Italijos respublika
5 (100%) 1 vote

Italijos respublika

1. Bendroji geografinė apžvalga.

Oficialus šios šalies pavadinimas – Italijos Respublika (Repubblica Italiana). Italijos sostinė – „Amžintuoju miestu“ vadinama Roma. Šios šalies žemynas – Europa. Ši šalis priskiriama Pietų Europos regionui. Italija yra įsikūrusi ilgame ir giliai į Viduržemio jūrą nusitęsusiame Apeninų pusiasalyje. Valstybės kontūrai primena aulinį batą, spiriantį kamuolį, t.y. Sicilijos salą. Šiaurėje šalis remiasi į Alpes. Italija ribojasi su šiomis valstybėmis: Prancūzija (488 km), Šveicarija (740 km), Austrija (430 km) ir Slovėnija (232 km). Italijos teritorijos viduje taip pat ribojasi su San Marinu (39 km) ir Vatikanu (3,2 km).

Nuo šiaurės sienos su Prancūzija iki „bato kulno“ – 1200km. Teritorijos plotas – 301 277 km2. Iš rytų pusiasalį skalauja ir nuo Balkanų skiria Adrijos jūra. Pietuose nuo Afrikos skiria Viduržemio jūra. Italijai priklauso ir dvi didelės Viduržemio jūros salos – Sicilija ir Sardinija. Šiaurėje Italijos riba – Alpių kalnai.

Visa Italija yra suskirstyta į Šiaurės Italiją, Vidurio Italiją ir Pietų Italiją. Italija yra padalinta į 20 regionų:

Marches; Latium; Abruzzo; Molise; Campania; Apulia; Basilicata; Calabria; Sicily; Sardinia; Piedmont; Aosta Valley; Lombardy; Trentino; Alto Adige; Veneto; Friuli-Venezia Giulia; Liguria; Emilia-Romagna; Tuscany; Umbria

Italijos žemėlapis:

2. Turizmo industrijos išvystymo laipsnis.

Geriausias laikas vykti į Italiją – pavasarį (balandžio – gegužės mėnesiais) ir rudenį (spalio – lapkričio mėnesiais). Šių metų laiku galima pamatyti pačią gražiausią Italiją. Kraštovaizdis šių metų laiku yra pats gražiausias, o ir temperatūra yra normali. Karščiausias mėnuo – Rugpjūtis. Šį mėnesį į Italiją keliauti nepatartina ne tik dėl karštos oro temperatūros, bet ir dėl to, jog Italijoje rugpjūčio mėnuo yra atostogų mėnuo, todėl ir daugelis parduotuvių bei aptarnavimo sferų nedirba. Dauguma italų gauna kelias savaites apmokamų atostogų; rugpjūtis yra pagrindinis atostogų metas. Regioninių švenčių ir šventųjų dienų metu italai dažniausiai nedirba vieną arba porą dienų.

Italija pirmauja Europoje pagal viešbučių vietų skaičių. Per metus jie gali apgyvendinti daugiau nei 45 mln. Turistų. Viešbučiai yra 5 žvaigždučių, nuo kategorijos priklauso kaina ir komfortas. Viešbučiuose galima užsisakyti ir pilną pensioną (pusryčius, pietus, vakarienę). Kurortuose daugelis viešbučių turi nemokamus baseinus ir išėjimą į paplūdimį. Pigiausi viešbučiai savo paplūdimių neturi, už juos reikia mokėti atskirai. Italijoje yra paplitę nedideli ir jaukūs šeimyniniai viešbučiai, kuriuose paprastai dirba visa šeima. Tokie viešbučiai yra pigesni, tačiau jie dažnai neturi restorano ir baro, tačiau čia visada galima jaustis kaip namie. Svečiai yra lepinami šeimininkų nuoširdumu, valgydinami naminiais patiekalais

Italijoje yra apie 50 bendrabučio tipo viešbučių jaunimui, kuriuose dažniausiai apsistoja studentų, moksleivių grupės. Šie viešbučiai kuklūs ir pigūs. Pigiausią nakvynę galima susirasti kempinguose, kurie taip pat yra kuklūs ir pigūs. Norint apsigyventi geresniame viešbutyje, jį reikia užsisakyti iš anksto. Sicilijoje viešbučiai yra brangūs, o 4 žvaigždučių viešbutyje yra kondicionieriai kiekviename kambaryje.

Užsienio turistų skaičius Italijoje užima 3 vietą pasaulyje (proc). Kasmet čia apsilanko apie 52 mln. Turistų. Gausiausiai lankoma Venecija, Florencija, Roma, Milanas, Pizos bokštas, Kaprio sala, pompėja, Neapolis, Orento pusiasalis, Italijos Rivjera – Viduržiemio jūros pakrantė nuo Prancūzijo iki Savonos ir nuo Genujos iki Specijos, San Marinas, Alpės.

3. Svarbiausi Italijos turizmo ištekliai, jų teritorinis pasirsiskirstymas.

3.1 Venecija

Vienas iš Italijos lankytinų objektų –Venecijos miestas. Jis yra Friuli-Venezia Giulia regione. Tai miestas ant vandens ir vis dar grimztantis į vandenį. Tai unikalus miestas, viso pasaulio turistų svajonė. Šis miestas nebūtų toks populiarus, jei ne gamtiniai veiksniai. Venecijoje yra nemažai lankytinų istorinių objektų: Didysis kanalas, Punta Sabioni, Šv. Morkaus aikštė, Burano sala, Murano sala, Varpinė, Dožų rūmai, Atodūsių tiltai, Rialto tiltas, Šv. Jono ir Povilo gotikinė bažnyčia, Šv. Marijos Išgelbėtojos bažnyčia

Didysis kanalas – pagrindinė Venecijos „gatvė“ dalijanti miestą į dvi dalis. „S“ formos kanalas yra 4 km. Ilgio ir 30-70 m pločio, 5-7 m. gylio. Iš viso Venecijoje priskaičiuojama 160 kanalų ir 400 tiltų. Abipus Didžiojo kanalo kyla įvairių stilių architektūros paminklų.

Šv. Morkaus aikštė – tikras architektūros perlas, visų stilių harmonijos pavyzdys. Į aikštę lyg pro vartus patenkama pro pjacetą, buvusią turgavietę. Abipus kyla dvi monolitinės raudono ir pilko granito kolonos su Šv. Teodoro, pirmojo miesto globėjo, ir Šv. Morkaus sparnuotojo liūto statulomis.

3.2 Sicilija.

Nuo Apeninų pusiasalio pietinio krašto Siciliją skiria Mesinos sąsiauris. Krantai daugiausia statūs, paviršius kalnuotas ir kalvotas, nors pakrantėse ir yra lygumų. Sicilijos regiono rytuose yra ugnikalnis Etna 3350 (aukščiausias Europoje; žymiausi išsiveržimai 1669, 1928,
1947, 1974, paskutiniai 1983, 1992 ir 1993).

3.3 Roma – „Amžinasis miestas“

Roma – tai miestas, kuris garsėja fontanais, architektūros ypatumais ir nenusakomu grožiu. Italijos sostinė yra Latium regione. Romoje galima aplankyti: Rialto tiltą, Triumfo arką, kolizijų, panteoną, San Maria Magiore baziliką, Kapitolijaus aikštę, Romos forumą, Ispanijos aikštę (Piazza di Spanga), Trevi fontaną, surakintojo šv. Petro baziliką, Šv. Jono baziliką Laterane, Šv. Pauliaus bazilika už sienų.

Koliziejus – tai didžiausias romėnų amfiteatras kurį pradėjo statyti imperatorius Flavijus Vespasianas, o 80 m. baigė jo sūnus Titas. Jį statė belaisviai žydai. Čia vykdavo įvairios gladiatorių kautynės. Pasak Diono Kasijaus, per amfiteatro atidarymo iškilmes, trukusias šimtą dienų, arenoje buvo nužudyta 9000 plėšrūnų. Tai pirmasis Romos renesanso stiliaus pastatas.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 894 žodžiai iš 2826 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.