Kepurės
5 (100%) 1 vote

Kepurės

Kepurės

Referatas

Kepurė, tai vienas iš darbužių aksesuarų, kuri dėvima ant galvos. Kepurė skirta:

a) Apsaugai (prieš smūgius, šaltį, karštį, lietų, kitų kritulių, nuo tiesioginių saulės spindulių, dulkių, kitų teršalų).

b) Palaikyti plaukus švarius, tvarkingus.

c) Palaikyti šukuosenai arba stiliui.

d) Religiniais tikslais.

e) Kuklumui, socialiniam sluoksniui išreikšti.

f) Maskavimo tikslais.

g) Savitumui pabrėžti, emblemoms nešioti.

Senovinės skrybėlės – šio stiliaus skrybėlės, (laivo formos, tik nešiojamos priešingai), buvo nešiojamos prancūzų. Faktiškai jas galėjo nešioti kaip vyrai taip ir moterys. Kaip žinai, jų populiariausios buvo apie 17 -18 amžius.

Kepurės – dažniausiai minkštos, tačiau būna ir tokių kurios neturi kietos dalies. Kepurėmis (angl. cap – kepurė) 18 -19 amžiuje buvo vadinamos musulmonų, bei moterų (pažymėti jų vedybinį statusą) nešiojamas apdangalas ant galvų.

Moteriškos kepuraitės nešiojamos lauke. Gerai apsaugojantis plaukus nuo vėjo ir užrišama už smakro su sparneliu priekyje. Buvo nešiojamos tam, kad moterys atrodytu teisingai, pagal tuo metu priimtas nuostatas. Vėliau šis stilius buvo perimtas vaikinų, tik pakeistos medžiagos. Jos tapo tvirtesnės ir tamsesnės. Šiuo metu jos jau vadinamos „caps“.

Šalmai – naudojami armijoje apsaugoti galvą nuo smulkių skeveldrų, saulės, lietaus, dulkių, smėlio ar žemės. Kosmose, aukšto pilotažo laivuose – apsaugo pilotų galvas nuo galimų smūgių, hermetiški ( suteikia galimybę būti atvirame kosmose kartu su visu spec. kostiumu). Šarvų dalis (šalmas) – apsaugo nuo smūgių ir strėlių, bei slėpdavo veidą. Dviratininkų šalmas – apsaugo vairuotojo, galimo keleivio galvas nuo smūgių. Motociklininko ar bandytojų šalmai- apsaugo galvas nuo smūgių, dažniausiai nešiojamas kartu su kostiumu, kuris apsaugo likusią kūno dalį.

Gobtuvas – nešiojamas senovėje ir mūsų dienomis. Moteriškas gaubtuvas dažnai turi papuošimų, apsiutinėjimų ir yra minkštas. Vyriškas gaubtuvų variantas skiriasi tuo, kad jo išvaizda ir pritaikymas būna nekasdieninis. Tokį apdangalą nešioja nusikaltėliai paslėpti veidui. Kad tai gali būti paprastas maišas su skylėmis akims.

Perukai – nešiojami tam, kad paslėpti plaukų nebuvimą arba pakeisti išvaizdą maskuojant asmenybę. Jie naudojami kaip buityje taip ir mene, vaidyboje, teatre, kine. Gaminami iš natūralių ir sintetinių plaukų. Senovėje buvo nešiojami vyrų kaip aukštuomenei pabrėžtinas atributas. Jie buvo balti ir garbanoti. Šiuolaikiniame pasaulyje, panašaus tipo perukai vis dar dėvimi teismo rūmuose., tačiau ne visuose šalyse.

Šiuo metu Jūs matote 63% šio straipsnio.
Matomi 428 žodžiai iš 680 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.