Kam žmogui reikalinga laisvė1
5 (100%) 1 vote

Kam žmogui reikalinga laisvė1

Aš pasirinkau šią tamą, nes man rūpi laisvė ir manu, kad kiekvienam iš mūsų ji rūpi. Juk nenorime, kad kokie turtuoliai mus ar mums artimus žmones paimtų į nelaisvę. Noriu, kad pasaulyje nebūtų vergystės, žmonių išnaudojimo, kiekvienas sveikas, suaugęs žmogus turi priklausyti tik nuo savęs. Pasaulyje yra daug belaisvių. Senovėje vergai buvo kolonijomis gabenami iš vienos šalies į kitą, pardavinėjami turtuoliams, mušami…

V. Mykolaičio – Putino poemoje „Vergas“ rašoma apie žmogų – klajūną. Kur nuėjęs jam visur atveri vartai, bet įėjęs pro tuos vartus išeit į plačią laisvę nebegali. Dabar jis vergas, kuris negali apimti dangaus šviesių žvaigždynų neisrauniai, prie žemės puolęs, kaip upelis išsilieti į putojančias marias. Klajūnas tapęs vergu yra priklausomas tik nuo vieno žmogaus – savo valdovo. Ten, aukštai bokšte, jam baigias pasaulio ribos, baigias erdvės.

Nusviręs į savo vargingą guolį lyg žmogus, kuriam vis tiek – gyventi ar mirti, kurio paniekinta gyvybė, jis laukia, bet pats nežinodamas ko.

Tik užmerkęs akis jis susapnuoja laisvę, apie tai, kad tampa panašus į jūros gyvį, kuris pats maitinasi jūros gyvasties penu. Ir nežino, kad pasaulyje yra blogis. Bet vėliau vergas supranta, kad jis ne tik laisvas jūros gyvis, bet ir valdovas, kurio palaimintą gimimą puošė patekėjusios septynios žvaigždės.

Anksti rytą prabudęs vėl pamato saulės spindulius, kurie aptvarstė visą erdvę, o jo širdy pakilo tik sapno prisiminimas. Ir pats žmogus nebesupranta, kam ta saulė jį pažadina? Gal tam, kad per dieną būtų sargas prie savo laimės angos pastatytas? Bet pažvelgęs pro mažutį bokšto langą supranta, kad jis tas pats, tik menkas vergas, kuris neberanda savo kelio į pasaulio platybes.

Šiuo metu Jūs matote 63% šio straipsnio.
Matomi 304 žodžiai iš 479 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.