo vis labiau standartizuojama įvairiose tarptautinėse patentų žinybose. Patento gavimas pakankamai ilgas ir sudėtingas verslas, kadangi išradimą aprašanti paraiška turi būti atidžiai patikrinama oficialiose patentų žinybose. Patentų paraiškų tikrinimo procedūra įvairiose šalyse skiriasi.

Patento pareiškėjas sudaro išradimo aprašymą. Pareiškėjui sudarant aprašymą, dažnai reikalinga patentų agento arba patikėtinio pagalba. Paprastai paraišką sudaro specialus prašymas, aprašymas, išradimo apibrėžtis, referatas, brėžiniai, schemos ir kita išradimą apibūdinanti medžiaga. Paraiška pateikiama patentų žinybai. Paraiškos padavimo data yra oficiali išradimo prioriteto data. Paraiškos ekspertizės procedūra įvairiose šalyse skirtinga. Patentų žinybos atlieka preliminarią ekspertizę ir paiešką. Paraiška publikuojama kartu su paieškos ataskaita. Pareiškėjas sprendžia, ar reikia atlikti patentabilumo ekspertizę, t.y. ekspertizę iš esmės. Jei paraiška priimama, ji publikuojama dar kartą. Mokesčiai mokami kiekvienoje fazėje. Daugumoje nacionalinių patentų sistemų naujumo paieška ir ekspertizė iš esmės sudaro vieną fazę. Išradimo paraiška turi būti pateikiama į kiekvieną šalį, kurioje ruošiamasi apsaugoti išradimą. Šios paraiškos turi būti pateikiamos į kiekvieną šalį per 12 mėnesių nuo paraiškos prioriteto datos.

Patento aprašymą sudaro:

1) Pavadinimas/bibliografiniai duomenys – apima šią informaciją: šalies pareiškėjos numeris, prioriteto numeris, paraiškos pateikimo data, pareiškėjas, išradėjas, atstovas arba patikėtinis ir kt. Referatas (parašytas pareiškėjo) ir, jei reikalinga, pridedami brėžiniai.

2) Srities nustatymas.

3) Pagrindinė informacija – dabartinio techninio lygio aprašymas.

4) Problema – techninės problemos prigimtis.

5) Išradimas – pagrindinis aprašymas, išradybinio lygio ir veikimo paaiškinimas, su nuorodomis į pavyzdžius.

6) Išradimo apibrėžtis – nustato patento suteikiamos teisinės apsaugos ribas.

7) Brėžiniai

8) Paieškos ataskaita – apima patentų ar kitų dokumentų, kurie aprašo technikos lygiu, sąrašą.

Lietuvoje patentai registruojami – Lietuvos Respublikos Valstybiniame Patentų biure. Čia registruojami išradimai, pramoninis dizainas, prekių ir paslaugų ženklai, firmų vardai.

Lietuvos Respublikoje patentinę paraišką sudaro:

1) prašymas išduoti patentą;

2) išradimo aprašymas;

3) vieno ar daugiau punktų išradimo apibrėžtis;

4) brėžiniai, jeigu jų reikia išradimo esmei paaiškinti;

5) referatas;

6) dokumentas, patvirtinantis, kad sumokėtas mokestis;

7) dokumentas apie teisę paduoti patentinę paraišką (jei ją paduoda ne išradėjas) ir pareiškimas dėl išradimo autorystės.

3. IŠRADIMO PARAIŠKA

Išradimo paraiška turi būti rengiama atsižvelgiant į valstybės, kurioje norima patentuoti išradimą, patentų tarnybos specialių taisyklių
reikalavimus. Joje turi būti nustatytos formos prašymas arba pareiškimas, potencialaus išradimo aprašymas, brėžiniai ar schemos, jeigu jų reikia sprendimui paaiškinti, referatas arba anotacija ir kai kurie kiti dokumentai. Šie dokumentai – tai patentavimo patikėtinio įgaliojimas, dokumentas apie pareikštinio mokesčio įmokėjimą ir kt. Šių kitų dokumentų reikia daugiau, jeigu prašoma pripažinti konvencinį arba tarptautinių parodų prioritetą. Kai kuriose valstybėse reikalaujama kaip atskirą dokumentą pateikti išradimo apibrėžti. Atidėtinės, taip pat mišriosios ekspertizės sistemos atveju reikia kartu su paraiška, o kai kur ir vėliau, pateikti prašymą atlikti patentabilumo ekspertizę. Kai kuriose valstybėse dar reikia pateikti dokumentą , patvirtinti autorystę. Tai gali būti autoriaus pasirašyta deklaracija arba dokumentas apie duotą priesaiką. Norint siųsti paraišką į užsienį, reikia priesaiką įforminti užsienio valstybės atstovybėje. Lietuvos Respublikoje pateikiamas autorystės pareiškimas, kuriame autorius (bendraautoriai) privalo patvirtinti, kad jis tikrai yra autorius (bendraautoriai).

Įvairių papildomų dokumentų reikia pateikiant paraiškas dėl mikroorganizmų kamienų ir dėl žemės ūkio selekcijos rezultatų. Pateikiant paraišką dėl mikroorganizmo kamieno pripažinimo išradimu, reikia pridėti dokumentą apie jo deponavimą valstybės nustatytoje, t.y. oficialioje, įstaigoje.

Paraiška paprastai turi būti pateikiama oficialiąja valstybine kalba. Tačiau daugelyje valstybių galima pateikti ir užsienio kalba, o vėliau per nustatytą laiką – vertimą į oficialiąja valstybinę kalbą. Tačiau daugelyje valstybių galima pateikti ir užsienio kalba, o vėliau per nustatytą laiką – vertimą į oficialiąja valstybinę kalbą.

4. IŠRADIMO APIBRĖŽTIES SUDARYMAS

Išradimo apibrėžtis – tai trumpa žodinė išradimo charakteristika, kuri apibūdina techninę išradimo esmę ir apimtį.

Išradimo apibrėžtis turi teisinę reikšmę. Kadangi išradimo aprašyme yra daug antraeilių ir neturinčių nieko bendra su išradėjo kūrybos rezultatais elementų, kurie reikalingi tik išradimui paaiškinti, tai pagal jį negalima nustatyti autorinių teisių apimties.Tokia funkcija tenka apibrėžčiai. Pagal apibrėžtį yra nustatomas išradimo naudojimo faktas. Taigi apibrėžtis yra etalonas, su kuriuo lyginamas naudojamas įrenginys, medžiaga, būdas.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 1029 žodžiai iš 1947 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.