Ką aš manau apie savo vadovą
5 (100%) 1 vote

Ką aš manau apie savo vadovą

TURINYS

ĮVADAS 3

DUOMENŲ ANALIZĖ 4

IŠVADOS IR PASIŪLYMAI 23

ĮVADAS

Kiekvienas, kuris dirba, vienaip ar kitaip susiduria su vadovu. Tiesiogiai ar per tarpinę grandį tenka su juo susidurti.

Vadovas įmonėje – labai svarbi asmenybė. Visų pirma dėl to, kad jis, bent jau formaliai, vadovauja organizacijai. Nuo vadovo didžiąja dalimi priklauso kultūra, atmosfera organizacijoje.

Labai puiku, kai vadovas firmoje yra autoritetas, kai juo pasitikima, į jį galima kreiptis patarimo, kai vadovas paiso pavaldinių interesų ir panašiai, tuomet organizacijoje susidaro prielaida susikurti komfortabiliai atmosferai.

Tačiau dažnai organizacijoje susidaro kita situacija. Vadovas nepaiso savo pavaldinių norų, dažnai viršija savo įgaliojimus, ignoruoja pavaldinius, jų idėjas, iš pavaldinių vien tik reikalauja. Tuomet bet koks santykis su vadovu darbuotojams tampa stresu, baime būti nesuprastam, apšauktam. Organizacijoje kaupiasi diskomfortiška atmosfera, darbuotojai praranda motyvaciją gerai dirbti, kyla didelė grėsmė, kad kris organizacijos veiklos efektyvumas.

Todėl labai svarbu yra nuolat analizuoti savo vadovus, jų poelgius, veiksmus, sprendimus, elgseną. Taip galima laiku užkirsti kelią organizacijos destabilizacijai ir bandyti pakeisti neigiamas vadovo pažiūras, savybes, ar, jei yra būtinybė ir galimybės, patį vadovą.

Mano nagrinėjamu atveju bus analizuojama UAB „ Minolis“ vadovo vadovavimo specifika. UAB „ Minolis“ atlieka AB „Rokiškio sūris“ tarpininko funkcijas Kauno ir Klaipėdos apskrityse. Šioje įmonėje dirba 54 darbuotojai. Įmonės vadovas – Leonas Trumpickas.

Darbo tikslas – išanalizuoti vadovo valdymą konkrečioje organizacijoje.

Darbo uždaviniai :

1) apklausti anketavimo būdu konkrečios organizacijos darbuotojus ir taip surinkti reikiamą informaciją apie organizacijos vadovą;

2) atlikti gautų duomenų analizę;

3) pateikti išvadas.

Darbo objektas – UAB „ Minolis“ vadovas Leonas Trumpickas.

Darbo subjektas – apklausiami įmonės darbuotojai.

Darbo metodas – anketavimo metodu apklausiami tiksliniu būdu atrinkti respondentai. Šiuo atveju tai UAB „ Minolis“ darbuotojai. Jiems pateiktos anketos (1 PRIEDAS). Gauti duomenys, analizuojami pateikiamos konkrečios tyrimo išvados. Apklausta 30 įmonės darbuotojų. Anketavimas vykdytas nuo 2003 metų lapkričio 15d. iki 2003 metų gruodžio 5d.

DUOMENŲ ANALIZĖ

Respondentams buvo pateikta konkreti anketa apie vadovo darbo specifiką, apie jo asmenybę. Išanalizavus gautus duomenis, bus bandoma nustatyti teigiamas bei neigiamas vadovo puses, stengiamasi parodyti keistinus vadovo bruožus.

1. Ar vadovas supranta patikėtą darbą?

Atsakymų variantai Rezultatai

Sk. %

Patikėtą darbą supranta labai gerai 3 10

Patikėtą darbą supranta gerai 13 43.33

Blogai supranta patikėtą darbą 9 30

Nežinau 5 16.67

Iš viso 30 100Kaip matome iš gautų rezultatų, jau iš pat pradžių darbuotojai lyg ir išsiskiria į dvi stovyklas. Vieni jų mano, kad vadovas gerai supranta patikėtą darbą, kiti gi, kad blogai. Tačiau pastarųjų yra mažiau. Apie 17 procentų apklaustųjų darbuotojų neturi nuomonės ar tiesiog nežino ar vadovas supranta patikėtą darbą. Na, tai reali situacija. Visi niekada nebus patenkinti vadovu. Ir nepatenkintieji dažniausiai neigiamai linkę atsakyti į visus, su vadovu susijusius klausimus.

2. Ar jis darbingas?

Atsakymų variantai Rezultatai

Sk. %

Labai darbingas 2 6.67

Darbingas 25 83.33

Nedarbingas 3 10

Nežinau – –

Iš viso 30 100

Didžioji dauguma respondentų mano, kad jų vadovas yra darbingas žmogus. Jis netrykšta energija, tačiau nėra tinginys. Tikriausiai jis tai parodo savo veiksmais, nes iš šių duomenų sunku spręsti, kaip tas darbingumas pasireiškia. Aš pats dirbu šioje įmonėje ir galiu pasakyti, kad kai tik jį sutinki, visą laiką atrodo, kad jis visuomet užsiėmęs ir užsivertęs darbais.

3. Ar jis principingas?

Atsakymų variantai Rezultatai

Sk. %

Labai principingas 15 50

Principingas 13 43.33

Neprincipingas 2 6.67

Nežinau – –

Iš viso 30 100

Kaip matome iš gautų rezultatų, didžioji dalis apklaustųjų mano, kad vadovas yra labai principingas ar principingas. Bendrai taip mano net 93.33 procento respondentų. Tai tik patvirtina ir mano nuomonę bei turimas žinias apie vadovą. Jis visada griežtai laikosi savo principų, ir kartais net gali vienaip ar kitaip pasielgti ne vedamas nuoseklaus mąstymo, bet iš principo, iš savo užsispyrimo.

4. Ar jis reiklus pavaldiniams?

Atsakymų variantai Rezultatai

Sk. %

Labai reiklus 18 60

Reiklus 11 36.67

Nereiklus 1 3.33

Nežinau – –

Iš viso 30 100

Vos ne absoliuti dauguma apklaustų įmonės darbuotojų mano, kad vadovas yra labai reiklus ar reiklus. Kad labai reiklus mano 60 procentų, kad reiklus – 36.67 procento apklaustųjų. Tik vienas iš trisdešimties mano, kad firmos vadovas yra nereiklus. Nė vienas respondentas neatsakė, kad to nežino. Tai parodo, kad tiek patenkintieji, tiek ir nepatenkintieji vadovu aiškiai yra susidarę nuomonę ir tą tikriausiai patyrę, jog jų vadovas yra labai reiklus.5. Ar jis operatyviai sprendžia klausimus?

Atsakymų variantai Rezultatai

Sk. %

Klausimus sprendžia labai
operatyviai 2 6.67

Operatyviai 9 30

Klausimus sprendžia neoperatyviai 19 63.33

Nežinau – –

Iš viso 30 100Gauti rezultatai rodo, kad nepaisant to, jog vadovas yra pakankamai darbštus reiklus ir principingas, atrodo pats operatyviai spręsti klausimų nesugeba. Taip mano 63.33 procento apklaustųjų. Tik trečdalis respondentų mano, kad jis sugeba operatyviai spręsti klausimus, tačiau kitaip manančiųjų yra gerokai daugiau. Todėl šioje srityje jau galima įžvelgti šio vadovo silpnąją vietą. Galbūt, sprendžiant įvairius klausimus, jam reikia daugiau konsultacijų ir paramos iš šalies.

6. Ar jis iniciatyvus darbe?

Atsakymų variantai Rezultatai

Sk. %

Labai iniciatyvus – –

Iniciatyvus 12 40

Mažai iniciatyvus 18 60

Nežinau – –

Iš viso 30 100Iš šių duomenų lyg ir ima aiškėti, kodėl vadovas klausimus sprendžia neoperatyviai. Pasirodo, jam visgi trūksta iniciatyvos. Nors apklaustiesiems ir atrodo, kad jų vadovas darbingas, tačiau tai galbūt tik toks pirmas įspūdis. Didelė tikimybė, kad, kai reikia priimti neatidėliotinus sprendimus, vadovas būna užsiėmęs visai pašaliniais darbais. Todėl daugiau kaip pusė apklaustųjų firmos darbuotojų, t.y. 60 procentų, mano, kad vadovas yra mažai iniciatyvus.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 901 žodžiai iš 2917 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.