Kompiuteriai nuo pradžių
5 (100%) 1 vote

Kompiuteriai nuo pradžių

Kompiuteris ir žmogus

XX amžiaus antrosios pusės technikos stebuklas – kompiuteris. Jis pateikia glaustą informaciją, daug žinių, aprėpia viso pasaulio erdvę… Be abejo, tai žmoguas proto kūrinys.

1946 metais JAV sukurta pirmoji elektroninė skaitmeninė mašina. 1975 metais pagamintas pirmasis asmeninis kompiuteris “Altair 8000”. Asmeninių kompiuterių paplitimą galima laikyti kompiuterijos revoliucija. Įdomu pastebėti, kad revoliucijų metais, atrodo, praėjo ir kitose spartaus vystymosi srityse. Prieš trišdešimt metų pirmą kartą žmogus pasivaikščiojo Mėnulyje, bet šiandien mūsų piliečių kolonijų Mėnulyje nėra, dangaus kūno sidabras nevežamas į Žemę, turistai neskraido kosminiais laivais. Prieš keletą dešimtmečių dainavome, kad “ir Marse obelys žydės”. Ir šiandien galime dainuoti, bet obelys ten nežydi. Kompiuteris tiesiog verčia mus gyventi sparčiau. Kompiuteris diktuoja tokį gyvenimo tempą, kad fundamentaliosios tiesos praranda funbdamentalumą, primityvus aiškinimas kelia nuobodulį spėjantiems su technologijos pažanga, o konkretūs pavyzdžiai pasensta greičiau nei parašoma knyga.

Metų kaita revoliucijų nesukelia, tik dar labiau padidina gyvenimo tempą. Kompiuteriai vis “draugiškesni” mums, bet patys dirba vis sparčiau ir mums tinginiauti neleis.

Kompiuterį sukūręs žmogus dabar sėdi prie jo ir labai dažnai užsimiršta, kur esąs. Kompiuterio pagalba gali užsisakyti prekių, įsikyti būtiniausių daiktų, susirasti draugų, žaisti, o pagaliau – net šeimą sukurti. Patogu ir greita.

Sėdi taip žmogus prie šio stebuklo ir nebejaučia, kad katė prie kojų glaustosi, alkanas šuo ima staugti, o ir valgyti jau laikas. Mokslininkai apskaičiavo, kad taip bendraudamas su kompiuteriu per pusmetį žmogus gali prarasti ryšius su jį supančiu gyvuoju pasaulio. Pastebėta, kad jaunesnio amžiaus vaikai, ilgai žaidžiantys su kompiuteriu, atpranta nuo mylimų gyvūnėlių, žaislų, nebenori būti gryname ore, tampa irzlūs. Vienamu mokslininko straipsnyje teigiama, jog vaikas, prieš tai itin rūpinęsis žuvytėmis akvariume, po užsiėmimų prie kompiuterio įnirtingai ima daužyti stiklo indą. Kodėl ? Atsakymas vienas – nuovargis, išsekimas, susvetimėjimas.

Šiuo metu Jūs matote 64% šio straipsnio.
Matomi 338 žodžiai iš 529 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.