Jobo dramos analizė
5 (100%) 1 vote

Jobo dramos analizė

Atsakymai

Įvadas.

1.Egzistencializmu šiandien yra vadinama toji filosofijos srovė, kurios problemų centre stovi ne tiek amžinoji žmogaus esmė, kiek laikinis ir žemiškasis jos buvimas. Ši, dar visai jaunutė dabarties filosofija, stengiasi atskleisti kaipgi būna žmogus, kokia yra jo būtis šioje tikrovėje.

2.Tai reiškia jog žmogus savyje neturi savam buvimui pagrindo ir todėl visados būna nebūties akivaizdoje.Ši buvimo savybė padeda paregėti esminį žmogaus apsisprendimą Dievui, kuris glūdi ontologinėje žmogaus sąrangoje ir yra pirmesnis ir nepriklausomas nuo sąmoningojo žmogaus nusistatymo Dievui.Egzistencija yra klausimas, atvertas transcendencijos akivaizdoje.

3.Kraštinės situacijos, tai tos, į kurias patekęs žmogus ypatingu būdu pajaučia slenkąs prie savo būties ribos ir pergyvena nebūties grėsmę.Prie tokių situacijų, pasak Jasperso priklauso kančia, kova, kaltė ir mirtis.

4.Todėl, kad Jobo dramoje atsispindi staigus ir viršinis kančios užklupimas, nežinoma jos prasmė ir syliu begalinė jos vertė.Kančioje tarsi kokiame veidrodyje aiškiausiai ir atsispindi mūsojo buvimo savybės.

5.Todėl, kad daugelis veiksnių žmogų stato arba ardo.Dieviškasis pirmavaizdis nuolatos mus kviečia žengti jo linkui, jį vykdyti savame buvime, vykdant tuo būdu ir mus pačius.Tačiau mūsų laisvė galimus nuvesti nuo jo tolyn, įstatyti mus į kelią nebūtin.

6.Žmogaus nuasmeninimas nėra asmens išnykimas, bet sugriovimas jo turinio, žlugimas

jo savybių, išsiskleidimo ir reiškimosi.

7.Todėl, kad žmogus, atsidūręs ties nebūties riba bijo išnykti, neegzistuoti.

8.Kadaise gyvenęs Jobas buvo lyg po Dievo akimi, lyg jo globojamas.Jis buvo turtingas, jo gyvenimas buvo laimingas, jis turėjo gausią šeimą, tačiau gyveno kasdienį gyvenimą.Buvo labai pasišventęs Dievui, taigi kartą velnias pasiūlė dievui išbandyti Jobą.Ir netikėtai pastarasis neteko visko: šeimos, turtų…Galiausiai netekęs kūno jis pakviečia Dievą į teismą.Vyksta pokalbis su Dievu ir Jobas vėliau atgauna visko ko neteko dvigubai.

9.Todėl, kad jos pagrinduose glūdi tam tikra problema, tam tikra filosofija, išreikšta vaizdais ir simboliais, bet nemažiau gili ir vertinga.

10.Jobas kovoja pats už save.

11.Jobas yra įsitikinęs, kad jis yra nekaltas ir nors jo draugai teigia, kad Dievo akyse joks žmogus nėra teisus ir nori įrodyti, kad jis vis tiek yra kaltas, bet egzistenciškai jis sau šio teiginio neprisitaiko, nes kaltės savyje neranda.Iš čia ir kyla visa kovos įtampa, kuri knygai teikia gilaus dramatizmo.

12.Kančios šviesoje Jobas kelia jo paties egzistencijos klausimą ir mėgina į jį atsakyti.Jis stato savo likimo klausimą: kodėl visa tai įvyko, ar tai būtinai turėjo įvykti, kodel butent jam ir pan.

13.Abstraktaus mąstymo atsakymai visados žmogų veda į bendrą esmę, į bendrus principus, kuriuose dingsta klausėjas ir kurie asmeninio likimo neišsprendžia ir tuo būdu žmogaus neužangažuoja. Tuo tarpu egzistencinis mąstymas veda į asmeninį konkretų buvimą ir į žmogaus elgimąsi konkrečiose šio buvimo situacijose.Buvimas be apsisprendimo yra abstarkcija. Egzistencinio mąstymo problematika iš esmės yra religinė, nes žmogus iš esmės yra religinė būtybė.

`2. Egzistencinis mąstymas

1. Kalba yra žmogiškojo bendravimo įrodymas, ji išveda individą į buvimą su kitais.Žmogus savo esme yra bendruomeninis padaras. Kalba yra esmingai suaustasu žmogaus būtimi, nes ši būtis trokšta būti padalinama su kitu.Šiuo aktu žmogus apreiškia save,objektyvuoja vidinį savo pasaulį ir jį perteikia kitam, įvykdydamas tuo būdu ir pats save.Ji yra tarsi sparnai,kuriais mūsų siela persikelia į kito būtį.

Tyla turi metafizinėe galios.Ji nesudaiktina mūsų būties kaip žodis.Žmogaus noras būti drauge čia įvyksta kuo giliausiai.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 619 žodžiai iš 2050 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.