Kepiniai iš įvairių tešlų
5 (100%) 2 votes

Kepiniai iš įvairių tešlų

1121314151“ Kepiniai iš įvairių tešlų”

Receptų knygaVilnius, Lietuva

2006Valgymas – tai tikras gyvenimo malonumas. Kiekvienas žmogus turi savo skonį ir valgo dažniausiai tai kas jiems labiausiai patinka. Vienų mėgstamiausi patiekalai yra gaminami iš mėsos, kitų iš žuvies, daržovių, kiti mėgsta miltinius patiekalus. Miltiniai patiekalai dažniausiai būna konditerijos gaminiai.

Miltiniai patiekalai gaminami iš įvairių tešlų. Pagal išpurenimo būdą visas miltinių konditerijos gaminių tešlas galima suskirstyti į dvi rūšis: mielines ir paruoštas be mielių. Mielinę tešlą galima gaminti su įmaišalu ir be jo. Iškilusią tešlą galima sluoksniuoti sviestu ar margarinu – gaunama sluoksniuota mielinė tešla. Be mielių pagaminta tešla pagal išpurenimo būdą skirstoma į kelias rūšis:

a. pagamintas su cheminiais purikliais (vaflinė, meduolių, pagerinta, trapi ir kt.);

b. plaktas (biskvitinė, orinė, migdolinė, tešla lietiniams);

c. sluoksniuotas, paruoštas sluoksniavimo būdu;

d. plikytas, gaunamas užplikius dalį arba visus miltus (plikyta ir plikyta meduolinė).

Miltai – pagrindinė tešlos žaliava. Kuo aukštesnės rūšies miltai, tuo šviesesni būna gaminiai. Gaminių kokybė ir tešlos savybės priklauso nuo miltų glitimo kokybės ir jo kiekio miltuose. Tešla, pagaminta iš miltų, kurių glitimas geras, būna stangri, elastinga. Tešla iš rupių miltų turi būti drėgnesnė, jai užmaišyti reikia daugiau laiko. Į kai kuriuos gaminius vietoj miltų galima dėti krakmolo (iki 10 % receptūroje nurodytos miltų masės). Krakmolas suteikia gaminiams trapumo. Kepamų gaminių paviršiuje krakmolas virsta dekstrinais ir sudaro blizgančią plutelę. Vienas iš tešlos sudedamųjų dalių yra cukrus. Cukrus suteikia tešlai minkštumo, plastiškumo. Jei cukraus per daug, tešla greit išsklinda, būna lipni, nes nuo cukraus miltų baltymai blogiau išbrinksta. Rūgstant mielinei tešlai, iš joje esančių angliavandenių susidaro alkoholis, pieno rūgštis ir anglies dioksidas. Cukrus gali sudaryti nuo 3 iki 35 % miltų masės. Tešla su nedideliu kiekiu riebalų ir daug cukraus būna kieta, stikliška. Riebalai taip pat reikalingi tešlai pagaminti. Jie pagerina gaminių skonį, suteikia trapumo, sluoksniuotumo. Suminkštinti riebalai tolygiai pasiskirsto glitimo paviršiuje ir tešloje sudaro plėveles. Baltymai mažiau išbrinksta, glitimas pasidaro ne toks stangrus ir greitai trūkinėja. Kepamoje tešloje riebalai sulaiko daugiau oro, ir gaminiai geriau iškyla. Ištirpinti riebalai tešloje pasiskirsto lašeliais ir blogai gaminiuose išsilaiko – iškyla į paviršių. Juo daugiau įmaišoma į tešlą riebalų, tuo gaminiai būna puresni, trapesni. Jei riebalų per mažai, tešla būna neplastiška, gaminiai ne tokie trapūs. Tešla su pieno produktais būna plastiškesnė, gaminiai skanesni. Gaminiai su kiaušiniais būna malonaus skonio, gražios spalvos, puresni. Kiaušinių baltymai gali sudaryti putas, todėl vartojami tešlai išpurenti. Kepant baltymai sukrenta, todėl nuo jų priklauso gaminių stangrumas ir struktūros patvarumas.

Virtuvėje maistui pagaminti yra naudojami įvairūs indai ir įrankiai. Konditeriniams gaminiams gaminti jie truputį skiriasi nuo kasdienių. Tefloninės kepimo formos yra skirtos mieliniams arba trapios tešlos pyragams kepti. Tokių formų nebūtina tepti riebalais ar barstyti džiūvėsėliais. Tai būtina, jei į formą pilama skysta tešla. Šiose formose galima kepti biskvitinius papločius. Pailgos formelės skirtos keksams ar mėsai, paštetams kepti. Sietelis su smulkiomis skylutėmis naudojamas sausainiams apibarstyti. Juo puikiai galima persijoti miltinį cukrų ar kakavą. Plastikiniu kočėlu galima iškočioti pageidaujamo storio tešlą. Tešlos storis nustatomas žiedais, esančiais kočėlo galuose. Tai nepakeičiamas įrankis pradedantiems kulinarams. Plakikliais nesunku išplakti kremą ir padažą. Guminėmis mentelėmis lengva išvalyti puodus ar dubenėlius, kuriuose buvo tešla, kremas, padažas. Gumine mentele su mediniu kotu išlyginamas tešlos paviršius. Įvairiomis formelėmis galima išpjauti pageidaujamos formos sausainius. Kad tešla neliptų prie formelių, jas reikia apibarstyti miltais. Tešlos pjaustykle galima gražiai supjaustyti tešlą. Yra pjaustyklių su keičiamais įvairių formų ratukais. Konditeriniai maišeliai su metaliniais antgaliais skirti tortams ir kitiems kepiniams puošti. Į juos galima prikrėsti plaktos grietinėlės, tešlos arba kitos tirštos masės. Patariama nepirkti mažų impregnuoto audinio konditerinių maišelių, nes juos sunku išplauti. Plastikiniame dubenėlyje su rankena ir suapvalintu dugnu rankiniu plaktuvu maišoma tešla, kremai. Patariama po juo padėti guminį paklotą, kad dubenėlis neslystų. Yra taip pat ir kitų indų ir įrankių kurie naudojami konditerijos gaminiams gaminti. Tešlos gaminimas

Tešlos savybės priklauso nuo jos paruošimo technologijos, žaliavų bei jų santykio. Nedaug tešlos galiam užmaišyti maišytuvu. Maišyklės gali būti vielinės, plokščio tinklelio pavidalo, užlenktais galais ir ovalios. Kurią iš jų pasirinkti, priklauso nuo to, kokio tirštumo tešla. Maišant tešloje vyksta sudėtingi procesai, todėl kinta ir jos savybės. Glitimas ir krakmolas išbrinksta per valandą. Tik užmaišyta tešla būna lipni ir šlapia.
Ilgiau maišyta tešla pasidaro nelipni ir nelimpa prie rankų. Tešlą iš miltų su silpnu glitimu reikia maišyti trumpiau negu iš miltų su stipriu glitimu. Maišoma tešla įgyja naujų fizinių savybių – pasidaro stangri, tampri ir elastinga.

Kepimo temperatūra

Kiekviena rūšis kepinių kepama kitokiame karštyje. Krosnies karštumas nustatomas taip:

1. Nekaršta krosnis – 120-175°C. Tinka biskvitinėms tešloms ir kitiems neriebiems kepiniams, kuriuos iškelia kiaušiniai.

2. Vidurinio karštumo krosnis – 75-230°C. Tinka įvairiems pyragėliams, sviestiniams keksams, meduoliams.

3. Karšta krosnis – 230-250°C. Tinka mieliniams pyragams ir riebiems kepiniams.

4. Labai karšta krosnis – 300°C. Tinka įvairioms duonoms.

Virtuvėje kiekviena šeimininkė turi orkaitę. Tačiau kepinius, kuriuos reikia ilgai ir pastoviame karštyje kepti, ypač tuos, kurie bijo sukrėtimo, netinka kepti orkaitėje. Pastaroji greit įšyla ir greit atšąla, todėl paviršius dažnai apdega, o vidus neiškepa. Dėl to kepant orkaitėje, kepinį reikia rūpestingai prižiūrėti. Kiekviena krosnis turi savo ypatumų, todėl, gerai nepažįstant jos, kepiniai gali nenusisekti. Jei krosnies viršus labiau įkaista, negu padas, apkepusį kepinį reikia pridengti sudrėkintu popieriumi, o jei padas labiau kepa, – statant į krosnį, kepinį reikia pakelti ant kitos kepamosios skardos. Kepiniai laikomi iškepusiais, kai jie išbūna reikiamo karštumo krosnyje nustatytą laiką ir jų plutelė pasidaro šviesiai rusva. Ar kepinys iškepęs galima nustatyti smailia balanėle. Jei į kepinį įsmeigta ir tuoj ištraukta balanėlė sausa – kepinys iškepęs, jei drėgna – reikia dar pakepti. Be to, iškepę kepiniai atšoka nuo formos šonų.

Plikyta tešla

Tai kiek neįprasta tešla, nes kai kurios jos sudedamosios dalys prieš kepant išverdamos. Ji vadinama plikyta, nors iš tiesų ši iš skysčio, riebalų ir miltų paruošta tešla verdama. Dėl ko kietoka tešla gerai kyla, o jos kepiniai trapūs ir purūs.

Plikytos tešlos kepiniai yra tuščiaviduriai. Į plikytos tešlos sudėtį įeina miltai, skystis, kiaušiniai ir sviestas.Tešla gaminama iš aukščiausios rūšies kvietinių miltų. Prastesnių miltų tešla blogai kyla ir nesusidaro viduryje ertmė, todėl į prastesnių miltų tešlą dedama kėlimo miltelių. Ruošiant tešlą, miltai dažniausiai plikomi vandeniu, kurio imama apie 60 % miltų svorio. Vandenį galima pakeisti pienu arba imti perpus pieno ir vandens. Kiaušinių į plikytą tešlą dedama labai daug: 100-150 % miltų svorio. Jie turi būti labai švieži. Nuo kiaušinio dydžio labai priklauso, kokia bus tešla. Mat, jeigu kiaušinių pridėsime per daug, tešla pasidarys per skysta ir jos nebus galima formuoti. O jeigu jų įdėsime per mažai, tešla bus kieta ir blogai kils. Kai atrodo, kad viso kiaušinio jau gali būti per daug, galima išplakti jį ir šaukštu pilti į tešlą tiek, kiek reikia, kad ji būtų tokia, kokios pageidaujama. Kiaušiniais neįprasta tešla yra išpurinama. Tada ją galima pasaldinti, pasūdyti, kepti ar virti riebaluose. Sviesto imama 25-27 % miltų svorio. Sviestą galima pakeisti geros kokybės margarinu. Į plikytą tešlą su margarinu druskos nededama.

Plikytos tešlos gaminimas

Puode užvirinamas vanduo, į jį sudedamas gabalais supjaustytas sviestas, įberiama druskos. Kai skystis užverda, puodas nukeliamas nuo ugnies ir, smarkiai plakant mediniu šaukštu, kad nesusidarytų gumulėlių, beriami miltai. Masė turi būti vienalytė, be gumuliukų. Puodas vės užkaičiamas ir maišoma, kol tešla atšoka nuo puodo dugno 10-15 min. (per ilgai kaitinant išsiskiria sviestas ir tešla sugenda). Plikyta tešla sudedama į molinį indą, atšaldoma iki 70° C ir maišant po vieną įmušami kiaušiniai; jais reguliuojamas tešlos tirštumas. Tešla turi būti 53 % drėgnumo. Per tirštos tešlos plikytiniai mažai išsipučia, o per skystos – būna supuolę. Normali tešla yra rūgščios grietinės tirštumo. Pagaminta masė dedama į konditerinį maišelį su apvaliu arba dantytu vamzdeliu (vartojant dantytą vamzdelį, gaminių paviršius kepant nesutrūkinės) ar šaukštu išdėliojama ant sviestu pateptos skardos. Jei skardos nė kiek nebus išteptos riebalais, tai gaminiai prilips prie jų, o jeigu bus smarkiai išteptos, tai gaminiai išskys kepant. Taip pat kepti galima ir dideliame riebalų kiekyje, bet skaniausia juos valgyti šviežius. Kepama 18-20 min. karštai (220° C). Kai plikytiniai pagelsta – vėsiau (190° C), kol gerai išdžiūsta. Jeigu pusgaminiai keps aukštesnėje temperatūroje, jų viršus suskilinės, jei žemesnėje – blogai iškils. Kepant gaminių paviršius apsitraukia standžia plutele, pro kurią neprasiskverbia vandens garai, atsiradę gaminio viduje. Tų garų slegiama, tešla spaudžiama prie sienelių, gaminys didėja. Iškepę plikytiniai yra kiauraviduriai, jų vidus švirkštu pripildomas kremo, viršus apibarstomas miltiniu cukrumi. Visų plikytinių tešla gaminama taip pat, tik įdaromu mėsa plikomi pasūdytu vandeniu. Plikytiniai kepa 30-40 min. Po įkepimo praėjus 10 minučių, orkaitė truputį praveriama, kad lauk išeitų susikaupę garai. Tačiau nieku gyvu negalima atverti durelių plačiai, nes kepiniai labai jautrūs oro traukai ir gali supulti. Iškepus juos galima įdaryti kremu, vaisių, uogų, mėsos ir kitokiais įdarais.

Plikytos
receptai

Vėjo krepšeliai

30 krepšelių:

¼ l pieno

100 g sviesto arba margarino

1 pakelis vanilės cukraus

Žiupsnelis druskos

150 g miltų

4-5 kiaušiniai

100 g riešutinio glajaus

250 g grietinėlės

1 šaukštas cukraus

Į puodą supilamas pienas, sudedami riebalai, suberiamas vanilės cukrus ir druska, viskas užvirinama. Supilami visi miltai. Be perstojo maišant, ant didelės ugnies kaitinama tol, kol sulimpa didelis tešlos gniutulas, kuris atšoka nuo puodo dugno. Ant jo lieka plona, balzgana plėvelė. Tešla perdedama į dubenį ir šiek tiek atvėsinama. Tada į tešlą mediniu šaukštu vienas po kito įsukami kiaušiniai. Pirmas kiaušinis visiškai ištrinamas tešloje ir tik tada įmušamas kitas. Į tešlą maišoma tiek kiaušinių, kad ji pasidarytų ganėtinai minkšta ir tąsi – pakelta lengvai dryktų nuo šaukšto.

Orkaitė įkaitinama iki 200° . Skarda ištepama riebalais, pabarstoma miltais arba išklojama sviestiniu popieriumi. Plikyta tešla sukrečiama į maišelį su stambiai dantytu antgaliu ir į skardą išspaudžiama 30 mažų, maždaug graikinio riešuto dydžio tešlos gumuliukų. Juos reikia išdėlioti gana atokiai vienas nuo kito – maždaug 2 pirštų pločio tarpais, nes kildama tešla smarkiai išsipučia. Skarda įšaunama į karštą orkaitę ant vidurinio įtvaro; kepama apie 20 minučių, kol vėjo krepšeliai rusvai pagelsta. Iškepę vėjo krepšeliai išimami iš skardos ir iškart perpjaunami pusiau. Abi pusės sudedamos greta viena kitos ir atvėsinamos.

Riešutinis glajus ištirpinamas indelyje, įstatytame į karštą vandenį. Juo aptepamos viršutinės vėjo krepšelių pusės. Grietinėlė su cukrumi labai gerai išplakama. Ją galima paskaninti 1 – 2 šaukštais vaisių degtinės. Plakta grietinėle įdaryti krepšeliai kuo greičiau patiekiami į stalą. Putlieji žiedai

260 g miltų

10 g cukraus

120 g margarino

200 g kiaušinių

5 g druskos

230 g vandens

10 g miltinio cukraus žiedams apibarstyti

Išeiga 10 vnt. po 50 g

Paruošta plikyta tešla iš konditerinio maišelio su lygiu vamzdeliu spaudoma ant skardos, pateptos riebalais, apvaliais arba ovaliais žiedais po 78-92 g. Iškepę gaminiai apibarstomi miltiniu cukrumi. Kokybės reikalavimai: gaminiai turi būti išsipūtę, porėti, be didelių įskilimų, geltoni. 23 % drėgnumo.

Plikytiniai riestainėliai

Stiklinė vandens

Stiklinė tirpinto sviesto

375 g miltų

10 kiaušinių

100 g miltinio cukraus

Truputis druskos

Į verdantį vandenį supilamas sviestas, miltai, cukrus, druska ir gerai išmaišoma. Tešlą ataušinus įmušami kiaušiniai. Iš paruoštos masės švirkštu ant riebalais išteptos skardos išspaudžiami ovalūs riestainiai ir kepami karštoje orkaitėje. Paskui apibarstomi miltiniu cukrumi.

Bandelės su grietinėle

Tešlai:

1530 g miltų

770 g sviesto

2150 g kiaušinių

30 g druskos

1500 g vandens

Kremui:

3800 g 30% grietinėlės

10 g vanilinio ir 700 g miltinio cukraus

300 g miltinio cukraus bandelėms apibarstyti

Išeiga 100 vnt. po 75 g

Iš konditerinio maišelio su lygiu vamzdeliu (kiaurymės skersmuo 15 cm) plikyta tešla spaudoma ant skardos, truputį pateptos sviestu. Bandelė nedidelės, po 58 g. Kepamos 200-220° C temperatūroje. Iškepusioms atvėsusioms bandelėms nupjaunamas viršus ir vidus iš konditerinio maišelio su dantytu vamzdeliu pripildomas gerai išplaktos grietinėlės; bandelės uždengiamos nupjaustytomis viršūnėlėmis (stogeliais) ir apibarstomos miltiniu cukrumi. Kokybės reikalavimas: bandelės gerai iškepusios, neapdegusios, pabarstytos miltiniu cukrumi, kremas gerai išplaktas.

Plikytos tešlos tortas

8 kiaušiniai

200 g sviesto

2 stiklinės vandens

2 stiklinės miltų

Pertepimui:

0,5 l grietinėlės

3-4 šaukštai cukraus

1 šaukštelis citrinų rūgšties

100 g lazdyno riešutų Puošimui:

1,5 stiklinės cukraus

0,5 stiklinės vandens

1 šaukštelis citrinų rūgšties

4 kiaušinių baltymai

Puode užviriname vandenį su sviestu, greitai supilame visus miltus ir gerai išmaišome, kad miltai neliptų į vieną gumulą. Kai tešla šiek tiek atvėsta, maišydami po vieną įmušame kiaušinius. Iš plikytos tešlos konditeriniu švirkštu ant tortinės formos dugno formuojame torto lakštą: pradėdami nuo vidurio iš tešlos sukame spiralę, palikdami 1 cm tarpus. Kepame 180-200 ° C temperatūros orkaitėje. Taip iškepame 4 lakštus ir papuošimus. Plonu konditeriniu švirkštu iš tešlos suformuojame groteles, kurias irgi iškepame riebalais pateptoje skardoje. Grietinėlę išplakame su cukrumi ir citrinų rūgštimi. Ja pertepame lakštus, įberiame nesmulkintų lazdyno riešutų. Papuošimui iš cukraus ir vandens išverdame tokį sirupą, kad jis srovele bėgtų nuo šakutės ir užpildytų šakutes tarpus. Verdantį sirupą pilame į išplaktus baltymus ir toliau plakame, kol kremas laikys formą. Plakdami įberiame citrinų rūgšties. Tortą aptepame kremu, uždedame groteles, papuošiame mažais plikytos tešlos sausainėliais ir riešutais.

Mielinė tešla

Neįsivaizduojame šv. Velykų stalo be kepinių iš mielinės tešlos: bandelių, bobų, įvairiom pynėm supintų pyragų, spurgų ir t. t. Norint paruošti gerą mielinę tešlą, reikia ypač kruopščiai laikytis kelių pagrindinių taisyklių.

Pirmiausia reikia žinoti, kokios sąlygos yra
daugintis mielių grybeliui, išpurenančiam tešlą. Tai maistas (baltymai, angliavandeniai, riebalai, vanduo, mineralinės medžiagos), optimali temperatūra (20-37° C) ir oras (miltai turi būti persijoti). Be papildomo maisto, suvyniotos j popierių ir laikomos +6-8° C temperatūroje mielės gali išbūti apie 3 savaites. Norint išlaikyti ilgiau, jas galima užšaldyti. Tačiau vieną kartą atšildytos ir vėl užšaldytos jos žūva. Per didelis angliavandenių (cukraus) ir riebalų kiekis yra kenksmingas mielių grybeliui, nes cukrus ištraukia iš mielių ląstelių vandenį, o riebalai užkemša ląstelių poras ir sustabdo jų kvėpavimą.

Be mielių, tešlai paruošti naudojami miltai (aukščiausios arba 1-os rūšies kvietiniai), vanduo arba pienas (apie 50 proc. miltų svorio), kiaušiniai, druska, cukrus, sviestas. Dažniausiai naudojami prieskoniai: vanilė, cinamonas, sutarkuota apelsino arba citrinos žievelė. Dažniausi priedai: aguonos, riešutai, razinos ir kt.

Mielinė tešla yra kildinama 3 kartus, bet galima kildinti ir vieną kartą, prieš pat kepimą. Taip tešla ruošiama ir naudojant sausas mieles.

Paprastos mielinės tešlos paruošimas

Mieles ištriname su cukrumi, įpilame pašildyto pieno (arba vandens), suberiame 1/3 visų miltų ir užmaišome rūgščios grietinės tirštumo tešlą. Paviršių pabarstome miltais ir 1-3 valandas laikome šiltai. Per tą laiką daugindamosi mielės išskiria anglies dvideginį, kuris išpurena tešlą. Kai anglies dvideginio išsiskiria daug, rūgimas sulėtėja ir tešla nustoja kilti. Tuomet ją reikia minkyti, kad pašalintume susidariusių dujų perteklių ir į tešlą patektų daugiau deguonies, kuris skatintų mielių dauginimąsi. Pradedame minkyti tešlą ją išplakdami ir gniaužydami tarp pirštų. Suberiame persijotus miltus, druską, išplaktus kiaušinius. Baigdami minkyti įmaišome ištirpintus arba išsuktus riebalus. Gerai išminkyta tešla nelimpa prie rankų ir prie indo šonų. Per 2 valandas tešla pakyla antrą kartą. Jos paviršių galima aptepti riebalais, tuomet jis nedžiūsta.

Toliau formuojame gaminį ir jau skardoje kildiname trečią kartą. Nors mieliniai gaminiai pakyla jau įstatyti j orkaitę. Smulkius gaminius kepame 240-270° C temperatūroje, o didelius – 200- 250° C temperatūroje. 1 kg pyragas kepa apie 40-50 min., 1/2 kg – 25 min., 1 kg boba – 40 min., o riebios tešlos pyragas su sūrio mase – apie 1 val. Maždaug 10 min. iki kepimo pabaigos gaminius galima aptepti kiaušinio ar trynio plakiniu.

Pyragus iš formų galima išimti tik tada, kai jie ataušta!

Kad bandelės būtų minkštos, į orkaitę galima įstatyti indą su vandeniu.

Geresniems kepiniams patartina naudoti tik trynius.

Kepant pyragus tešlos reikia dėti 1/2-1/3 formos tūrio.

Mielinės tešlos bandelės

100 g sviesto

150 g cukraus

300 ml pieno

25 g mielių

2 kiaušiniai

500 g miltų

Įdarui: 5-6 šaukštai cinamono (Cinamonas)

2 šaukštai medaus

cukraus granulių Iš tešlai skirtų produktų paruošiame du kartus kildintą mielinę tešlą.Iš jos iškočiojame 5-7 mm storio tešlos lakštą. Jį pabarstome cinamonu ir susukame į volelį. Aštriu peiliu volelį supjaustome trikampiais gabalėliais (žr. pav.). Bandeles paskutinį kartą pakildiname ir kepame 200°C temperatūros orkaitėje.Iškeptas bandeles aptepame medumi ir pabarstome cukraus granulėmis.Mielinės tešlos pyragas su džiovintų vaisių įdarais

150 g sviesto

150 g cukraus

300 ml pieno

2 kiaušiniai

30 g mielių

500 g miltų

1 sutarkuota citrinos žievelė

aliejaus kepimo formai patepti

0,5 stiklinės abrikosų džemo arba medaus pyragui patepti

Įdarams: 300 g džiovintų abrikosų

300 g džiovintų slyvų

150 g lazdynų riešutų

Iš tešlai skirtų produktų paruošiame du kartus kildintą mielinę tešlą.Iš 1/3 dalies iškočiojame lakštą ir įklojame j aliejumi pateptą formą.Įdarui abrikosus, slyvas ir lazdynų riešutus smulkiai supjaustome.Iš dalies tešlos suformuojame vieną didelę bandelę, į kurios vidų sudedame susmulkintus riešutus. Šią bandelę dedame į kepimo formos vidurį.Iš likusios tešlos darome mažesnes bandeles, pakaitomis į vidų dėdami džiovintų abrikosų ir džiovintų slyvų. Šias bandeles ratu sudedame į kepimo formą. Kepame 200-220°C temperatūros orkaitėje. Iškepusį karštą pyragą patepame abrikosų džemu arba medumi. Mielinės bandelės su glajumi100 g cukraus

25 g mielių

125 g pieno

1 sumalta citrinos žievelė

4 kiaušinių tryniai

100 g sviesto arba margarino

500-550 g miltų

Glajui:

1 stiklinė cukraus pudros

3 šaukštai citrinų sulčių

Puošimui: 1 stiklinė džiovintų papajų

Iš tešlai skirtų produktų paruošiame mielinę tešlą. Iš jos formuojame bandeles ir kepame 200-250° C temperatūroje. Glajui cukraus pudrą ir citrinos sultis išsukame iki vientisos masės. Glajumi puošiame iškepusias ir atvėsusias bandeles. Viršų pabarstome kubeliais supjaustytomis džiovintomis papajomis.

Vaniliniai vainikėliai

4 stiklinės miltų

1 stiklinė grietinės

20 g mielių

1 kiaušinis

200 g margarino

vanilinio cukraus,

cukraus arba aguonų vainikėliams apibarstyti

Miltus sukapoti su margarinu, supilti mieles, ištrintas su grietine, ir

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 3357 žodžiai iš 6700 žodžių.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA (kaina 0,87 €) ir įveskite gautą kodą į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.