Jauno zmogaus vertybes siandien
5 (100%) 1 vote

Jauno zmogaus vertybes siandien

Jauno žmogaus vertybės šiandien

Jaunimas- nepatyrę žmonės. Jiems įdomu viską išbandyti „savo kailiu“ . Dabartineje visuomenėje jaunimas labai skiriasi nuo ankstesniosios kartos žmoniu. Daugelis pradėjusių augti žmonių įsivaizduoja, kad jie yra pasaulio bambos ir viskas sukasi būtent aplink juos. Jie jaučiasi visa ko šeimininkais, tačiau pamiršta, kad be jų yra milijardai kitų žmonių. Skiriasi jų požiuris į pasaulį, kasdienybę, pareigas. Taigi kokios yra jauno žmogaus vertybės šiandien?

Jaunatviškas maksimalizmas Viskas arba juoda arba balta. Kodėl taip? Gal dėl to kad jaunas žmogus savo brendimo laikotarpyje gauna per didelį kiekį informacijos, gaunamos mokykloje, kurios nespėja suvokti ir apdoroti? Manyčiau, jog jaunimas galutinai susiformavusio vertybių pasaulio neturi, nes būtent jaunystėje jis yra formuojamas. Šiam formavimuisi, visų pirma, didelę įtaką turi mokykla. Būtent joje jaunas žmogus praleidžia didelę dalį jaunystės. Reikėtų dėmesį atkreipti į tai, kaip patys mokiniai vertina mokyklą. Turbūt dažniau nei kas antras mokinys pasakytų, jog jam mokykloje nepatinka, bet jis nepagalvoja, kad čia formuojasi jo vertybės, kurios lydės jį toliau gyvenime.

Turbūt dažnas penkiolikos-aštuoniolikos metų jaunuolis, į klausimą kokios yra jo vertybės, atsakytų, jog tai yra draugai, draugės ir meilė. Draugai turi labai didelę įtaką jauno žmogaus gyvenime. Ne veltui yra sakoma: „Su kuo sutapsi, toks ir pats tapsi“. Šiuo atveju yra labai daug pavyzdžių. Aš pats asmeniškai pažystu tokių žmonių, kurie pasidavė draugų įtakai ir dabar elgiasi taip, kaip elgiasi jų draugai. Daug jaunuolių dėl draugų įtakos pradeda rūkyti, gerti arba dar blogiau-vartoti narkotikus. Dar viena jauno žmogaus vertybė yra draugystė, meilė. Manyčiau, jog tai yra labai gražu, kol viskas yra proto ribose. Mažų mažiausia kas gali nutikti blogo yra pažymiu nukritimas, nes kai jaunystėje „pamilsti“, tada atrodo jog nieko kito kaip tavo mylimasis nėra ir visą savo dėmesį sutekli į jį. Tačiau ir tai nėra taip blogai kaip gali buti. Blogiausias dalykas, kai per štai šitokią vertybę gali susigadinti sau visą gyvenimą. Jaunas žmogus nori viską išbadyti tupo tarpu ir suaugusiujų pasaulį. O tai yra seksas. Ir kartais gaunasi taip, kad blogai arba visiškai neapsisaugojus prisidarai bėdos visam gyvenimui. Apie jaunuolius susidūrusius su šia bėda taipogi esu girdėjęs nekartą.

Šiuo metu Jūs matote 69% šio straipsnio.
Matomi 392 žodžiai iš 572 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.